Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    @ida.k pozwoliłem sobie poprawić linki do zdjęć, tak żeby się wyświetlały od razu. Jakbyś też tak chciała, to zapoznaj się z instrukcją: https://www.dropbox.com/s/th8jvamxip...opbox.pdf?dl=0
    Co do tego co widać na zdjęciach, kolega @tomekmr pisze Ci ładnie o co chodzi. Masz wyraźny back focus, który możesz spróbować ogarnąć regulacją w body. Jednak jak się okaże, że na każdej ogniskowej jest inna bajka, to tylko kalibracja w serwisie pomoże...
    Dziękuję Wam bardzo za podpowiedź dot. BF. Rozpoznam temat i popróbuję z korektą sama, bo obiektyw to używka.

Dziękuję madebyzosiek za pomoc we wstawianiu zdjęć - tak nawet robiłam, ale nie wiem czemu zamiast zdjęcia zobaczyłam mały kwadracik - czyli takie niewyświetlające się zdjęcie.

A tak w kwestii ostrości mam jedno pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Czy to prawda, że centralny punkt AF jest najlepszy, tj. najlepiej ustawia ostrość? Bo ja, jak kadruję, to wybieram zwykle któryś z punktów bocznych AF (o ile obiekt jest z boku). Może żle robię?

Domyślnie

Przy sprawnym sprzęcie generalnie owszem, centralny może być wciąż zauważalnie bardziej pewny, jednak wszystkie powinny być w pełni używalne. Kalibrowałbym pod centralny, pozostałe sprawdzał później.
    było: d50,d200,d3100,d5000,d5100,d7000,d7100,d700,f80
    https://500px.com/studio_kagami
    https://www.facebook.com/studiokagami

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Duzo lepszą jakość daje najtańszy obecnie z polecanych nikkor 50-300, do tego ma stabilizacje co też pomaga i kosztuje ~700zł, oczywiście tamron 70-300 usd di vc to już cena za używane od 900zł ale zaczyna się sezon na zakupy, więc pewnie ceny podskoczą, to tak informacyjnie podaje, ta sigma apo kusi wielu bo tania ale niestety rozczarowuje i jest często powodem że lustrzanka zostaje w szafie, a zdjęcia są robione fonem
    Ceny już podskoczyły myślałam jeszcze o nikkorze 55-200 vr II, bo z testowanych obiektywów - z tej niższej półki - najlepiej się zgrywał z moim body (d7000), nawet lepiej niż Sigma 17-70 ale trochę się bałam plastikowego bagnetu i że stwierdzę wkrótce, że lepiej mieć 300 niż 200 mm a nikkor 55-300 teoretycznie ma wyższe winietowanie -1 (Sigma Apo -0,6 EV), i większą aberację 9 (Sigma Apo 6). Trudno mi powiedzieć, czy te różnice są zauważalna czy nie. Na pewno VR pomaga
    I na opcje "makro" się skusiłam

Nie chcę inwestować dużych pieniędzy dopóki nie przekonam się, że podczas wyjazdu będzie mi się chciało zmieniać obiektywy i maż mnie za to nie zastrzeli bo przy jednym obietywie musi się podczas wyjazdów/wakacji wykazywać cierpliwością

I takie ładne tło robi:

I już wiem czemu wcześniej zdjęcia się nie wyświetlały
    Ostatnio edytowane przez ida.k ; 21-03-2017 o 22:06

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123