Close

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 81
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Drukuję na L 1800. Korzystam z profili barwnych pobranych ze strony Medikon. Moim zdaniem poprawne wydruki uzyskuje się na papierach Fomei Jet Pro Pearl i Fomei Jet Portrait Matt .
    wszystko zależy od zastosowania, a słowo "poprawne" może być różnie rozumiane.
    cz.b. nie da się dobrze wydrukować na tej drukarce, czy poprawnie? tak sobie

    nie wiem jak jest dla serii L800, widziałem i przez chwilę korzystałem z profili Medikona do pigmentowych 3880 i P800. zachwycony nie byłem, profile często nie uwzględniały punktu bieli papieru lub robiły to źle, niektóre przechładzały wydruk, inne były dość liniowe wtedy kiedy nie powinny (w renderingu Perceptualnym) i mocno nielinowe wtedy kiedy powinny i takie różne tam, w tym tony skóry zalatujące magentą.

    na obu wspomnianych papierach i na wielu innych można poprawnie wydrukować zdjęcie, nawet na L800, tylko trzeba mieć właściwie przygotowany profil, przy czym piszę to bardziej jako fotograf drukujący swoje zdjęcia, niż jako drukarz.

  2. #42

    Domyślnie

    No i mamy kolejny epizod w tej sprawie. Po zgłoszeniu w sklepie rękojmi, ci skontaktowali się z serwisem w celu ustosunkowania się do moich zarzutów i ten oto serwis stwierdził że drukarka jest w pełni sprawna a winne są papiery, które nie są na liście kompatybilnych z tą drukarką. Zaiste ciekawe... Rozumiem jakbym drukował na jakimś papierze o nazwie "krzak", ale to są raczej uznane papiery które współpracują z ta drukarką u wielu ludzi.

    No cóż mam w domu papier Epsona, spróbuję wydrukować na nim - zobaczę co tam się pojawi. Jak będzie dobrze to dupa, bo przecież nie będę drukował tylko na drogich papierach Epsona. A jak będzie źle to też dupa bo znaczy że w serwisie pracują lenie i partacze.

    Póki co nie chcę generalizować na ten temat, wiem tylko że bardzo ale to bardzo mi się nie podoba podejście firmy oraz jej autoryzowanego serwisu. Wiem tylko że teraz nauczony doświadczeniem już nie kupię więcej produktów tej firmy - nie przez jakość produktów, a właśnie przez podejście do klienta. Innymi słowy zagłosuję swoim portfelem.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  3. #43

    Domyślnie

    to powtórz wydruki na papierze Epsona, najlepiej premium glossy (PGPP) - standardowa śpiewka epsona, zeby pozbyc sie natrętnych klientów...
    nie ma się co obrażac na firmę, bo nie ma alternatywy, to znaczy się jest, ale tam serwic i jakośc podobna lub gorsza... tak to jest w segmencie amatorskim, trudno zrobic urządzenie elektro mechaniczne, powtarzalne i niezawodne i serwis to wie ale nie powie

  4. #44

    Domyślnie

    No to teraz zagwozdka - wydrukowałem 4x na papierach Epsona (photo i premium photo) i za każdym razem jest idealnie. Natomiast na 3 różnych papierach Fomei widać paski. Ktoś ma jakiś pomysł?

    Przecież nie będę drukował wszystkiego na Epsonach bo mnie koszty zeżrą. A nie po to przecież kupowałem L805 żeby drukować w cenie wydruków z labu.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  5. #45

    Domyślnie

    To mnie teraz zszokowałeś...
    A jest jakaś szansa, że partia papieru Fomei który posiadasz jest jakoś uszkodzony...

  6. #46

    Domyślnie

    Jest jakaś szansa że papiery FOMEI są wadliwe... 3 różne typy... jedne produkowane w Niemczech a dwa w Japonii. Ale mimo wszystko szansa jest. Chyba trzeba poszukać innych papierów, cenowo podobnych do Fomei, a jakościowo do Epsonów.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  7. #47

    Domyślnie

    No w sumie racja, szansa mała...
    Może spróbuj Tecco.

  8. #48

    Domyślnie

    Są tanie podłoża na papierdozdjec.pl Większość wydruków robię na ich mediach PE. Mają błysk, perłę, a nawet metalik. Właśnie sobie puściłem parę wydruków na metaliku od nich na mojej MG5150. Pychota.
    Pozdrawiam, Jurek.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Jest jakaś szansa że papiery FOMEI są wadliwe... 3 różne typy... jedne produkowane w Niemczech a dwa w Japonii. Ale mimo wszystko szansa jest. Chyba trzeba poszukać innych papierów, cenowo podobnych do Fomei, a jakościowo do Epsonów.
    Czytam i nie wierzę...

    1. Jako opiekun tych papierów nie mam żadnych informacji o wadliwości jakiejkolwiek partii. Jak macie wątpliwości co do jakości druku, papierów czy czegokolwiek zawsze można uderzyć z pytaniem do producenta lub dystrybutora - w tym wypadku do mnie na: wsparcie [at] medikon.pl lub druk [at] medikon.pl .

    2. Aktualnie nie mam zgłoszeń związanych z paskami na kilku papierach więc nie jest mi znany problem z partiami. Jeśli ktoś pofatyguje się podesłać mi szczegóły mogę sprawdzić to wyżej, bezpośrednio u producenta. Tam też są ludzie, którzy chętnie pomogą .

    3. Zawsze sprawdzajcie dokładnie ustawienia druku i poprawne działanie drukarki. W tym wypadku:

    - nozzle check
    - wyrównanie głowicy
    - ustawienia sterownika (medium, jakość - max dpi)
    - ustawienia i jakość pliku

    Powodzenia!




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  10. #50

    Domyślnie

    jestem prawie pewien, że to nie wina papieru

    odebrałeś moją wiadomość? to co widziałem na powiększeniu pod mikroskopem wyraźnie pokazuje niewłaściwe kładzenie atramentu na papier. trudno mi sobie wyobrazic jaki feler musiałby mieć papier, żeby uzyskać taki efekt (strefowo rzędy kropelek układają się w kolejnych przebiegach głowicy nie między sobą ale na sobie).

    wygląda na to że drukarka ma niestabilną mechanikę, prowadzenie papieru lub głowica jest osadzona niestabilnie i w zależności od położenia karetki robi się tzw "print head slant", czyli rząd dysz nie jest idealnie prostopadle ułożony w stosunku do ruchu głowicy.

    czy druk był jednokierunkowy, czy dwukierunkowy (high speed)? to pytanie raczej nie o wyrównanie głowicy, bo wtedy paski byłyby poprzeczne a nie podłużne, ale czy kierunek ruchu głowicy może mieć wpływ na slant?

    i jeszcze jedno - czy wydruki na Epsonie były na IDENTYCZNYCH WSZYSTKICH ustawieniach jak na Fomei? czy wykonałęś w jednej serii (minuta po minucie) wydruki na obu i na jednym jest źle a na drugim dobrze

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  3. Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.
    By Tosiek_123 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:48
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. [ Makro ] Mądrości Bulltera spisana w jednym wątku
    By Mavierk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •