Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Mini studio do zdjęć produktowych

    Witam, mam do Was pytanie. Jestem posiadaczem apartu Nikon D5100 i w sumie to tyle. Zajmuje się internetowym handlem i potrzebuję nabyć umiejętności robienia zdjęć produktowych. Najlepiej chciałbym nie kupować całego zestawu, a sam go zrobić, coś pokroju stołu bezcieniowego, a ewentualnie dokupić lampy. Dokładniej towarem jest obuwie, a mnie interesuje obuwie na idealnie białym tle. Co powinienem kupić, co powinienem przeczytać, żeby nauczyć się robić takie zdjęcia?

    Oglądałem na yt filmiki, gość robi zdjęcie za pomocą światła dziennego, tak samo ustawiłem, tak samo zrobiłem, ale coś nie pyka… Czekam na jakieś odpowiedzi

    Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

  2. #2

    Domyślnie

    zaraz się zacznie...

    Wygląda na to, że coś zrobiłeś nie tak, jak na tym filmiku, jeśli coś Ci wyszło inaczej, niż tamtemu facetowi.
    Czy ta informacja jest dla Ciebie przydatna? Jeśli nie, to dla nas równie mało przydatne jest to:
    - jakiś filmik
    - tak samo ustawiłem
    - tak samo zrobiłem
    - coś nie pyka

    Jeśli będziemy wiedzieć jaki filmik, gdzie co ustawiłeś, jakie miałeś parametry, i pokażesz efekt - swoje nieudane zdjęcie, wtedy będziemy mogli próbować coś doradzić.

    Tło jest białe, jeśli jest jaśniejsze od przedmiotu. Zastanów się, czy np. świecąc od przodu (od strony aparatu) czymkolwiek (oknem, halogenem budowlanym, lampą):
    - czy więcej światła dociera do przedmiotu, który jest bliżej aparatu
    - czy więcej światła dociera do tła, które jest za przedmiotem
    Przyda się odświeżenie wiadomości z fizyki-optyki (fotografia to po części "nauka ścisła")

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sposobów jest tyle co fotografów, oczywiście można to podzielić jakoś na rodzaj światła, na metodę, na uzyskane efekty itd.
    Wklej co chcesz uzyskać finalnie bo białe tło to też uogólnienie.

  4. #4

    Domyślnie

    damkorn stół do fotografii bezcieniowej możesz zrobić samemu, to nic innego jak biała przestrzeń bez widocznych krawędzi.
    Do oświetlenia możesz użyć zwykłych żarówek, byle przeszły przez coś co rozproszy światło.
    Temperaturę barwą ustalisz ręcznie lub do wzorca tak samo naświetlenie itd.

    Przykład
    http://i.fotomaniak.pl/fotomaniak/20...wer-medium.jpg

    Pamiętaj tylko że sprzedając produkt musi zachęcać do jego kupna a taki prosty zestaw nie da nic więcej jak standardowe zdjęcie.
    W fotografii produktowej dobre zdjęcia wyróżniają się dynamiką, kolorem, detalem i wieloma innymi czynnikami i za to płacisz fotografowi.

    http://blog.folksy.com/wp-content/up...whiteshots.jpg

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damkorn Zobacz posta

    i potrzebuję nabyć umiejętności robienia zdjęć produktowych.

    Czekam na jakieś odpowiedzi
    Umiejętność robienia zdjęć produktowych można nabyć w toku jakiegoś kursu lub samokształtu książkowo-internetowego. Na pewno nabycie (poprzez zrobienie) stołu bezcieniowego raczej problem kiepskich zdjęć pogłębi.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #6

    Domyślnie

    Cześć darkom!
    Jaki konkretnie masz problem w tym, że coś nie pyka w Twoich zdjęciach?
    Bez problemu podstawowe, ładne zdjęcia typowe packshoty można zrobić za pomocą światła dziennego i odrobiny chęci. Biały karton, światło z okna i jedziemy. Kwestia kilku dodatkowych tricków, żeby to wyszło naprawdę fajnie.
    Jeżeli jesteś zainteresowany pogłębianiem wiedzy o fotografii produktowej to zapraszam skromnie na moją stronę: www.fotografiareklamowa.tv jest tam trochę wskazówek i rad. Jeżeli to nie wystarczy - pytaj śmiało o konkrety.

    Musisz nam powiedzieć trochę więcej o Twoich próbach, żeby można było konkretnie Ci pomóc. Bo zobacz, nawet telefonem się da be żadnego dodatkowego oświetlenia zrobić znośny packshot na początek.
    Jak to zrobiłem przeczytasz tu: http://www.fotografiareklamowa.tv/ja...owe-telefonem/

    Oczywiście nie jest to szczyt fotografii, ale się da:

    Mam nadzieję, że się nie poddasz i poćwiczysz

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ojmichal Zobacz posta
    Cześć darkom!
    Jaki konkretnie masz problem w tym, że coś nie pyka w Twoich zdjęciach?
    Bez problemu podstawowe, ładne zdjęcia typowe packshoty można zrobić za pomocą światła dziennego i odrobiny chęci. Biały karton, światło z okna i jedziemy. Kwestia kilku dodatkowych tricków, żeby to wyszło naprawdę fajnie.
    Jeżeli jesteś zainteresowany pogłębianiem wiedzy o fotografii produktowej to zapraszam skromnie na moją stronę: www.fotografiareklamowa.tv jest tam trochę wskazówek i rad. Jeżeli to nie wystarczy - pytaj śmiało o konkrety.

    Musisz nam powiedzieć trochę więcej o Twoich próbach, żeby można było konkretnie Ci pomóc. Bo zobacz, nawet telefonem się da be żadnego dodatkowego oświetlenia zrobić znośny packshot na początek.
    Jak to zrobiłem przeczytasz tu: http://www.fotografiareklamowa.tv/ja...owe-telefonem/

    Oczywiście nie jest to szczyt fotografii, ale się da:

    Mam nadzieję, że się nie poddasz i poćwiczysz
    To jest jednak forum fotograficzne i powinieneś poważnie zastanowić się co tutaj pokazujesz. Nie ma już tutaj co prawda Sailora (na Twoje szczęście). Ta fota zegarka jest poniżej czegokolwiek i na pewno nie jest przykładem fotografii produktowej. To raczej antyfotografia produktowa. I nie nadaje się nawet na najbardziej podrzędną stronę.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najłatwiej byłoby żeby pytający pokazał parę zdjęć jakie chciałby robić.

  9. #9

    Domyślnie

    Pytający chyba ogląda filmiki, bo od zadania pytania nie pojawił się na forum

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Pytający chyba ogląda filmiki, bo od zadania pytania nie pojawił się na forum
    Szuka sponsora na maszynę jaką udało mi się znaleźć do jednego podobnego wątku... http://www.sarras-shop.com/en/Produc...rsion-3-0.html
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. pomoc w wyborze obiektywu do zdjęć produktowych
    By duchop43 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 22:50
  2. Przenośny stół do zdjęć produktowych
    By stig in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 19:58
  3. pomoc w doborze obiektywu do zdjęć produktowych
    By THI in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 11:31
  4. automatyczne wykonywanie zdjęć produktowych
    By lechupe in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 12:22
  5. Kilka pytań o wykonanie zdjęć produktowych
    By baabeczka in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 09:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •