Close

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 81
  1. #51

    Domyślnie

    Jak pisałem , u mnie na L810 występuję dokładnie taki sam problem . Próbowałem na papierach Epsona Glossy i Premium Glossy . Na starych papierach Tetenala Semi Matte również.
    Z tego co zauważyłem problem występuje przy wydruku konkretnej wartości szarości i to nie zawsze Mozna wydrukować 20 arkuszy A4 i jest spokój a kilka nastepnych będzie miało plamy . Czekam niecierpliwie na rozwiązanie tego wątku bo muszę również coś zadziałać w mojej sprawie

  2. #52

    Domyślnie

    Chciałem sprostować. Nie twierdzę że to papier jest wadliwy czy coś z nim jest nie tak - wręcz przeciwnie. W swojej wypowiedzi pisałem że o ile jest to możliwe, to jednak osobiście uważam że bardzo wątpliwe gdyż prawdopodobieństwo wadliwej partii 3 różnych papierów jest znikome. Nie, sądzę że wadliwa jest drukarka i to niestety mój konkretny egzemplarz.

    Niestety jego wada uwidacznia się tylko w określonych sytuacjach - czyli przy drukowaniu konkretnych kolorów w konkretnych miejscach na konkretnych papierach. Nie wiem czym to jest spowodowane - może to być spowodowane gęstością papieru (najbardziej widać na 310, na 265 mniej. Epsony mają nawet 225), jego fakturą, stopniem pochłaniania kropel atramentu, a nawet wilgotnością powietrza w pomieszczeniu w którym drukuję. Albo po prostu jest to wynikowa wszystkich tych składowych.

    Fakt niestety pozostaje faktem, że na MOJEJ drukarce niestety nie jestem w stanie drukować poprawnie na tych papierach i muszę szukać jakichś innych.

    Odpowiadając na pytania:
    - głowice drukarki były wyrównywane i czyszczone przed wydrukami
    - sterownik był ustawiony na konkretny typ papieru, wydruk w 360 ppi
    - plik odpowiednio duży, zawierający tylko i wyłącznie kolor czarny
    @full2g - mojego problemu raczej nie idzie rozwiązać, gdyż jak już wspomniałem wadliwy jest mój egzemplarz przy współpracy z nieoryginalnymi papierami. Co powoduje że z jednej strony wartość tego egzemplarza dla mnie jako nabywcy jest niewątpliwie dużo niższa niż w momencie zakupu, jednak jakakolwiek próba wymiany jest odrzucana przez sklep, który zasłania się opinią serwisu producenta, który to z kolei nie widzi problemu przy wydrukach na papierze oryginalnym. Koło się zamyka, a ja pozostaję ze sprzętem za grubą kasę z którego nie mogę korzystać w sposób dla niego przewidziany.

    Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mógłbym z tym zrobić?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mógłbym z tym zrobić?
    Podeślij mi mailem szczegóły dotyczące ustawień druku, zrzuty ekranowe ustawień*sterownika i aplikacji z jakiej drukujesz, szczegółowe informacje o drukowanych plikach i zdjęcia lub skany druków ilustrujące kwestie o których piszesz. Rzucę okiem, może coś znajdę .

  4. #54

    Domyślnie

    Panowie, szybkie pytanie Czy L805 da radę coś wydrukować na takim papierze magnetycznym http://www.agawa.pl/papier-magnetycz...321-68590.html
    Czy nie uszkodzę drukarki? Nigdy nie miałem styczności z papierami magnetycznymi.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  5. #55
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    Podepnę się do tego wątku, jako nowy użytkownik L805 i lightrooma : Czy zmniejszacie/ dopasowujecie rozmiar zdjęcia z wyostrzaniem itp. pod konkretny rozmiar drukowanego zdjęcia (np. 10x15 300 dpi zmniejszane do 1200x1800px) ?
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andso Zobacz posta
    Podepnę się do tego wątku, jako nowy użytkownik L805 i lightrooma : Czy zmniejszacie/ dopasowujecie rozmiar zdjęcia z wyostrzaniem itp. pod konkretny rozmiar drukowanego zdjęcia (np. 10x15 300 dpi zmniejszane do 1200x1800px) ?
    tak, w przypadku Epsona źródło powinno mieć rozdzielczość DOKŁADNIE 360 ppi (NIE 300 ppi), ewentualnie 720 ppi jeśli sterownik wspiera (nie pamiętam czy amatorskie drukarki mają takie wsparcie), inaczej interpolacja będzie robiona przez sterownik, który stosuje najbardziej prymitywną metodę. często się zdarza, że przy zmniejszaniu przez sterownik, pojawia się mora na wydruku.

    metoda interpolacji (czy z wyostrzaniem, czy z rozmywaniem) zależy już od samego zdjęcia, i potrzeby. pod druk powinno się wyostrzać zdjęcie inaczej niż na ekran (do poczytania w googlu: "output sharpening"), np. Ligthroom robi to automatycznie w module Print.

  7. #57
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta

    pod druk powinno się wyostrzać zdjęcie inaczej niż na ekran (do poczytania w googlu: "output sharpening"), np. Ligthroom robi to automatycznie w module Print.
    Czyli w przypadku wydruku z lightrooma wystarczy ustawić rozdzielczośc druku 360 dpi, ewentualnie podostrzyć (odpowiednio więcej) i drukować z modułu print ? Czy powinno się wyeksportować zdjęcia z lightrooma do docelowego rozmiaru (w 360 dpi) i dopiero później wydruk też z lightrooma?
    Zastanawiam się nad optymalnym "workflow" wykorzystując Lighrooma, (korzystając z fotolabu przesyłałem zdjęcia już w docelowej rozdzielczośc,i w zależności od formatu drukowanego zdjęcia)
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

  8. #58

    Domyślnie

    Najlepiej drukować bezpośrednio z LR, moduł druku ma bardzo dobry, wpisać dla Epsona 360. Do poeksperymentowania jakie wyostrzenie: low, medium i high daje najlepsze rezultaty. Dodatkowego wyostrzania pod druk nie robić.
    Ew innym, najlepszym narzędziem do druku przez sterownik jest QImage.

  9. #59
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    dzięki za wyjaśnienie
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

  10. #60

    Domyślnie

    Podczepie się pod temat.

    Kto potrafi ustawić drukarkę l805 pod wydruk tekstu czarnego? Druk wychodzi fatalny (na zwykłym papierze), matowy wyblakly.

    Drukuje na papierze 200mg satyna, tekst ozdobny itp. Ale jakość czarnego druku jest fatalna. Ten typ tak ma? Czy da się to jakoś ustawić?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  3. Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.
    By Tosiek_123 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:48
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. [ Makro ] Mądrości Bulltera spisana w jednym wątku
    By Mavierk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •