Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
    Zdjęcia robię w jpg i jak je pomniejsze do sugerowanego rozmaru, to mogą dobrze wyglądać chyba, że wytnę kawałek zdjęcia?? ma to sen? Jeśli tak, to można z Dropboxa wrzucić?
    Wężyka nie mam ale mogę z samowyzwalaczem spróbować

    Może głupie pytanie: jak sprawdzić czy AF trafia? W body ustawiłam by priorytetem była ostrość, więć teoretycznie jak nie łapie ostrości, to zdjęcia nie powinnam móc zrobić.
    To przycisk qual i kręć tylnym kółkiem, aż pokaże raw+jpg (jeśli dla siebie robisz tylko te drugie, to zakładając jednak niewybitną ostrość szkła, możesz podnieść wyostrzanie w picture control, więcej w instrukcji). Od siebie polecam wetransfer, ale i dropbox jest ok. Z samowyzwalaczem też ok, ale jednak niech wtedy czasy będą w miarę bezpieczne dla pewności (a jak statyw nie jest najwyższych lotów to zdecydowanie bezpieczne, jak do robienia z ręki). Sprawdzenie: hasło mikrokalibracja, kalibrowanie obiektywu itd. w szukajkę (tylko nie na nieszczęsnych bateryjkach, a rozsądnych odległościach, obiektach, oświetleniu, jak przy realnym fotografowaniu testowanym zestawem), ładnie opisane na stronie Rafała Głębowskiego (Testowisko), jest też opis w instrukcji aparatu.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    Najszybciej zrobić test bateryjkowy. Ostro może jest dla czujników af, ale niekoniecznie dla matrycy.
    A jeśli chodzi to szkło, zobacz wykres
    http://www.optyczne.pl/12.4-Test_obi...ć_obrazu.html
    Test bateryjkowy? A jak to się robi?

    Przejrzałam zdjęcia na kompie. Wyglądają lepiej niż oglądane przy maksymalnym powiększeniu w aparacie, ale 80% zrobiłam z f.5.6 lub większą :P dobrze odczytuję ten wykres, że lepiej będzie jak przy 200 mm będę używać f.8 - f.11, ewentualnie f.16, a przy 300 mm f.16 lub f.11? tylko wtedy chyba marne szanse na małą GO, nie?
    Ostatnio edytowane przez ida.k ; 20-03-2017 o 23:47

  3. #13

    Domyślnie

    Małe szanse na płytką GO masz już na 5.6... Używanie przysłony powyżej 8-11 powoduje już dyfrakcję, a to pogorszy jakość obrazu... Generalnie do F8 jest wystarczająco do wszystkich szkieł, poza makro.
    Co do testów celności... Nie chodzi o to, żeby aparat wyostrzył i zrobił zdjęcie. To że przy priorytecie ostrości robisz zdjęcia nie oznacza, że ostrość jest ustanawiana w punkcie ostrości. Może być przed tym punktem i wtedy masz front focus, albo za, co daje back focus. Jeżeli ta Sigma ma gwarancję, to możesz ją wysłać z aparatem na kalibrację do serwisu w Gdyni. Ale ja bym się tej Sigmy pozbył i kupił coś lepszego...

  4. #14

    Domyślnie

    Dobrze odczytujesz i jak też widać przy 300 mm jest bardzo słabo.Bardziej martwiłbym sie o światło / czasy migawki przy takich przysłonach niż o GO.
    Test bateryjkowy jest dość popularny - zjadziesz o tym dużo w sieci. To oczywiście może być test butelkowy, słupkowo ogrodzenowy itp ☺
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  5. #15

    Domyślnie

    Spróbuje wstawić zdjęcie, które przy powiększaniu w aparcie nie wyglądało dobrze i ostro (300 mm, 1/2000s, f.5, ISO 250)


    i powiększny wycinek zdjęcia:


    Tu dla odmiany lipa z ostrością - szczególnie twarzy... tak mnie teraz oświeciło... może winna przysłona? (78 mm, 1/800s, f.4, ISO 250)

    i wycinek:

    PS jak zrobiłąm wstaw zdjęcie, to obrazek się nie wyświetlał, więc podałam linki
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 21-03-2017 o 13:55 Powód: Poprawienie linków do zdjęć :)

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak na ten obiektyw to zdjęcia są dobre, lepszą ostrość uzyskasz po przymknięciu przysłony do ~f/8 bo ten obiektyw jest tak słaby.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak na ten obiektyw to zdjęcia są dobre, lepszą ostrość uzyskasz po przymknięciu przysłony do ~f/8 bo ten obiektyw jest tak słaby.
    No właśnie, powinnam podejść do tego jak do krajobrazu, który zwykle robię na przysłonach f.8-11 jako początkujących miłośnik lustrzanki czasem o jakimś parametrze zapominam - zwykle o czasie odpowiednio długim. Ale chyba w niedziele zostałam królową bezdechu... wrzucę wieczorem zdjęcie może nie idealne, ale całkiem dobre jak na czas jaki zastosowałam z ręki

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Duzo lepszą jakość daje najtańszy obecnie z polecanych nikkor 50-300, do tego ma stabilizacje co też pomaga i kosztuje ~700zł, oczywiście tamron 70-300 usd di vc to już cena za używane od 900zł ale zaczyna się sezon na zakupy, więc pewnie ceny podskoczą, to tak informacyjnie podaje, ta sigma apo kusi wielu bo tania ale niestety rozczarowuje i jest często powodem że lustrzanka zostaje w szafie, a zdjęcia są robione fonem

  9. #19

    Domyślnie

    Na tych zdjęciach ewidentnie widać back focus, czyli ostrość za obiektem. Jeśli więc ostrość była ustawiana na pokazanym obiekcie to należy użyć mikroregulacji w korpusie (w stronę minusa, tak na początek może -5) aby to wyregulować a efekty powinny być zadowalające jak na taki obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez tomekmr ; 21-03-2017 o 13:53
    D750, D300s, D200* FE* SY 14 2,8* N 35 1,8DX* N 50 1,8D* N 85 1,8D* N 18-35 3,5-4,5G* N 24-85 3,5-4,5GVR* N 28-200 3,5-5,6G* N 70-300VR 4,5-5,6G* S 70-200 OS 2,8* S 150-600 C* SB-900...

  10. #20

    Domyślnie

    @ida.k pozwoliłem sobie poprawić linki do zdjęć, tak żeby się wyświetlały od razu. Jakbyś też tak chciała, to zapoznaj się z instrukcją: https://www.dropbox.com/s/th8jvamxip...opbox.pdf?dl=0
    Co do tego co widać na zdjęciach, kolega @tomekmr pisze Ci ładnie o co chodzi. Masz wyraźny back focus, który możesz spróbować ogarnąć regulacją w body. Jednak jak się okaże, że na każdej ogniskowej jest inna bajka, to tylko kalibracja w serwisie pomoże...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. sposob na ostre zdjecia?
    By Sayax in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 18:11
  2. Zestaw Nikon D7100 + Sigma 17-50 - czy te zdjęcia są ostre?
    By no1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 13:48
  3. ostre zdjecia krajobrazu
    By duzodobry in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 22:36
  4. Ciemna sala weselna - ostre zdjęcia
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 12:39
  5. Ostre zdjęcia w tańcu - wasze patenty
    By Agraf in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 12:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •