Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 81
  1. #31

    Domyślnie

    ok, czyli te wszystkie wydruki to 10x15?
    ta plama jest blizej początku czy końca wydruku?
    a jak są pionowe i poziome paski to nic nie widać?, jaki jest odstęp między paskami ich szerokość?

  2. #32

    Domyślnie

    Czy wszystkie wydruki 10x15 są z tej samej partii papieru, jeżeli tak, to przed włożeniem do drukarki przekręć jeden arkusz papieru o 180 stopni i dopiero do drukarki.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  3. #33

    Domyślnie

    Tak, wydruki są na 10x15, bo tylko taki format papieru foto mam. Wydruki są na różnych papierach i na każdym jest podobnie. Przekręcałem na kilka różnych sposobów
    Plama jest bliżej początku, od strony tuszy (czyli od tej strony gdzie parkuje głowica). Na poziomych i pionowych paskach nic nie widać, bo może są zbyt jasne. Paski są szerokości 7mm każdy.
    Zrobiłem takie same paski czarno-białe i na nich również widać wspomnianą wadę, jednak przez fakt istnienia pasków jest to trudniejsze do zaobserwowania - kontrast lokalny jest po prostu bardzo duży i ciężko wychwycić różnicę w nasyceniu jednego koloru, jednak wciąż jak się człowiek przyjrzy to widać.
    Wydaje mi się, że więcej testów nie ma sensu robić i teraz trzeba po prostu iść i żądać wymiany drukarki na pełnowartościową.
    Swoją drogą - jakie najlepiej przeprowadzić testy po otrzymaniu drukarki, żeby się nie okazało że ta nowa również będzie skopana w jakimś stopniu (jakimś kolorze, formacie, ect.)? Macie jakieś pomysły?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  4. #34

    Domyślnie

    Jednak drukarka, a miałem cichą nadzieję, że może wada technologiczna papieru.
    Przy zakupie ciężko sprawdzić drukarkę, będziesz musiał w domu testować tak samo jak tą którą posiadasz.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  5. #35

    Domyślnie

    hmm, to mi się wydaje że jest jakiś błąd w prowadzeniu papieru. widać że te plamy nie są identyczne, pojawiają się na małych formatach (na A4 było ok). być może dla 10x15 zanim wąski papier dobrze się ustabilizuje mechanicznie jego odległość od głowicy w różnych miejscach jest różna i stąd nierówne plucie atramentem - poszczególne kanały są przesunięte względem siebie na głowicy, samo ustawianie głowicy w Epsonie to sztuka sama w sobie i może mieć wiele błędów i powodować rezultaty o jakich nie śniliśmy...
    musiałbym zobaczyć wydruk (pod powiększeniem), jak by Ci się chciało wysłać pocztą, napisz na priva

    [edit] mi zdarzało się nierównomierne krycie nawet na 3880 ale tam problemem była bezwładność głowicy na niestabilnym stole (tu pisałeś o podłodze). nawet najlepiej skonfigurowana drukarka nie drukuje równo w każdym miejscu strony, przy czym raczej nie jest to widoczne naocznie, dopiero pomiarowo (dlatego zaleca się do profilowania, wydruk kilku plansz testowych, np. obróconych)
    Ostatnio edytowane przez unesco ; 25-04-2017 o 18:38

  6. #36

    Domyślnie

    Witam ,
    jako świeży posiadacz L810 śmiem twierdzić że ta drukarka to jakieś nieporozumienie.
    Mój egzemplarz również "brudzi" na różowo i to również ( a właściwie zwłaszcza) na A4
    Dodatkowo w brązach i szarościach jest zielony zafarb . FAkt - mój papier Epsona ma już z 8 lat i być może stąd te zafarby na aktualnych profilach . Próba wydruku przy zarządzaniu kolorem przez Epsona ( np Epson AdobeRGB) niweluje zafarby w brązach i szarościach jednak dodaje magenty do kolorów skóry Myślę jednak że to nie zależy od papieru ponieważ podobne efekty mam na Tetenalu Semi Gloss .
    Sprawdzę jeszcze oryginalny nowy papier Epsona ale chyba dni tej drukarki są policzone .

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez full2g Zobacz posta
    Witam ,
    jako świeży posiadacz L810 śmiem twierdzić że ta drukarka to jakieś nieporozumienie.
    Mój egzemplarz również "brudzi" na różowo i to również ( a właściwie zwłaszcza) na A4
    Dodatkowo w brązach i szarościach jest zielony zafarb . FAkt - mój papier Epsona ma już z 8 lat i być może stąd te zafarby na aktualnych profilach . Próba wydruku przy zarządzaniu kolorem przez Epsona ( np Epson AdobeRGB) niweluje zafarby w brązach i szarościach jednak dodaje magenty do kolorów skóry Myślę jednak że to nie zależy od papieru ponieważ podobne efekty mam na Tetenalu Semi Gloss .
    Sprawdzę jeszcze oryginalny nowy papier Epsona ale chyba dni tej drukarki są policzone .
    a profile masz robione dla siebie do tego egz. drukarki czy generyczne od producenta papieru? na barwniku, zwłaszcza z tak kiepskimi atramentami jak te powtarzalność jest słaba.
    na szarościach zawsze będziesz miał zafarb, nawet jak trafisz w punk, z powodu metameryzmu po zmianie oświetlenia nagle szary zrobi się zielony lub zajedzie fioletem.
    dlatego od dawna nazywam te serię "wynalazkiem typu L800" (z punktu widzenia fotografa, nie niedzielnego użytkownika) --> i zazwyczaj użytkownicy takich wynalazków kończą na pigmencie

  8. #38

    Domyślnie

    Profili używam generycznych , może spróbuję zrobić customizowany - w sumie to kolory ogólnie są w miarę zgodne z kalibrowanym monitorem , tylko te szarości w kierunku brązów .....
    Co do pigmentu ... Znam ten ból . Jestem fotografem ale trochę niedzielnym ... Już jeden Epson R2400 stoi u mnie zaschnięty na amen , o kosztach pojedyńczych wydruków i siorbaniu tuszów przy czyszczeniu nie wspomnę

  9. #39

    Domyślnie

    szarości na tych atramentach i 6 kanałach bez szarego nie uraczysz poprawnych, choćbyś stawał na rząsach, ja profilowałem tusze L800, również jako zamiennik w innych drukarkach, masakra, mimo najlepszego sprzętu (iSis) i prawie 3000 pól.
    R2400 - bardzo zacna drukarka, nie da się odmoczyć? spokojnie można by wlać inne tusze lub przerobić na cz.b.? teraz P600 ma większe zbiorniki, więc wychodzi taniej
    Ostatnio edytowane przez unesco ; 25-04-2017 o 21:20

  10. #40

    Domyślnie

    Drukuję na L 1800. Korzystam z profili barwnych pobranych ze strony Medikon. Moim zdaniem poprawne wydruki uzyskuje się na papierach Fomei Jet Pro Pearl i Fomei Jet Portrait Matt .

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  3. Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.
    By Tosiek_123 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:48
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. [ Makro ] Mądrości Bulltera spisana w jednym wątku
    By Mavierk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •