Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    @ida.k pozwoliłem sobie poprawić linki do zdjęć, tak żeby się wyświetlały od razu. Jakbyś też tak chciała, to zapoznaj się z instrukcją: https://www.dropbox.com/s/th8jvamxip...opbox.pdf?dl=0
    Co do tego co widać na zdjęciach, kolega @tomekmr pisze Ci ładnie o co chodzi. Masz wyraźny back focus, który możesz spróbować ogarnąć regulacją w body. Jednak jak się okaże, że na każdej ogniskowej jest inna bajka, to tylko kalibracja w serwisie pomoże...
    Dziękuję Wam bardzo za podpowiedź dot. BF. Rozpoznam temat i popróbuję z korektą sama, bo obiektyw to używka.

    Dziękuję madebyzosiek za pomoc we wstawianiu zdjęć - tak nawet robiłam, ale nie wiem czemu zamiast zdjęcia zobaczyłam mały kwadracik - czyli takie niewyświetlające się zdjęcie.

    A tak w kwestii ostrości mam jedno pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Czy to prawda, że centralny punkt AF jest najlepszy, tj. najlepiej ustawia ostrość? Bo ja, jak kadruję, to wybieram zwykle któryś z punktów bocznych AF (o ile obiekt jest z boku). Może żle robię?

  2. #22

    Domyślnie

    Przy sprawnym sprzęcie generalnie owszem, centralny może być wciąż zauważalnie bardziej pewny, jednak wszystkie powinny być w pełni używalne. Kalibrowałbym pod centralny, pozostałe sprawdzał później.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Duzo lepszą jakość daje najtańszy obecnie z polecanych nikkor 50-300, do tego ma stabilizacje co też pomaga i kosztuje ~700zł, oczywiście tamron 70-300 usd di vc to już cena za używane od 900zł ale zaczyna się sezon na zakupy, więc pewnie ceny podskoczą, to tak informacyjnie podaje, ta sigma apo kusi wielu bo tania ale niestety rozczarowuje i jest często powodem że lustrzanka zostaje w szafie, a zdjęcia są robione fonem
    Ceny już podskoczyły myślałam jeszcze o nikkorze 55-200 vr II, bo z testowanych obiektywów - z tej niższej półki - najlepiej się zgrywał z moim body (d7000), nawet lepiej niż Sigma 17-70 ale trochę się bałam plastikowego bagnetu i że stwierdzę wkrótce, że lepiej mieć 300 niż 200 mm a nikkor 55-300 teoretycznie ma wyższe winietowanie -1 (Sigma Apo -0,6 EV), i większą aberację 9 (Sigma Apo 6). Trudno mi powiedzieć, czy te różnice są zauważalna czy nie. Na pewno VR pomaga
    I na opcje "makro" się skusiłam

    Nie chcę inwestować dużych pieniędzy dopóki nie przekonam się, że podczas wyjazdu będzie mi się chciało zmieniać obiektywy i maż mnie za to nie zastrzeli bo przy jednym obietywie musi się podczas wyjazdów/wakacji wykazywać cierpliwością

    I takie ładne tło robi:

    I już wiem czemu wcześniej zdjęcia się nie wyświetlały
    Ostatnio edytowane przez ida.k ; 21-03-2017 o 22:06

  4. #24

    Domyślnie

    Witajcie! Poczytałam o BF i zrobiłam testy przy różnych ogniskowych i tak to wyszło:
    70 mm
    100 mm
    150 mm
    200 mm
    300 mm

    Najlepiej to chyba wychodzi na 300 mm. Przy 70 mm, to jakaś tragedia... o ile dobrze widzę
    Byłabym wdzięczna gdybyście swoim fachowym okiem na to spojrzeli i powiedzieli czy mogę coś z tym zrobić.

    W razie czego mogę oddać, bo na szczęście kupiłam u sprzedawcy ale może coś da się zrobić?? bo ten model mi się podoba a do tego trafiłam na egzemplarz z pudełkiem, papierami i oryginalnym futerałem.
    Przy okazji mogę zdementować, że AF w modelu bez silnika nie jest głośny

  5. #25

    Domyślnie

    Z tanich teleobiektywów są tylko 3 warte uwagi:
    Nikkor 55-300 (najsłabszy, powolny AF).
    Tamron 70-300 VC USD i Nikkor AF-S 70-300 VR - różnica między nimi, to cena i producent. Reszta zupełnie porównywalna i nie sposób powiedzieć, który lepszy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    BF totalny! Im krótsza ogniskowa tym gorzej, ale ja bym tego szkła jeszcze nie skazywał na stracenie. Wprowadź w puszce korektę i powtórz testy. Niestety na ogniskowej 300mm jest prawie dobrze, a na 70mm całkiem źle...
    Wyregulowanie ostrości na krótkiej ogniskowej, prawdopodobnie spowoduje FF na długiej, ale spróbuj.
    Ostatnio edytowane przez snajper ; 25-03-2017 o 17:17 Powód: rozwinięcie komentarza
    D300, D700, Z8.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snajper Zobacz posta
    BF totalny! Im krótsza ogniskowa tym gorzej, ale ja bym tego szkła jeszcze nie skazywał na stracenie. Wprowadź w puszce korektę i powtórz testy. Niestety na ogniskowej 300mm jest prawie dobrze, a na 70mm całkiem źle...
    Wyregulowanie ostrości na krótkiej ogniskowej, prawdopodobnie spowoduje FF na długiej, ale spróbuj.
    Mnie ten test całkiem załamał co prawda 70 mm mam na innym szkle, ale tu po korekcie mogłabym korzystać od 150 mm prawda? by nie mieć problemu z FF

    @GonzoG a dlaczego pominąłeś 55-200 vr II? W tym przypadku mogłabym wkrótce zaszaleć kupując nowe szkiełko

    PS jak to zrobić by forumowicz wiedział, że o nim wspomniałam?
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 26-03-2017 o 09:34 Powód: Dodanie wywołania

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
    PS jak to zrobić by forumowicz wiedział, że o nim wspomniałam?
    Dokładnie tak, jak poprawiłem, czyli przed nickiem dajesz @
    Ps. Ja jestem zdania, że powinnaś oddać to szkło lub sprzedać, co nie będzie łatwe i kupić sobie Tamrona 70-300 VC USD. Będziesz baaardzo zadowolona

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dokładnie tak, jak poprawiłem, czyli przed nickiem dajesz @
    Ps. Ja jestem zdania, że powinnaś oddać to szkło lub sprzedać, co nie będzie łatwe i kupić sobie Tamrona 70-300 VC USD. Będziesz baaardzo zadowolona
    @madebyzosiek nie widziałam, że to takie proste przy okazji poprosiłabym o edycję tematu... bo brakło mi jednego zera w nazwie body - D7000
    ten egzemplarz oddam, bo jeszcze mogę i szans na sensowną korektę nie widzę.

    Szkoda, że używki tamrona nie są w atrakcyjnych cenach... bo jak mam zoaszczędzić 200 zł i kupić bez gwarancji to już lepiej za 1350 zl kupić z gwarancja 5 lat tylko to raczej nie na te wakacje wydatek by był

    Myślisz, że nie będzie on mojego body przeważał? Bo całkiem sporo waży.

    Tak przy okazji czy w stałkach też pojawia sie FF/BF? Bo muszę pozostałe szkiełka sprawdzić pod tym kątem.
    Ostatnio edytowane przez ida.k ; 26-03-2017 o 10:22

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
    @madebyzosiek nie widziałam, że to takie proste przy okazji poprosiłabym o edycję tematu... bo brakło mi jednego zera w nazwie body - D7000
    Zrobione

    Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
    Szkoda, że używki tamrona nie są w atrakcyjnych cenach... bo jak mam zoaszczędzić 200 zł i kupić bez gwarancji to już lepiej za 1350 zl kupić z gwarancja 5 lat tylko to raczej nie na te wakacje wydatek by był
    Jak Ci się jakoś mocno nie spieszy, to czekaj, ja swojego jeszcze na gwarancji sprzedawałem za 800 zł. Czasem się trafiają za 900-1100, ale oczywiście nowy jest jak najbardziej opłacalny.

    Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
    Myślisz, że nie będzie on mojego body przeważał? Bo całkiem sporo waży.
    Miałem go z D5000, czyli znacznie mniejszym aparatem niż D7000 i z D7100, czyli bratem Twojego. Niby jest duży, ale jak na taki zakres to raczej nazwałbym go kompaktowym i lekkim

    Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
    Tak przy okazji czy w stałkach też pojawia sie FF/BF? Bo muszę pozostałe szkiełka sprawdzić pod tym kątem.
    Niestety potrzeba korekty pojawić się może w każdym szkle, a w stałkach, ze względu na małą głębię ostrości, może mieć kluczowe znaczenie w odbiorze jakości obrazka. Sprawdź każde szkło, zawsze. Pamiętaj też, że testy na kartkach papieru, czasem mają się nijak do zdjęć w terenie. Nawet jak ustawisz korektę, to musisz zobaczyć, czy w normalnych warunkach fotografowania jest ok

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. sposob na ostre zdjecia?
    By Sayax in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 18:11
  2. Zestaw Nikon D7100 + Sigma 17-50 - czy te zdjęcia są ostre?
    By no1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 13:48
  3. ostre zdjecia krajobrazu
    By duzodobry in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 22:36
  4. Ciemna sala weselna - ostre zdjęcia
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 12:39
  5. Ostre zdjęcia w tańcu - wasze patenty
    By Agraf in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 12:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •