Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Domyślnie

Jak pisałem , u mnie na L810 występuję dokładnie taki sam problem . Próbowałem na papierach Epsona Glossy i Premium Glossy . Na starych papierach Tetenala Semi Matte również.
    Z tego co zauważyłem problem występuje przy wydruku konkretnej wartości szarości i to nie zawsze Mozna wydrukować 20 arkuszy A4 i jest spokój a kilka nastepnych będzie miało plamy . Czekam niecierpliwie na rozwiązanie tego wątku bo muszę również coś zadziałać w mojej sprawie

Domyślnie

Chciałem sprostować. Nie twierdzę że to papier jest wadliwy czy coś z nim jest nie tak - wręcz przeciwnie. W swojej wypowiedzi pisałem że o ile jest to możliwe, to jednak osobiście uważam że bardzo wątpliwe gdyż prawdopodobieństwo wadliwej partii 3 różnych papierów jest znikome. Nie, sądzę że wadliwa jest drukarka i to niestety mój konkretny egzemplarz.

Niestety jego wada uwidacznia się tylko w określonych sytuacjach - czyli przy drukowaniu konkretnych kolorów w konkretnych miejscach na konkretnych papierach. Nie wiem czym to jest spowodowane - może to być spowodowane gęstością papieru (najbardziej widać na 310, na 265 mniej. Epsony mają nawet 225), jego fakturą, stopniem pochłaniania kropel atramentu, a nawet wilgotnością powietrza w pomieszczeniu w którym drukuję. Albo po prostu jest to wynikowa wszystkich tych składowych.

Fakt niestety pozostaje faktem, że na MOJEJ drukarce niestety nie jestem w stanie drukować poprawnie na tych papierach i muszę szukać jakichś innych.

Odpowiadając na pytania:
    - głowice drukarki były wyrównywane i czyszczone przed wydrukami
    - sterownik był ustawiony na konkretny typ papieru, wydruk w 360 ppi
    - plik odpowiednio duży, zawierający tylko i wyłącznie kolor czarny
    @full2g - mojego problemu raczej nie idzie rozwiązać, gdyż jak już wspomniałem wadliwy jest mój egzemplarz przy współpracy z nieoryginalnymi papierami. Co powoduje że z jednej strony wartość tego egzemplarza dla mnie jako nabywcy jest niewątpliwie dużo niższa niż w momencie zakupu, jednak jakakolwiek próba wymiany jest odrzucana przez sklep, który zasłania się opinią serwisu producenta, który to z kolei nie widzi problemu przy wydrukach na papierze oryginalnym. Koło się zamyka, a ja pozostaję ze sprzętem za grubą kasę z którego nie mogę korzystać w sposób dla niego przewidziany.

Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mógłbym z tym zrobić?
    D70 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mógłbym z tym zrobić?
    Podeślij mi mailem szczegóły dotyczące ustawień druku, zrzuty ekranowe ustawień*sterownika i aplikacji z jakiej drukujesz, szczegółowe informacje o drukowanych plikach i zdjęcia lub skany druków ilustrujące kwestie o których piszesz. Rzucę okiem, może coś znajdę .

Domyślnie

Panowie, szybkie pytanie Czy L805 da radę coś wydrukować na takim papierze magnetycznym http://www.agawa.pl/papier-magnetycz...321-68590.html
    Czy nie uszkodzę drukarki? Nigdy nie miałem styczności z papierami magnetycznymi.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456