Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja drukuję od dłuższego czasu na FomeiJet Pro Pear 300 i Glossy 300.
    Niestety, różnice w kolorach są dość spore.
    Chciałem nawet oprofilować papier pod swoją drukarkę, ale jakoś nie wyszło....

    Niestety, z tego co wiem, tusze jakie są stosowane w L800 itp. nie są zbyt "równomierne" więc może zdarzyć się, że partia tuszu którą Ty używasz ma inne właściwości niż partia którą mam ja, lub którą miała osoba tworząca profile dla Fomei.
    Witamy w świecie drukarek barwnikowych. Tu nawet między partiami tego samego papieru mogą być inne wydruki. Oba Pearl i Gloss 300 na tym tuszu są różne. Na pigmencie prawie identyczne... Profilowałem te papiery pod tusz L800, na zdjęcia do albumu jest ok, ale na wystawę już się nie da.
    Wydaje mi się, że Epson ma akurat dobrą kontrolę jakości (w zasadzie to nie Epson a Fuji, które robi chemię dla Epsona).

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Hmmm, jak pytałem przedstawiciela to mówił że o ile ten pierwszy (Silk 310) jest rzeczywiście słaby to ten drugi (Mono 290) przedstawiał jako jeden z najlepszych papierów do tej drukarki i tych tuszy. Zarówno do wydruku Cz-B jak i kolorowego. Dlatego chciałem kupić i przekonać się samemu.
    Tiaaa, tylko że wzornik do tego papieru (do obu baryt) był drukowany na pigmencie (P600 zdaje się). Generalnie baryty nie nadają się do barwnika. Może ta jest inna, kup sample packa najpierw żeby przetestować.


    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Chodziło mi o to, żeby obrobić zdjęcia raz, odpowiednio wyostrzyć i mieć plik źródłowy który będzie zarówno dobrze wyglądał na ekranie ale także w druku. Ale chyba za dużo wymagam
    Wyostrzanie na ekran i na druk to dwa różne światy. Pod druk wyostrza się zupełnie inaczej. Lightroom robi to automatycznie, ma 3 opcje do wyboru. Bardziej zaawansowane nerzędzia, z NikCollection, abo Qimage pozwalają na bardzo dokłądne ostrzenie piod druk.


    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Ok, dzięki. Skoro tak to chyba zostanę przy tych Fomei, tylko spróbuję bardziej się przykładać do obróbki.
    To dobry papier, nie najtańszy, ale tez nie przesadnie drogi. Jeśli Ci leżą, spkojnie używaj.

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    A drukowałeś na innych Pearlach/Velvecie? Nie lubię zdjęć błyszczących, dlatego nie szedłem w Glossy. Róznica w cenie pomiędzy Pearl 265 a 300 jest znacząca bo prawie 2,5x (27gr. vs 68gr.).
    Velvet też jest droższy od Pearl 265, jest cieplejszy, nie tak mocno wybielany, ma trochę głądszą fakturę. Ja go lubię, na pigmencie.
    Przy tym formacie jaki oferuje ta drukarka (A4) grubsze papiery (wersja 300) nie mają za bardzo uzasadnienia na co dzień.

    Te paski magentowe są w jakim kierunku? równoległym do ruchu głowicy czy prostopadłym?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Witamy w świecie drukarek barwnikowych. Tu nawet między partiami tego samego papieru mogą być inne wydruki. Oba Pearl i Gloss 300 na tym tuszu są różne. Na pigmencie prawie identyczne... Profilowałem te papiery pod tusz L800, na zdjęcia do albumu jest ok, ale na wystawę już się nie da.
    Ja właśnie potrzebuję do albumu, więc za dużych wymagań nie mam
    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Tiaaa, tylko że wzornik do tego papieru (do obu baryt) był drukowany na pigmencie (P600 zdaje się). Generalnie baryty nie nadają się do barwnika. Może ta jest inna, kup sample packa najpierw żeby przetestować.
    Zgadza się, wiem że wzorniki były drukowane na innej drukarce. Ale osoba która mi polecała ten papier mówiła że pod tą konkretną drukarkę z tuszami własnie na tym papierze można uzyskać bardzo ciekawe wydruki w kolorze. Na pewno sam spróbuję, żeby się przekonać.
    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Wyostrzanie na ekran i na druk to dwa różne światy. Pod druk wyostrza się zupełnie inaczej. Lightroom robi to automatycznie, ma 3 opcje do wyboru. Bardziej zaawansowane nerzędzia, z NikCollection, abo Qimage pozwalają na bardzo dokłądne ostrzenie piod druk.
    Automatyczne wyostrzanie mi wystarczy. Jak LR to robi to spoko.
    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Velvet też jest droższy od Pearl 265, jest cieplejszy, nie tak mocno wybielany, ma trochę głądszą fakturę. Ja go lubię, na pigmencie.
    Przy tym formacie jaki oferuje ta drukarka (A4) grubsze papiery (wersja 300) nie mają za bardzo uzasadnienia na co dzień.
    Różnica pomiędzy nimi w cenie nie jest duża - 2 gr za arkusz.
    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Te paski magentowe są w jakim kierunku? równoległym do ruchu głowicy czy prostopadłym?
    Oba paski są równoległe do ruchu głowicy.
    Właśnie zgłaszałem problem na infolini Epsona. Na początku chcieli się wymigać mówiąc że nie używałem oryginalnych papierów Epsona, ale ostatecznie przyjęli do wiadomości argument że jaki by to papier nie był (i jak bym go nie wkładał) to paski pojawiają się zawsze w tych samych miejscach. A przy wydruku jednolitego koloru to nawet przy spieprzonym profilu ICC kolor też powinien wyjść jednolity - może być przekłamany, ale wciąż jednolity na całym obszarze wydruku.
    Tak więc ostatecznie wysyłam drukarkę na reklamacji. Swoją drogą - to jest pierwszy sprzęt ze wszystkich dotychczas kupionych (a trochę tego było) który wysyłam na reklamację po pierwszym tygodniu użytkowania. Czyżby z kontrolą jakości coś było nie tak?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Zgadza się, wiem że wzorniki były drukowane na innej drukarce. Ale osoba która mi polecała ten papier mówiła że pod tą konkretną drukarkę z tuszami własnie na tym papierze można uzyskać bardzo ciekawe wydruki w kolorze. Na pewno sam spróbuję, żeby się przekonać.
    Tylko oba baryty byly drukowane na pigmencie, pozostałe papiery na serii typu L800. Koniecznie musisz sam spróbować.

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Oba paski są równoległe do ruchu głowicy.
    Właśnie zgłaszałem problem na infolini Epsona. Na początku chcieli się wymigać mówiąc że nie używałem oryginalnych papierów Epsona, ale ostatecznie przyjęli do wiadomości argument że jaki by to papier nie był (i jak bym go nie wkładał) to paski pojawiają się zawsze w tych samych miejscach. A przy wydruku jednolitego koloru to nawet przy spieprzonym profilu ICC kolor też powinien wyjść jednolity - może być przekłamany, ale wciąż jednolity na całym obszarze wydruku.
    Tak więc ostatecznie wysyłam drukarkę na reklamacji. Swoją drogą - to jest pierwszy sprzęt ze wszystkich dotychczas kupionych (a trochę tego było) który wysyłam na reklamację po pierwszym tygodniu użytkowania. Czyżby z kontrolą jakości coś było nie tak?
    standardowa śpiewka Epsona i serwisu Epsona, z papierami niefirmowymi...
    na 2 zdjęciach wyraźnie widać paski - albo przytkana głowica (lub brudna od spodu) albo przesów papieru niewłaściwy.
    jest jeszcze jedna możliwość, drukarka stałą na niestabilnym podłożu, np. wąskiej szafce czy stole któy łątwo się rusza - głowoica jest dość ciężka i powoduje ruch całości - przyspawanie blatu do ścian pomogło. czasami papier też pod wpływem wilghoci z tuszu się marszczy lub opada na tackę nie rónomiernie ale np. usztywni się i klapnie, wtedy różne cuda horyzontalne się dzieją. Ciekawe co serwis powie

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Ja właśnie potrzebuję do albumu, więc za dużych wymagań nie mam

    Zgadza się, wiem że wzorniki były drukowane na innej drukarce. Ale osoba która mi polecała ten papier mówiła że pod tą konkretną drukarkę z tuszami własnie na tym papierze można uzyskać bardzo ciekawe wydruki w kolorze. Na pewno sam spróbuję, żeby się przekonać.

    Automatyczne wyostrzanie mi wystarczy. Jak LR to robi to spoko.

    Różnica pomiędzy nimi w cenie nie jest duża - 2 gr za arkusz.

    Oba paski są równoległe do ruchu głowicy.
    Właśnie zgłaszałem problem na infolini Epsona. Na początku chcieli się wymigać mówiąc że nie używałem oryginalnych papierów Epsona, ale ostatecznie przyjęli do wiadomości argument że jaki by to papier nie był (i jak bym go nie wkładał) to paski pojawiają się zawsze w tych samych miejscach. A przy wydruku jednolitego koloru to nawet przy spieprzonym profilu ICC kolor też powinien wyjść jednolity - może być przekłamany, ale wciąż jednolity na całym obszarze wydruku.
    Tak więc ostatecznie wysyłam drukarkę na reklamacji. Swoją drogą - to jest pierwszy sprzęt ze wszystkich dotychczas kupionych (a trochę tego było) który wysyłam na reklamację po pierwszym tygodniu użytkowania. Czyżby z kontrolą jakości coś było nie tak?
    To jeszcze cie pocieszę. Jak kupiłem pierwszą L1800 zalalem tusze, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją a drukarka nie działała. Serwis powiedział że jest fabrycznie uszkodzona i trzeba ją odesłać. Wscieklem się strasznie i oddałem sporo temu do sklepu korzystając z odstąpienia od umowy sprzedaży. Następnego dnia kupiłem kolejną i ta działa do dzisiaj. Najlepsze że w serwisie nawet się nie zdziwili. Powiedzieli że takie rzeczy się dzieją
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  6. #16

    Domyślnie

    No to kurczę trochę nie halo. Czego oni się spodziewali? Że klient nie zauważy że drukarka nie działa? To tak jakby np. dawać młoej parze zdjęcia ślubne w postaci jpgów prosto z puszki - może łykną. A jak będą się pluć to wtedy powie się że to tylko wersja wstępna i dopiero zacznie się obróbkę.

    Widzę że sprzedawanie nieukończonych lub wadliwych produktów zatacza coraz większe kręgi - kupując obecnie aplikację czy grę najczęściej trafia się na produkt wybrakowany który dopiero po iluś aktualizacjach będzie gotowy i stabilny. Ale myślałem że w rzeczach fizycznych takie praktyki nie mają miejsca (no dobra, w aparatach też są problemy z kontrolą jakości). Czy tylko mnie to się wydaje dziwne?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  7. #17

    Domyślnie

    Nie tylko tobie. Ja byłem w szoku jak się okazało że nowiutka drukarka nie działa a pani w serwisie spokojnie mi oznajmia że zamiast drukować mam ją odesłać a oni w ciągu 14 dni podejmą decyzję co dalej. Od tego czasu nie lubię serwisu Epson
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  8. #18

    Domyślnie

    O tempora o mores
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  9. #19

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś jak podchodzą do krzywych wydruków L805 ? Tzn. obraz przekręcony zgodnie z ruchem zegara - różnica w narożnikach w przypadku 10x15 około 1mm na A4 większa - niby niewiele, ale niestety w przypadku ramki blisko krawędzi to widać. Nigdzie nie mogę doczytać czy są podane jakieś normy odchyłki.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    O tempora o mores
    Tak to jest ze sprzętem konsumenckim. Inni producenci maja podobnie. W segmencie bardziej Pro jest lepiej ale też idealnie nie jest. Moje obie A2 nowe przyjechały ze źle ustawiona głowica która trzeba było doregulowac. Jedna trzeba było linearyzacji mimo że z fabryki powinna być idealna... Itp itd

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  3. Epson L800/L805 wydruk z ramką lub bez ramki - problem.
    By Tosiek_123 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:48
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. [ Makro ] Mądrości Bulltera spisana w jednym wątku
    By Mavierk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •