Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Przewożenie aparatu w samolocie

    Nie wiem czy trafiłem do odpowiedniej grupy, ale nie mogę znaleźć innej, aby ktoś pomógł mi w problemie. Otóż wybieram się końcem stycznia do Lizbony i oczywiście aparat to musi być. Wiadomo, że bagaż podręczny ma ograniczona wagę i zastanawiam się czy mogę podczas odprawy przed odlotem zawiesić aparat na ramieniu i czy będzie on traktowany jako element bagażu dodatkowego czy nie..... Mam zabrać dwa lub trzy szkła, zależy od wagi bagażu i nie chciałbym przekroczyć limitu, a aparat z trzema obiektywami to spora waga

  2. #2

    Domyślnie

    o ile nie zawiesisz 2xD4 i 600/4 to powinno się udac. Ale nie przeginałbym
    Większe szkło zapięte, stałki po kieszeniach i powinno być gites

  3. #3

    Domyślnie

    Torbę z aparatem miałem kilka razy jako bagaż podręczny i nie było problemu. Było to body + 3 szkła, lampa i jakieś filtry. Torba niedużych gabarytów. W samolocie miałem ją pod nogami, też nikt się nie czepiał. Przy odprawie też zero problemów.
    A7III, A7IV, GFX50s

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Torbę z aparatem miałem kilka razy jako bagaż podręczny i nie było problemu. Było to body + 3 szkła, lampa i jakieś filtry. Torba niedużych gabarytów. W samolocie miałem ją pod nogami, też nikt się nie czepiał. Przy odprawie też zero problemów.
    Z tym, że biorę bagaż podręczny jako walizkę, ale czy nie będa się czepiac małej torby z aparatem jak drugi bagaż? Czy jak radzi @stock poupychać szkła po kieszeniach. jasne, że ma to byc jedno body, 70-200/2,8, 16-28/2,8 i 28-75/2,8

  5. #5

    Domyślnie

    70-20 to nie wiem czy przejdzie. Pozostałe powinny ale tego klocka bym chyba schował

  6. #6
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    nie będą sie czepiać. Ja mialem ostatnio bagaż podręczny. Dodatkowo torbę z aparatem i jednym szklem. I jeszcze osobno jako 3 bagaż podręczny laptopa
    oczywiscie aparat i ibiektywy musisz wyjąć z torby do prześwietlenia. Ostatno czytalem jakiś artykuł, że podobno na jakimlotnisku sprawdzali czysprzęt działa. Rozładowane baterie w laptopach i aparaty nie chcieli wpuszczać do samolotu....
    Baterie zapasowe tylko w bagażu głównym, w podręcznym nie przepuścili.

  7. #7

    Domyślnie

    Dużo zależy od linii, a szczególnie jeśli lecisz jakimiś tanimi to powinieneś mieć określone wymiary bagażu, za co zapłaciłeś, itd. Poczytaj zwłaszcza o bateriach, tu są spore restrykcje. Oczywiście w aparacie musi być bateria, żeby można go było włączyć.

  8. #8

    Domyślnie

    Gdy rok temu wracałem Wizzem z Lizbony to sprawdzali bagaż: ilość, wagę, rozmiar.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dużo zależy od linii
    No właśnie. Od tego należy zacząć, inaczej bez sensu się produkować.
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #10

    Domyślnie

    ja lecę na Islandię EasyJet'em, bagaż tylko podręczny i tutaj bez aparatu sobie wyprawy nie wyobrażam.
    Ktoś ma dośwaczenie jak ta linia traktuje baterię i filtry? w bagaż się zmieszcze, najwyżej wezmę tylko aparat i jedno szkło, ale obawy mam czy mnie puszczą z filtrami i baterią do samolotu.
    Lot z Londynu.
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw - przewożenie rowerem
    By rambobambo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 00:05
  2. Przewożenie aparatu w sakwie rowerowej
    By Andrzejkl in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 21:56
  3. przewożenie benzyny, potrzebne info
    By pete777 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 19:28
  4. [pytanie] statyw w samolocie
    By michal.g in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 16:44
  5. Transport statywu w samolocie
    By DUCATI in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-10-2007, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •