Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Stary aparat i może? Szukanie puszki za 300-500zł

    Cześć i czołem!

    Będzie krótko i treściwie:
    Niedawno musiałem pozbyć się swojego sprzętu foto (kupno samochodu). Zostałem bez szkieł więc system dowolny. Szukam budżetowego rozwiązania. Dlaczego? Po primo do zastosowania typowo amatorskiego, po drugie $. Nie chce wydawać całych oszczednosci na sprzęt foto szczególnie, ze (tu po trzecie) nie potrzebuję milionów ISO, tysiąca pkt AF, setek klatek na sekundę.

    Aparat zapewne głównie będzie ze mną jeździł w samochodzie jako taki powiedzmy to ,notes życia'. Ochhh jak poetycko

    Chcę do puszki podpiąć manualne obiektywy. Więc tutaj Nikon troszkę odpada. z M42 słabo a te manualne nikkory troszku drogie.

    Wymagania zatem do puszki:
    -W miarę czytelny wizjer. Żeby manualne ostrzenie było możliwie jak najprzyjemniejsze
    -Dostępność do manualnych szkieł w fajnych cenach. (Tutaj zainteresowałem się Pentaxami ze względu na dostępność tanich,manualnych szkieł)
    -Możliwie dobra ergonomia. Niczym w Nikonie D100/D200
    -Sprawny

    Troszkę się rozglądałem i póki co moje typy to:
    -Canon 30D
    -Pentax K10D
    -Canon 20D
    -Pentax K-M

    Np. Taki Canon. Choć troszkę przebieg spory http://allegro.pl/canon-30d-sprawny-...754112775.html
    Ostatnio edytowane przez Olszi ; 19-03-2017 o 12:14

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli może być Pentax K-m, to równie dobrze możesz dodać do zestawienia Canony 350D i 400D - to dokładnie ta sama półka, jak i ergonomia.

    Co do przebiegu 30D - nie dość, że duży, to migawka już z racji wieku też będzie osłabiona. W 20D, 350D, 400D była szacowana na 50k.
    Jak ma być porównywalne ergonomią z D100/D200, to tylko półka Canona 30D.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    to już bym chyba wolał N d70s w tej samej cenie, przynajmniej będziesz miał AF

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, będę podpinał manualne szkła

  5. #5

    Domyślnie

    Rzuć okiem na Samsung GX20. Czasem pojawia się na aukcjach. Jest to brat bliźniak K20D. Na portalu z darmowymi ogłoszeniami wisi teraz z kitem za 790zł. Trochę ponad budżet, ale obiektyw w komplecie, który zawsze możesz sprzedać. Można do niego założyć matówkę z klinem i będziesz mógł wygodnie pracować z manualnymi obiektywami.

  6. #6
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Jak już musisz bawić się w te stare manuale, to wybieraj wśród Samungów, łatwiej będzie tym ostrzyć. Ja bym jednak odpuścił ten cały śmietnik i kupił Sony R1. Kosztuje koło 500 zł, na niskich iSO świetnie obrazuje, ma ciemnawy ale ostry obiektyw z dobrze skorygowaną dystorsją i mega uniwersalnym zakresem. Najważniejsze jest jednak to, że kupujesz raz i więcej nie inwestujesz. Po prostu nie ma w co
    Jak Ci się znudzi to sprzedasz bezstratnie i już. Do wożenia w samochodzie jak znalazł.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko że będzie miał problem z odpięciem zintegrowanego obiektywu żeby podłączyć manualne pleśniaki
    Zdecydowanie bierz pentaxa, cena dobra i możliwości z manualnymi największe.

  8. #8

    Domyślnie

    a czemu nie sigma sd...?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    Ten Sony DSC R1 faktycznie ciekawy aparat. Tylko nieco zniechęca mnie elektroniczny wizjer. Mam do nich jakąś awersję.

  10. #10
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olszi Zobacz posta
    Ten Sony DSC R1 faktycznie ciekawy aparat. Tylko nieco zniechęca mnie elektroniczny wizjer. Mam do nich jakąś awersję.
    W pełni to rozumiem, sam za nimi nie przepadam. Ten w R1 jest dość wiekowy, ale przez to że duży i dobrze oddaje kolory, można się przyzwyczaić. Dużo lepiej mi się z nim pracowało niż np z wizjerem w Panasonicu Lx100, który bardzo przekłamuje w stosunku do zarejestrowanego zdjęcia.
    Niestety na rynku nie ma za dużo R1 żeby bez problemu samemu przetestować przed ewentualnym zakupem...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stary aparat w plecaku na lotnisku.
    By MARJAN in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 22:34
  2. Aparat do 500zł
    By okar19 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 10:58
  3. nowy-stary aparat
    By bogdi64 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 00:08
  4. aparat dla siostry za max 500zł
    By bazej in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 16:42
  5. [ Portret ] Stary człowiek,i może...:)
    By SADPUNK44 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •