Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81
  1. #21

    Domyślnie

    No niestety gdzieś zniknęły kontrola jakości i troska o dobre imię marki. Pamiętam z dawnych lat, że wiele nawet nie bardzo skomplikowanych przedmiotów wychodziło z fabryki z taką naklejką "Qc passed". Nawet na obiektywie Yashica miałem takową. Ludek brał po prostu każdy egz. do ręki i sprawdzał czy odpowiada standardom. Teraz robi się to wyrywkowo i mamy tego efekty. Wiem jak pracują obywatele w fabrykach. Mieszkałem większość życia w Bielsku-B i kilku kolegów pracowało we Fiacie. To co opowiadali nie pozostawiało złudzeń dlaczego nasze samochody były bardziej awaryjne
    Myślicie że w takim Epsonie jest wiele lepiej....
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #22

    Domyślnie

    O kurczę, chętnie bym posłuchał tych opowieści Ja w chwili obecnej mieszkam w BB, ale nie znam nikogo kto by pracował we fiacie. Poza tym zawsze mi się wydawało że akurat fabryki Fiata w BB czy Tychach mają opinie jednych z lepszych pod względem jakości w porównaniu do tych we Włoszech. Tak na szybko znalazłem cytat z artykułu (co prawda z 2012, ale wciąż): "polski zakład cieszy się opinią najlepszej fabryki Fiata w Europie, to właśnie dzięki wysokiej jakości produkowanych w Polsce >>€žPięćsetek<<€ i >>€žPand<<€ Fiat na wielu rynkach przestał być synonimem awaryjności." (Za: http://www.chceauto.pl/dramat-fiata-...-aut-a254.html )
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  3. #23

    Domyślnie

    Nie ma sprawy. Dawno dawno temu.... znajomy pracował we Fiacie na stanowisku kontroli jakości i kalibracji jakiegoś elementu układu ABS. Konkretnie chodziło o to że miał pojemnik z rurkami o skomplikowanym kształcie i kilku zakończeniach, które miał przykładać do jakichś znaczników i w razie niedociągnięć z linii produkcyjnej po prostu precyzyjnie je doginać. Tyle tylko, że wcale mu się nie chciało więc się obijał i jeździł po hali widlakiem. Koniec końców chodziło o to żeby wyrobic jakąś tam normę na dzień pracy więc jak kierownik nie patrzył przerzucał szybko rureczki z kupki "do kalibracji" na kupkę "skalibrowane" . Element wadliwy instalowano lub jak się ktoś połapał wracała cała partia ale odpowiedzialnoś była zbiorowa więc żadna. Gościu takie normy potrafił "wyrobić" że go na wyjazd do Włoch w nagrodę posłali
    itd itp...przy browarku tak sobie opowiadali pracownicy Fiata
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Panowie!. Jestem w posiadaniu Epsona L810 i miałem podobne kłopoty z wydrukami zdjęć kolorowych. Przeprowadziłem mały test na papierach średniej jakości. Otóż przy żadnych modyfikacjach zdjęcia, pod warunkiem, że zostało dobrze wykonane, kolory na wydruku były zadawalające. Natomiast przy sporej modyfikacji - kiepskie!. W szarości - żadnych kłopotów. Wspomniana drukarka najlepsze kolory oddaje na papierach - SIHL MASTERCLASS. Może zbyt drogie ale jestem zadowolony z kolorowych zdjęć. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych tym sprzętem.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja nie jestem zawiedziony. Kupując wiedziałem na co i za jakie pieniądze się decyduje. L1800 kosztuje ok 2500zl więc to sprzęt raczej budżetowy a w dodatku tankuje się go za naprawdę śmieszne pieniądze. Jasne że można P800 ale komplet kartridży kosztuje 2000zl. To sprzęt służący zupełnie do czego innego.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zawoj Zobacz posta
    Natomiast przy sporej modyfikacji - kiepskie!. W szarości - żadnych kłopotów. Wspomniana drukarka najlepsze kolory oddaje na papierach - SIHL MASTERCLASS. Może zbyt drogie ale jestem zadowolony z kolorowych zdjęć. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych tym sprzętem.
    myślę, że jeśli kupujemy drukarkę żeby była tania w eksploatacji, jak np. seria L8xx, to optymalnie byłoby wykorzystywać papiery, które nie przykrywają ceną tuszu z baniaka. SIHL jest całkiem niezły (zwłąszcza na pigmencie), ale jest drogi. porównywalne rezultaty można uzyskać na papierach Solution'a lub Fomei, będzie znacznie taniej. A te dobre kolory to zależą od dobrze zrobionego profilu, nie od papieru - w tej klasie, papiery różnych producentów są porównywalne

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Ja nie jestem zawiedziony. Kupując wiedziałem na co i za jakie pieniądze się decyduje. L1800 kosztuje ok 2500zl więc to sprzęt raczej budżetowy a w dodatku tankuje się go za naprawdę śmieszne pieniądze. Jasne że można P800 ale komplet kartridży kosztuje 2000zl. To sprzęt służący zupełnie do czego innego.
    Jeśli koszt atramentu jest kluczowy, to L1800 jest bardzo dobrym wyborem, raz ze względu na format, dwa ze względu na bardziej konkretną budowę w porównaniu do mniejszej L8xx.
    Co do P800, służy dokładnie do tego samego co L1800. Do druku zdjęć. Jest 2x droższa, bo ma większe możliwości. Tusze są tańsze niż by się mogło z tych 2000 tys wydawać. To jest cena za komplet 9 pojemników, a nie 6, każdy jest trochę pojemniejszy niż buteleczki Lx8xx. Każdemu wedle potrzeb.

    Tak już obok - ja się czasami dziwię ludziom, którzy na body i obiektywy wydają grube tysiące (ostatnio kolega się chwalił cudnym 24-70/2.8 dokupionym do równie drogiego body), a potem oglądają i obrabiają zdjęcia na laptopie albo monitorze Dell'a z Media Marktu, który "gubi" połowę informacji zarejestrowanej przez tenże drogi aparat i drogą szklarnie, a potem przenoszą na papier to zdjęcie albo w labie z powłączanymi wszystkimi fajerwejkami ulepszającymi albo na drukarkach z tanimi tuszami, co gubią kolory i szczegóły w cieniach i z jakimiś dziwnymi profilami (bo szkoda wydać kilka drobnych na usługę zrobienia porządnego profilu)... ech...

  7. #27

    Domyślnie

    Własnie wróciła drukarka z serwisu i... podniosła mi ciśnienie. Przeczyścili głowice, zrobili niby wszystko jak należy, nawet przysłali kolorowy wydruk który wygląda fajnie. Co jednak z tego skoro znowu jakikolwiek wydruk cz-b pokazuje takie same objawy jak wcześniej. Magentowa plama w 1/3 wysokości. Noż cholera, rozumiem że może ta drukarka nie nadaje się do wydruków czarno-białych ale bez przesady! Aż kupię papier epsona żeby móc na nim wydrukować i sprawdzić, bo może to rzeczywiście wina papieru. Drukarkę nawet postawiłem na podłodze żeby nie było problemów z ruchem głowicy.

    Chyba skończy się na oddaniu drukarki do sklepu w związku z niezgodnością towaru. Tylko co następnie kupić? Do Epsona nie bardzo mam już zaufania, ale innych podobnych drukarek nie ma :/
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  8. #28

    Domyślnie

    A na każdym papierze jest to samo ?

  9. #29

    Domyślnie

    Fatalnie, jaki serwis? DEA?

    Te paski powinno też być widać jak byś spróbował drukować niekoniecznie szarość. Spróbuj zrobić to:

    1) wydrukować tło o podobnej jasności ale nie szare a jakieś przeciwne do magenty, np. zielone.
    2) wydrukować tło o jasności maksymalnej bieli (R=G=B=255), czyli nic nie powinno być na zdjęciu, podobnie bardzo jasną szarość, np. R=G=B=250.
    3) wydrukować paskowaną szarość na przemian z bielą, taką jak obecnie drukujesz, na dwa sposoby: paski pionowe i osobno poziome, takie o szerokości 2-3x pasków magentowych
    4) w międzyczasie zeskanować w maks rozdzielczości optycznej skanera, wydruk (fragment gdzie zaczyna się Twoje paskowania) oraz test dysz.
    wyniki opublikować tu na forum, spróbujemy zdiagnozować problem. Jeśli masz ochotę, możesz mi też wysłać pocztą, obejrzę w powiększeniu o co chodzi.

    Co do nowej drukarki, to wszystko zależy od Twoich finansów. W zasadzie wszystkie sensowne opcje to format A3+. W A4 dostaniesz urządzenia o podobnym poziomie niezawodności jak rzeczona L805 (statystycznie). Nie ma się co zrażać do firmy Epson, konkurencja w tym przedziale cenowym działa podobnie. Ja mam w swoim życiu już 4go Epsona i na razie nie zmieniam firmy. Możliwości masz takie (wszystkie droższe):

    i) Epson L1800 - większa i bardziej niezawodna niż L805, reszta taka sama, z wszystkimi wadami tych atramentów.
    ii) Epson 1500W - też 6 kolorów barwnikowych, ale fantastyczne atramenty Claria. Niestety drogie. Drukarka bardzo dobrze przerabia się na CISSa lub naboje napełniane. Np. atrament Solution CL.
    iii) Cannon Pro-100, barwnik, ale ma dodany kanał szary. Jakość podobnie jak Claria, lepsze zdjęcia cz.b., trudniej przerabialna (jeśli w ogóle) na inne atramenty
    iv) Epson P400 - najniższy model domowego pigmentu. Ładnie przerabia się na CISS.
    v) Epson P600 - standardowa broń masowego rażenia na pigmencie. W pewnym sensie sama jest już CISSem, zbiorniki tuszu większe niż w P400 i 1500, osobne - nie na głowicy. Da sie przerobić na CISS.

    albo kupić na aukcji używaną R2880 lub R2000 (poprzednie wersje P600 i P400), ew. R3000 jeśli z dobrego źródła i przerobić na CISSa. Epsony, jeśli dobrze utrzymywane, mają głowicę nie do zdarcia, do której można nalewać prawie wszystko. Ostatnio nawet się zastanawiałem czy da się drukować sokiem z buraka czy pomarańczowym...

  10. #30

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak mówiłeś i tak:
    2) i 3) nie widać niczego. To jest za małe nasycenie.
    Na zielonym widać pewne ubytki koloru w tych miejscach co zawsze, jednak jest to zbyt subtelne żeby było bardzo widzialne. Zrobiłem taki sam wydruk na czerwonym i podobnie - lekkie ubytki nasycenia, ale słabo widoczne.
    Natomiast zrobiłem dodatkowo coś takiego, że wydrukowałem... czarny. Cały czarny. I efekty widać na fotografii poniżej:




    Tak, to są trzy zdjęcia, ustawione obok siebie. Ewidentnie widać w tych samych miejscach brak koloru. To nie jest wina fotografii ani odblasków - tak jest w rzeczywistości. Przepraszam za jakość i kadrowanie, ale niestety nie mam skanera, a nie chciałem złapać żadnych odblasków.

    Dodatkowo wydrukowałem kolor niebieski i... no cóż, jak się spodziewacie: magentowa plama widoczna w pełni:



    Tu jest ciekawe zestawienie niebieskiego i czarnego. Widać dokładnie że tam gdzie w czarnym brakuje koloru w niebieskim jest plama. Miejsca i rozmiar a nawet kształt jest prawie identyczny na tych dwóch następujących po sobie wydrukach:



    Ale oczywiście na pierwszym zdjęciu widać, że na czarnym kształty są różne, choć występują zawsze.
    Wydaje mi się również, że jak wydruk nie jest monokolorowy (czyli dysze drukują różne kolory, a nie wciąż jeden i ten sam) to wtedy może to być mniej widoczne, ale jednak teraz widać ewidentnie że niebieski i czarny/szary to są newralgiczne kolory.

    A teraz ciekawostka: to się dzieje na każdym papierze 10x15, ale na A4 wychodzi już pięknie cały czarny. Trochę szkoda że jednak chciałem drukować przede wszystkim 10x15.

    Musze jeszcze kupić papier Epsona, chociaż nie wiem czy cokolwiek może to zmienić. Drukowane z Lightrooma na profilu kolorystycznym Epsona bez ingerencji w ICC sterownika drukarki.

    To co, jakieś pomysły?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  3. Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.
    By Tosiek_123 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:48
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. [ Makro ] Mądrości Bulltera spisana w jednym wątku
    By Mavierk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •