Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 81
  1. #71

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. W takim razie mam ostatnią serię pytań - po kilku testach wyszło że:

    1. Drukarka wciąga i gniecie mi zwykłe kartki (cienki) papieru biurowego A4. Czasem wciąga dobrze, czasem bardzo szybko (mam wyłączoną opcję szybki wydruk). To chyba nie jest normalne?
    2. Drukarka "pluje" tzn na wydruku czarno-białym potrafi zrobić plamy.
    3. Drukarka gubi piksele podczas drukowania - czasem są mini białe pola na drukowanym zdjęciu.

    Czy kwalifikuje się to do wymiany towaru? mam jeszcze tydzień od daty zakupu...

  2. #72

    Domyślnie

    Jeżeli masz taką możliwość, to ja bym skorzystał z opcji oddania towaru.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  3. #73

    Domyślnie

    Ad 3) mógłbyś wrzucić przykładowe zdjęcie takiego problemu?

  4. #74

    Domyślnie

    Ja nie dawno kupiłem tą drukarkę i jestem bardzo zadowolony. Robiłem próby na Ilford, Epson Ultra Glossy, Epson zwykły glossy i bardzo tani po 4 zł 10x15 50 ark. z Marbitech, nawet na tym zdjęcia wychodzą b. ładnie. Mam skalibrowany monitor (iiYama ProLite 2792 IPS ) x-Ritei1 Display Pro. Jednak skalibrować ten monitor aby było dobrze jest niemożliwe - monitor jest marnej jakości pomimo wysokiej ceny. Jednak zdjęcia przed drukowaniem z PS CS6 muszę minimalnie poprawiać i odbitki wychodzą mi bardzo ładne. Drukowanie bez marginesów to żaden problem.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Par_Dez Zobacz posta
    Ja nie dawno kupiłem tą drukarkę i jestem bardzo zadowolony. Robiłem próby na Ilford, Epson Ultra Glossy, Epson zwykły glossy i bardzo tani po 4 zł 10x15 50 ark. z Marbitech, nawet na tym zdjęcia wychodzą b. ładnie. Mam skalibrowany monitor (iiYama ProLite 2792 IPS ) x-Ritei1 Display Pro. Jednak skalibrować ten monitor aby było dobrze jest niemożliwe - monitor jest marnej jakości pomimo wysokiej ceny. Jednak zdjęcia przed drukowaniem z PS CS6 muszę minimalnie poprawiać i odbitki wychodzą mi bardzo ładne. Drukowanie bez marginesów to żaden problem.
    Jakoś nie widzę papieru Epson w Mabitech
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  6. #76

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Mam kolejne problemy z Epsonem.

    1. Zdjęcia drukuje dużo ciemniejsze niż podgląd na komputerze. Używam papieru Fomeijet Pearl 205, mam pod to profil ICC ale zdjęcia są bardzo ciemne

    2. Drukowanie bez ramek - zdjęcia mi się same dopasowują przez co zmienia się ich rozmiar. Co co miało mieć np 10x10cm ma 10.5x10.5 i już do ramki nie wchodzi

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #77

    Domyślnie

    1. Jaki monitor i czy poprawnie ustawiony (kalibracja. profilowanie) i jakie ustawienia w sterowniku drukarki pod ten profil.
    2. Drukowanie wbrew pozorom nie jest tak proste, jak się może wydawać. Z jakiego programu korzystasz i co i jak jest poustawiane (jakieś zrzuty ekranowe by pomogły).
    ?

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Witam ponownie.

    Mam kolejne problemy z Epsonem.

    1. Zdjęcia drukuje dużo ciemniejsze niż podgląd na komputerze. Używam papieru Fomeijet Pearl 205, mam pod to profil ICC ale zdjęcia są bardzo ciemne
    Zdjęcia zazwyczaj drukuja się ciemne jak monitor ma ustawiona za wysoka jasność.

  9. #79

    Domyślnie

    Korzystam z laptopa DELL XPS13 oraz DELL Precission 7510, oba mają matryce IPS - nie kalibrowane. Wydruk zdjęć to jakaś część działalności - więc w monitor do zdjęć nie inwestujemy. Można kalibrować monitory w laptopach? Ma to w ogóle sens?

    Co do drukowania bez ramek - korzystam z oprogramowania Adobe Photoshop CS 2018, problem polega na tym że to w Photoshopie wybieram rozmiar obrazka (ustawiam np. A4 czyli 21x30, w 360 DPI). Na podglądzie wydruku natomiast widać dodatkowe marginesy, znikają one dopiero jak wrzucę "Skaluj by dopasować do strony", ale znowu wtedy zmniejsza mi DPI (na np. 345) i ogólnie przez dopasowanie wtedy ucina mi boki.

    Próbowałem dzisiaj ustawić wydruk na 2,2cm od góry, 2,2 cm od dołu oraz 0,8 po bokach. O ile boki ustawiłem po drugim wydruku przykładowego prostokąta, o tyle góra dół nie funkcjonuje tak jak powinno. Zawsze drukuje mi kwadrat 2 cm od góry i teraz w zależności o ile go skróciłem/przesunąłem - drukuje mi mniej/więcej na dole. Natomiast góra zawsze jest 2cm od krawędzi kartki, nie ważne czy przesuwam wzorzec który drukuję niżej czy wyżej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pic2.png
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	700,8 KB
ID:	1075Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pic3.png
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,13 MB
ID:	1076Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pic1.png
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,67 MB
ID:	1074
    Ostatnio edytowane przez veronek ; 13-11-2017 o 18:30

  10. #80

    Domyślnie

    Trochę dalej jest to wszystko zagmatwane i osobiście mogę się domyślać o co Ci chodzi. Przy drukowaniu bez marginesów część atramentu ląduje poza papierem, co skutkuje tym, że zdjęcie jest minimalnie mniejsze niż to co widziałeś na monitorze. Przy druku z marginesami tej przypadłości nie ma. Musisz sobie przyciąć zdjęcie do odpowiednich proporcji i wymiarów jakie chcesz uzyskać, odpowiedniej rozdzielczości, zwyczajnie pilnować wszystkich ustawień. Partyzantka nie przechodzi

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  3. Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.
    By Tosiek_123 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:48
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. [ Makro ] Mądrości Bulltera spisana w jednym wątku
    By Mavierk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •