Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
Zdjęcia robię w jpg i jak je pomniejsze do sugerowanego rozmaru, to mogą dobrze wyglądać chyba, że wytnę kawałek zdjęcia?? ma to sen? Jeśli tak, to można z Dropboxa wrzucić?
Wężyka nie mam ale mogę z samowyzwalaczem spróbować

Może głupie pytanie: jak sprawdzić czy AF trafia? W body ustawiłam by priorytetem była ostrość, więć teoretycznie jak nie łapie ostrości, to zdjęcia nie powinnam móc zrobić.
To przycisk qual i kręć tylnym kółkiem, aż pokaże raw+jpg (jeśli dla siebie robisz tylko te drugie, to zakładając jednak niewybitną ostrość szkła, możesz podnieść wyostrzanie w picture control, więcej w instrukcji). Od siebie polecam wetransfer, ale i dropbox jest ok. Z samowyzwalaczem też ok, ale jednak niech wtedy czasy będą w miarę bezpieczne dla pewności (a jak statyw nie jest najwyższych lotów to zdecydowanie bezpieczne, jak do robienia z ręki). Sprawdzenie: hasło mikrokalibracja, kalibrowanie obiektywu itd. w szukajkę (tylko nie na nieszczęsnych bateryjkach, a rozsądnych odległościach, obiektach, oświetleniu, jak przy realnym fotografowaniu testowanym zestawem), ładnie opisane na stronie Rafała Głębowskiego (Testowisko), jest też opis w instrukcji aparatu.