Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    1

    Domyślnie Nikon D3200 do filmowania

    Cześć, zastanawiam się nad kupnem body do Nikona 3200. Mam 2 pytania:
    -Jakie macie doświadczenia związane z używaniem tego aparatu do filmowania ?
    -Jak sprawuje się zewnętrzny mikrofon podłączony do lustrzanki (mam trust starzz) ?
    Dzięki z góry za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Jako kamera to Nikon nie jest dobrym pomysłem, a tym bardziej nie D3x00. Nie mniej da się nim nagrywać, ale wszystko zależy czego od niego oczekujesz. Kamera wideo to to nie jest.

    A mikrofon - jak kupisz porządny (np. Rode VideoMic, albo Stereo VideoMic) to dźwięk będzie dobry. Jak podłączysz byle co, to jakość dźwięku będzie dokładnie taka.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Dźwięk z Nikona nigdy nie będzie dobry, bo to nie kamera wideo, tylko aparat. Więc jakość toru audio jest przeciętna i wysoki poziom szumu. Oczywiście przyzwoity mikrofon wiele daje. Tzn. na wbudowanych mikrofonach jest dramat, a z Rode jest już OK. Aby mieć naprawdę dobry dźwięk, trzeba nagrywać go na oddzielny dobrej jakości rejestrator przy pomocy dobrych mikrofonów i potem synchronizować z obrazem w montażu.

  4. #4

    Domyślnie

    Mikrofon Trusta podłączysz bez problemu, co do jakości to nie spodziewał bym się cudów.
    Moja dziewczyna posiada D3200 i jakoś wideo jest ok, wbudowany mikrofon faktycznie nie urywa tyłka. Aparat ten nie posiada także rozbudowanego trybu wideo więc raczej z nastawieniem na filmowanie bym go nie kupował.

    Co konkretnie chcesz nagrywać? Bo jak coś w rodzaju vlogów/filmów z wakacji to poszukał bym kamery wideo albo bezlusterkowca ze sprawnym AF, bo Nikonem raczej nie pokręcisz na autofokusie z uwagi na to, że podczas ostrzenia w specyficzny sposób "pompuje", co jest raczej średnio pożądane.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wielu nagrywających na yt/vlog używa osobnych rejestratorów dla dobrej jakości dźwięku bo ma się większą kontrole nad tym co się chce nagrywać, a co nie..

  6. #6

    Domyślnie

    Do nagrywania amatorskiego np. na youtube w zupełności wystarcza to co daje aparat. Sam nagrywam D7200 i podpinałem zarówno mikrofon zalmana mic1 za 15 zł, jak i reporterskiego shotguna z wyjściem XLR i dzięki możliwości regulacji poziomu zawsze udaje się zarejestrować dobry dźwięk.
    Przykład materiału jaki rejestrowałem mikrofonem typu shotgun za 150zł + d7200 https://www.youtube.com/watch?v=QJpHLpBCY_Q , uważam że jak na poziom YouTubowy/vlogowy jest jak najbardziej ok(można by jeszcze w body zmniejszyć czułość bo momentami przesterowywało)
    @edit
    mam oczywiście na myśli że wystarcza aparat + mikrofon, nie trzeba się pchać w rejestratory
    Ostatnio edytowane przez wojtek321 ; 18-03-2017 o 21:05

Podobne wątki

  1. Nikon d5200 , jasny obiektyw do filmowania
    By zales92 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 10-11-2016, 21:58
  2. Nikon D3200 Nie wiem jak zmnienić rodzielczość filmowania :-(
    By okto2323 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 15:24
  3. Canon vs Nikon do filmowania
    By fuselink@interia.pl in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 13:25
  4. Jaki nikon do filmowania wesel?
    By Wavehunter in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 14:46
  5. nikon d7000 do filmowania slubów
    By monochromatic in forum Video/film
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 18:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •