Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81
  1. #1

    Domyślnie Epson L805 raz jeszcze - czyli kilka spraw w jednym wątku

    W poprzednim wątku pytałem o drukarkę do wydruków i ostatecznie wybór padł na Epsona L805. Mam do wydruku paręset zdjęć z ostatnich kilku lat (nazbierało się tego) i najwyższa pora w końcu to wszystko sobie podrukować.

    Poczytałem też trochę o tuszach, papierach i profilach ICC. Zakupiłem dwa próbniki papierów FOMEI (Collection i Jet) oraz po 50 szt. papierów 10x15: FOMEI Jet Pro Pearl 265, Collection Velvet 265 oraz przez pomyłkę Collection Baryta Silk 310 (polecany miałem do tej drukarki Baryta Mono 290, ale przy składaniu zamówienia źle mi się kliknęło i zorientowałem się dopiero jak papier odebrałem). Do tego zamówiłem jeszcze 3 próbniki papierów A4 Solution.

    W każdym razie przygotowany z tą wiedzą po zainstalowaniu drukarki jak należy, ściągnięciu profili i uruchomieniu Lightrooma 6 wybrałem jedno zdjęcie które wydawało mi się w miarę dobre i postanowiłem je wydrukować. Już nie powiem, że sama opcja drukowania w tym programie jest bardzo dziwna (zwłaszcza jak chce się drukować bez marginesów to trzeba się nakombinować), ale udało mi się. Zaznaczyłem wszystko jak w instrukcji profili, wybrałem odpowiedni profil, załadowałem papier, zaznaczyłem w korekcie koloru drukarki "bez dopasowania koloru", wcisnąłem drukuj i... no cóż - jedna wielka porażka. Tak skopanych kolorów się nie spodziewałem. Skóra w odcieniu świńskim, czernie niebieskie...

    Załadowałem drugi papier z drugim profilem i to samo. Załamałem się trochę, bo później na podglądzie wydruku na tych profilach każde zdjęcie wyglądało bardzo źle. Ale jak wydrukowałem inne zdjęcie bezpośrednio z Windowsa to choć na podglądzie wyglądało źle to po wydrukowaniu prezentowało się już nieźle. I tak oto doszedłem że coś jest nie tak z drukowaniem z Lightrooma 6 z profilem ICC. Pewnie robię coś nie tak, ale nie bardzo wiem co mógłbym tam skopać.

    To jest problem #1: Czy jest możliwość że robię coś nie tak? Przyznam że wolałbym drukować w Lightroomie żeby móc to wszystko tam ustawiać, ale na razie nie mam takiej opcji.

    Skończyło się na tym że później już drukowałem zdjęcia bezpośrednio z systemu. Po wydrukowaniu ich parudziesięciu niestety... nie udało mi się wydrukować żadnego z którego byłbym naprawdę w pełni zadowolony. Owszem, jest może parę które wyglądają w miarę ok, ale jednak zawsze jest coś nie tak. Albo ostrość jest za mała i zdjęcia są "mydlane", albo wręcz przeciwnie - zbyt duża i aż nienaturalna. Do tego kwestia kolorów. Na niektórych zdjęciach wyglądają w miarę naturalnie, na innych z kolei są widocznie wpadające w magentę, a na jeszcze innych mają chłodny odcień. Często również kolory można ogólnie określić jako "wyblakłe". Tuż po wydruku zdjęcia wyglądają fajnie, a jak zerknę na to samo zdjęcie po 15 minutach to wydaje się jakby było własnie wyblakłe lub zamglone. Kwestia ta dotyczy różnych zdjęć drukowanych na różnych ustawieniach i papierach. Rozumiem że może te zdjęcia można określić jako nieidealne, ale nie spodziewałem się że będą aż takie wymagające. Może to kwestia tego, że były robione na staruszku D70 i są po prostu za słabe? Ale jak dawałem do druku w fotolabie to wychodziły tam całkiem nieźle, więc to chyba nie to. A tym bardziej dla rozmiaru 10x15.

    To jest problem #2: Jakie powinny być ustawienia do druku żeby móc "wycisnąć" z tej drukarki jak najwięcej jak najlepszych zdjęć ale z drugiej strony bez konieczności ślęczenia po parędziesiąt minut nad każdym zdjęciem - jak pisałem na wstępie mam dużo zdjęć do wydruku. Od razu powiem, że nie drukowałem na oryginalnym papierze Epsona, na którym ludzie pisali że mają najczęściej bardzo zadowalające efekty, z powodu ceny tych papierów. Ale jednak wybrałem te, które inni polecali. Poza tym na próbnikach (które podobno były drukowane również na tych drukarkach) te zdjęcia są wyraźnie lepsze, więc jak widać da się.

    Może ktoś mógłby podesłać mi jakieś mega dobre zdjęcie, które mógłbym spróbować wydrukować żeby zobaczyć jaki jest maksymalny efekt który mógłbym uzyskać z tej drukarki. Wtedy mógłbym się nawet pokusić o wydruk A4, bo póki co nawet nie chcę myśleć o spartoleniu takiego papieru, skoro zwykłe małe odbitki mi nie wychodzą. To jest sprawa #3.

    No i ostatnia sprawa #4. Na papierze barytowym zauważyłem w 1/3 szerokości wydruku wyraźną linię/plamę z magenty. Na początku zwalałem to na papier lub profil, ale dzisiaj zrobiłem sobie po prostu plik w jednolitym szarym kolorze i niestety okazuje się że to jest na każdym papierze i każdym profilu. Na velvecie i pearlu widać to dużo mniej, a na barytowym bardziej, ale jednak na żadnym z tych papierów wydruk nie jest jednolity. Wyraźne różowe plamy widać na każdym z nich i choć na każdym plama jest innego rozmiaru lub w innym miejscu to jednak obszar jest mniej więcej ten sam. Ktoś wie co to może być? Czyściłem 5x głowice oraz przeprowadzałem 2x wyrównanie głowic i niestety nic to nie pomogło.

    PS Przepraszam za bardzo długiego posta.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  2. #2

    Domyślnie

    Zamawiałem taką drukarkę dla klienta i przed zakupem chciał koniecznie przetestować. Bez żadnych kombinacji, oryginalne profile i papier Epson Glossy Photo. Zdjęcia wyszły rewelacyjnie, ostre, piękne kolory, ziarno widać pod lupą jedynie. Porównując ze zdjęciami z tanich labów które miałem pod ręką to naprawdę klasa wyżej. Niestety wydruk jest delikatnie przekrzywiony w prawo i klient pomimo zachwytu nad jakością druku zrezygnował z zakupu, gdyż cokolwiek drukowane z ramką było nie do zaakceptowania dla niego. Mam nadzieję, że dystrybutor przyjmie mi zwrot sprzętu, a jeśli nie to zostawię sprzęt sobie i wyśle do serwisu. Daj znać jak u Ciebie ta sprawa wygląda. Dokładniejszy opis innego użytkownika tutaj:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=258358
    w tamtym przypadku Epson stanął na wysokości zadania i wymienił drukarkę na nową.

  3. #3

    Domyślnie

    Mogę zaproponować takie rozwiązanie żeby sprawdzić działanie twojej drukarki. Mam L1800 a więc to samo tylko trochę większe. Mam fote wydrukowaną 2 dni temu na papierze Fomei Jet Pro Pearl 265 w A4 w odpowiednim ICC z PS. Mogę Ci przesłać mailem fote i skan wydruku. Ja z efektu jestem zadowolony. Wtedy porównasz czy to wina drukarki czy przyczyna gdzie indziej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ogólnie z jakości kolorowych wydruków jestem zadowolony. Lipa jest tylko w WB ale jest na to sposób. Nie ma niestety (a przynajmniej ja nie znam) sposobu na wydruk foty z lekką tintą.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #4

    Domyślnie

    A wyłączyłeś w sterowniku drukarki opcje automatyczne, korzystając z profilu ICC ? Nie wiem jak jest w Epsonie, ale w Canonie należy w "Print Quality" wybrać opcję "Custom" i w "Color/Intensity" - "Manual".
    W Epsonie powinno być podobnie, ale może pod innymi nazwami.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    … oraz przez pomyłkę Collection Baryta Silk 310 (polecany miałem do tej drukarki Baryta Mono 290
    Oba papiery średnio nadają się do tuszy barwnikowych, nie ma sensu tyle płacić za barytę na L805. Efekt będzie słabszy niż na zwykłych papierach RC.


    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    … Już nie powiem, że sama opcja drukowania w tym programie jest bardzo dziwna
    Ligthroom ma jeden z prostszych i łopatologicznych workflowów do drukowania…

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    To jest problem #1: Czy jest możliwość że robię coś nie tak? Przyznam że wolałbym drukować w Lightroomie żeby móc to wszystko tam ustawiać, ale na razie nie mam takiej opcji.
    Wrzuć zrzuty ekranów z Ligthroom’a tuż przed naciśnięciem guzika PRINT i z ustawień drivera drukarki.

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Tuż po wydruku zdjęcia wyglądają fajnie, a jak zerknę na to samo zdjęcie po 15 minutach to wydaje się jakby było własnie wyblakłe lub zamglone.
    Witamy w świecie drukarek z tuszem barwnikowym! Ten typ tak ma. Zdjęcie się stablizuje co najmniej 10 minut, dociąga do finalnego wyglądu po dobie. W cieniach kolor wychodzi jak błoto. Dlatego już nie mam drukarki barwnikowej, tylko pigmenty.

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Może to kwestia tego, że były robione na staruszku D70 i są po prostu za słabe?
    Nie ma znaczenia, ja mam zdjęcia z 300D konkurencyjnej firmy mniej więcej z tego samego okresu co 70D i wydruki potrafią być rewelacyjne.

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Jakie powinny być ustawienia do druku żeby móc "wycisnąć" z tej drukarki jak najwięcej jak najlepszych zdjęć ale z drugiej strony bez konieczności ślęczenia po parędziesiąt minut nad każdym zdjęciem - jak pisałem na wstępie mam dużo zdjęć do wydruku.
    Tu delikatnie mówiąc dotykasz więcej pojęć, niż Ci się może wydawać. Ustawienia druku powinny być takie same jak ustawienia przy druku tablicy pomiarowej przy robieniu profilu. Autor profilu powinien te informacje udostępnić. Zakładam że profil jest dobrze zrobiony.
    Nad zdjęciami będziesz musiał trochę poślęczeć, bo nie da się zrobić dobrego wydruku jeśli materiał wejściowy jest słaby. Zakładam że masz w miarę dobry monitor co najmniej oprofilowany, nie ustawiony na jasność wypalającą oczy.

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Od razu powiem, że nie drukowałem na oryginalnym papierze Epsona, na którym ludzie pisali że mają najczęściej bardzo zadowalające efekty.
    Nie ma znaczenia, te papiery Epsona i tak robi ktoś inny dla niego. Większość markowych papierów na rynku, w tym te, które wymieniłeś w poście jest bardzo dobrej jakości.

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Ale jednak wybrałem te, które inni polecali. Poza tym na próbnikach (które podobno były drukowane również na tych drukarkach) te zdjęcia są wyraźnie lepsze, więc jak widać da się.
    Tu jest jedno ale, na próbniku który masz na myśli, profil był najprawdopodobniej zrobiony do egzemplarza drukarki na którym wydrukowano próbnik…

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Może ktoś mógłby podesłać mi jakieś mega dobre zdjęcie, które mógłbym spróbować wydrukować żeby zobaczyć jaki jest maksymalny efekt który mógłbym uzyskać z tej drukarki. Wtedy mógłbym się nawet pokusić o wydruk A4, bo póki co nawet nie chcę myśleć o spartoleniu takiego papieru, skoro zwykłe małe odbitki mi nie wychodzą. To jest sprawa #3.
    http://tecco.eu/wp-content/uploads/T...est_Images.zip
    przeskaluj do rozdzielczości zdjęcia 360 PPI co jest natywną rozdzielczością głowicy drukarki

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    No i ostatnia sprawa #4. Na papierze barytowym zauważyłem w 1/3 szerokości wydruku wyraźną linię/plamę z magenty. Na początku zwalałem to na papier lub profil, ale dzisiaj zrobiłem sobie po prostu plik w jednolitym szarym kolorze i niestety okazuje się że to jest na każdym papierze i każdym profilu. Na velvecie i pearlu widać to dużo mniej, a na barytowym bardziej, ale jednak na żadnym z tych papierów wydruk nie jest jednolity. Wyraźne różowe plamy widać na każdym z nich i choć na każdym plama jest innego rozmiaru lub w innym miejscu to jednak obszar jest mniej więcej ten sam. Ktoś wie co to może być? Czyściłem 5x głowice oraz przeprowadzałem 2x wyrównanie głowic i niestety nic to nie pomogło.
    Wrzuć zdjęcia przykładowe, bo z opisu niewiele wynika.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Ogólnie z jakości kolorowych wydruków jestem zadowolony. Lipa jest tylko w WB ale jest na to sposób. Nie ma niestety (a przynajmniej ja nie znam) sposobu na wydruk foty z lekką tintą.
    Nie da się na barwniku bez tuszy szarych, metameryzm zabija to przy różnych źródłąch światła nad kartką, chyba żeby stosować jakiegoś RIPa (brak sensownych do L800) i druk w trybie BO (black only), ale sam czerny tusz też ma swoją tintę.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyste WB wychodzi w miarę zadowalające jak ustawie właśnie tylko monochromatyczny. Jeżeli próbuję wydrukować inaczej powstają przedziwne brązy i zieleniec- paskudne na maxa. Wiem że ten typ (6tuszy) tak ma ale na razie wygrała cena wydruku - stosuje ja też do drukowania dużej ilości certyfikatów na ozdobnych papierach na których znowu pigment raczej nie da rady (mocna tekstura)
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  7. #7

    Domyślnie

    to jest jakiś wysokiej jakości tryb mono czy taka podróba? moja stara 1400 miałą coś takiego, ale drukowała w kiepskiej rozdzielczości, generalnie nie nadawało się do powieszenia na ścianę

    gdybyś miał pigmenta (nawet stare R2000 lub R2880 a nawet barwnikowego 1400 lub 1500W) to przy pomocy np QTR można wysterować dowolną ilośc kanałów, w tym 1 i je pięknie zliearyzować
    da się zrobić profil dla barwnika na którym będzie dość dobry wydruk cz.b. widoczny w świetle dziennym. trzeba się bardzo mocno napracować, ale się da. tak ze 3-4 strony na gęstym wzrocu do profilowania (>3000 pól). L800 ma wyjątkowo wredne i niskiej jakości i trwałości atramenty, co powoduje, że w ogóle jego profilowanie jest ciężkie i nieprzewidywalne

    kto Ci powiedział, że pigment nie da rady na teksturowanym?!! najbardziej teksturowane papiery fine art, jak gruby papier ścierny, są drukowane włąśnie na ploterach pigmentowych!

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście zakładam, że monitor masz skalibrowany, odbitki oglądasz przy "odpowiednim świetle" itp. itd. ble ble ble

    Niestety, problemem znany i ciężki do ogarnięcia...

    A.D.1 - zakładam, że profile pobrałeś ze strony producenta.
    Czy drukowałeś według zamieszczonej tam instrukcji?

    A.D.2 - j.w. - wraz z profilem masz instrukcję, jakie powinny być ustawienia (tyle że tyczy się to druku z Photoshopa nie LR) - papier Epson Premium Glossy, Wysoka Jakość itd.

    A.D.3 - może spróbuj wydrukować "ogólnodostępne" wzorce. Są takie w necie.
    Możesz też pobrać wzorce ze strony Cyfrowa Ciemnia (lab, który osobiście mogę polecić) - tam mają swoje zdjęcia, profile itd. więc możesz zamówić sobie taki zestaw i porównać, czy masz "dobrze" skalibrowany monitor.

    A.D.4 - tu się nie wypowiem.

    Ja drukuję od dłuższego czasu na FomeiJet Pro Pear 300 i Glossy 300.
    Niestety, różnice w kolorach są dość spore.
    Chciałem nawet oprofilować papier pod swoją drukarkę, ale jakoś nie wyszło....

    Niestety, z tego co wiem, tusze jakie są stosowane w L800 itp. nie są zbyt "równomierne" więc może zdarzyć się, że partia tuszu którą Ty używasz ma inne właściwości niż partia którą mam ja, lub którą miała osoba tworząca profile dla Fomei.

    Chyba następnym razem zakupię Tecco - szkoda tylko, że ani Fomei, ani Tecco nie udostępniają profili dla L850 (bo jak ktoś mi powiedział - L800 to nie to samo co L850 i odwrotnie).

  9. #9

    Domyślnie

    Za kolegą unesco, wrzuć zrzut ekranu z ustawień druku Lightroom i właściwości sterownika drukarki. Ja Mam L800 i jestem bardzo zadowolony. Drukowałem Na Epson Premium Glossy, Fomei Collection Velvet 265 i Ilford Smooth Pearl i nie było problemów, o których piszesz. Źle drukowała tylko jak padła głowica, ale wymienili na gwarancji i jest ok.
    pozdrawiam, IT

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Mogę zaproponować takie rozwiązanie żeby sprawdzić działanie twojej drukarki. Mam L1800 a więc to samo tylko trochę większe. Mam fote wydrukowaną 2 dni temu na papierze Fomei Jet Pro Pearl 265 w A4 w odpowiednim ICC z PS. Mogę Ci przesłać mailem fote i skan wydruku. Ja z efektu jestem zadowolony. Wtedy porównasz czy to wina drukarki czy przyczyna gdzie indziej.
    Oooo, bardzo chętnie. Dzięki temu wydrukowałbym sobie na tym samym papierze który mam i zredukował do minimum to co mogę spieprzyć Wysyłam PW.

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Oba papiery średnio nadają się do tuszy barwnikowych, nie ma sensu tyle płacić za barytę na L805. Efekt będzie słabszy niż na zwykłych papierach RC.
    Hmmm, jak pytałem przedstawiciela to mówił że o ile ten pierwszy (Silk 310) jest rzeczywiście słaby to ten drugi (Mono 290) przedstawiał jako jeden z najlepszych papierów do tej drukarki i tych tuszy. Zarówno do wydruku Cz-B jak i kolorowego. Dlatego chciałem kupić i przekonać się samemu.

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Ligthroom ma jeden z prostszych i łopatologicznych workflowów do drukowania
    Może i ja się do tego przekonam, ale wiem że jak chciałem wydrukować fotografię 10x15 bez marginesów to nie udało mi się znaleźć takiego presetu (który według mnie jest jednym z najczęściej używanych). Musiałem konkretnie dodawać stronę i ustawiać konkretne wymiary. Za to fotografia 10x15 z marginesami już była. Dlatego to mi się wydało dziwne.

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Nad zdjęciami będziesz musiał trochę poślęczeć, bo nie da się zrobić dobrego wydruku jeśli materiał wejściowy jest słaby. Zakładam że masz w miarę dobry monitor co najmniej oprofilowany, nie ustawiony na jasność wypalającą oczy.
    Chodziło mi o to, żeby obrobić zdjęcia raz, odpowiednio wyostrzyć i mieć plik źródłowy który będzie zarówno dobrze wyglądał na ekranie ale także w druku. Ale chyba za dużo wymagam

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Nie ma znaczenia, te papiery Epsona i tak robi ktoś inny dla niego. Większość markowych papierów na rynku, w tym te, które wymieniłeś w poście jest bardzo dobrej jakości.
    Ok, dzięki. Skoro tak to chyba zostanę przy tych Fomei, tylko spróbuję bardziej się przykładać do obróbki.

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Tu jest jedno ale, na próbniku który masz na myśli, profil był najprawdopodobniej zrobiony do egzemplarza drukarki na którym wydrukowano próbnik
    No tak, o tym nie pomyślałem. Ale czy różnica może być aż tak wyraźna?

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    http://tecco.eu/wp-content/uploads/T...est_Images.zip
    przeskaluj do rozdzielczości zdjęcia 360 PPI co jest natywną rozdzielczością głowicy drukarki
    Dzięki, na pewno skorzystam!

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Wrzuć zdjęcia przykładowe, bo z opisu niewiele wynika.
    Zdjęcia są tutaj:




    Zielonymi strzałkami zaznaczyłem przebarwienia. Występują głownie w dwóch miejscach w postaci pasów lub plam. Może na zdjęciach tego aż tak bardzo nie widać (przepraszam za odblaski), ale w rzeczywistości jest to wyraźnie widoczne. Tło jest jednolite szare i im ciemniejsze tym przebarwienia wyraźniejsze.

    Dzisiaj po raz kolejny kalibrowałem głowice oraz je czyściłem i efekt jest wciąż taki sam. Chyba trzeba zgłaszać reklamację

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A.D.1 - zakładam, że profile pobrałeś ze strony producenta.
    Czy drukowałeś według zamieszczonej tam instrukcji?
    Tak, profile pobrałem oficjalne od dystrybutora i drukowałem według instrukcji. Co więcej, nawet pobrałem profile od producenta z zagranicznej stronty i plik z profilami był taki sam.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A.D.2 - j.w. - wraz z profilem masz instrukcję, jakie powinny być ustawienia (tyle że tyczy się to druku z Photoshopa nie LR) - papier Epson Premium Glossy, Wysoka Jakość itd.
    Tak, wszystko ustawiłem tak jak było w instrukcji. Będę musiał jeszcze nad tym posiedzieć, ale Lightrooma mam na drugim kompie.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja drukuję od dłuższego czasu na FomeiJet Pro Pear 300 i Glossy 300. Niestety, różnice w kolorach są dość spore.
    A drukowałeś na innych Pearlach/Velvecie? Nie lubię zdjęć błyszczących, dlatego nie szedłem w Glossy. Róznica w cenie pomiędzy Pearl 265 a 300 jest znacząca bo prawie 2,5x (27gr. vs 68gr.).

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Chyba następnym razem zakupię Tecco - szkoda tylko, że ani Fomei, ani Tecco nie udostępniają profili dla L850 (bo jak ktoś mi powiedział - L800 to nie to samo co L850 i odwrotnie).
    To nie jest to samo? Hmmm. W takim razie L805 to jest bliżej 800 czy 850?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  3. Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.
    By Tosiek_123 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:48
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. [ Makro ] Mądrości Bulltera spisana w jednym wątku
    By Mavierk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •