Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie Korekcja dystorsji, własne profile w PS CS 6

    Znalazłem interesujące mnie profile korekcji dystorsji (plik .lcp), ale ... jak i gdzie go umieścić?
    1. Jaka jest ścieżka - Windows 10 pro i PS CS6?
    2. Czy jeśli plik jest opisany jako do D800E to będzie mógł być używany do D800?
    3. Zainstalowałem Adobe Air oraz Adobe Lens Profile Downloader po to by wskazać ten plik .lcp jaki mam. Myślałem, że tak się da, ale program ten pokazuje mi tylko listę plików z serwera Adobe. Jest tam tez plik intersującego mnie szkła na D800E, ale .. niestety operacja załadowania nie daje się przeprowadzić.
    4. Może zainstalować Adobe Lens Profile Creator? Da się tam wczytać cudzy profil?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj wpisać w eksploratorze windows *.lcp. Powinno wyszukać tych co już masz zainstalowane i wyświetli ścieżkę.
    D800/800e powinno się dac edytowac w notpadzie, jeśli nie będzie działać. Klikasz na plik.lcp prawym myszy, wybierasz otwórz w i wybierasz notpada( chyba jest w win 10?) usuwasz e zbym d800 i zapisujesz pod inną nazwą. Tak bym do tego podszedł.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Próbowałem zanim zalozylem ten temat. Nie ma wynikow wyszukiwania .lcp.
    Niby przeszukuje wszystko - takze pliki systemowe. A nic nie pokazuje. Tzn pokazuje te plki co pobralem i chcę zainstalowac.

    Czy sama zmiana nazwy pliku z D800E na D800 zmieni coś?
    Jak bym dał radę wczytać plik to bym się przekonał.
    Po co sa tworzone profile na poszczegolne body np Canon 5D mk3 czy Nikon D3 i Nikon D800E - do tego szkla są takie .lcp skoro to wszystko są pełnoklatkowce.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-03-2017 o 13:15
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Serio nic Ci Jacku nie znalazło? może wpisałeś *.lpc zamiast *.lcp?
    U mnie na W8.1 znajduje od groma tych plików. Co prawda nie mam PS CS6, a tylko LR5, ale podstawowe trzy lokacje to:
    c:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop Lightroom 5.7.1\Resources\LensProfiles\1.0\
    c:\ProgramData\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\
    c:\Users\All Users\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\

    jest jeszcze czwarta, ale tam mam tylko dwa pliki i nie wiem czy akurat są one widziane przez mojego LRa.

    c:\Users\user_name\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\

    W każdym razie wgrywałem profile szkieł z nowszych CR niż ostatnia aktualizacja do LR5 i ten ostatni je widział.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Ciekawe u mnie na W10 wyszukiwarka też nic nie znalazła a profile w lokalizacji wskazanej przez zdyboo siedzą w najlepsze.

  6. #6

    Domyślnie

    Może kwestia uprawnień systemowych, trzy ostatnie lokacje są w ukrytych katalogach. Poszukajcie może jako admin lub przynajmniej zaznaczcie opcję pokazywania ukrytych katalogów. W każdym razie mnie Total Commander oraz wyszukiwanie systemowe znajdują te pliki bez problemu. Mam włączone pokazywanie ukrytych plików i katalogów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Może ich nie znajdujesz, bo żadnego jeszcze nie zaladowales z oficjalnego zestawu Adobe lub w win10 masz zaznaczona jakaś złą opcje przy wyszukiwaniu lub wyswietlaniu plików.

    Bez żadnych zmian w pliku bedziesz mógł go używać napewno "recznie" przez PS- filter- lens correction.

    Profile są różne, bo ilość pikseli jest różna, a przy tej samej są różne algorytmy "odmozaikowania" czy jak to zwał.

    Jak nie to spróbuj ściągnąć Adobe Lens Profile Creator. Przez niego powinno się udać.

    Powodzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Może ich nie znajdujesz, bo żadnego jeszcze nie zaladowales z oficjalnego zestawu Adobe
    Jak ma PSa, to ma CR, a ten już sporo profili ma domyślnie. Ja ładowałem do LR profile do jednego szkła i trzech puszek, a znajduje mi całe mnóstwo innych, które są zapisywane przy instalacji programu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Pewnie tak, chyba że je ląduje z internetu w zależności od potrzeb, a na "początek" ma tylko listę. Ale na 99,9999% masz rację i win nie wyświetla mu wszystkich plików.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Serio nic Ci Jacku nie znalazło? może wpisałeś *.lpc zamiast *.lcp?
    U mnie na W8.1 znajduje od groma tych plików. Co prawda nie mam PS CS6, a tylko LR5, ale podstawowe trzy lokacje to:
    c:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop Lightroom 5.7.1\Resources\LensProfiles\1.0\
    c:\ProgramData\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\
    c:\Users\All Users\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\

    jest jeszcze czwarta, ale tam mam tylko dwa pliki i nie wiem czy akurat są one widziane przez mojego LRa.

    c:\Users\user_name\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\LensProfiles.
    Nie mam takich lokalizacji w ogóle. Przekopuję różne katalogi gdzie się instaluje Adobe :
    Pliki programów (x86)/Adobe/Adobe Photoshop CS6 oraz Program files/Adobe/Adobe Photoshop CS6 (64bit)
    tam sa tony katalogów i podkatalogów - szukam w ciemno

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Ale na 99,9999% masz rację i win nie wyświetla mu wszystkich plików.
    Też tak myślę.
    Kombinuję jak go do tego zmusić. Zapuściłem mu jakąś indeksację od nowa, obejmująca cały dysk C. Nie pomogło.

    Kto ma win 10 i potrafi pokazac lokalizacje plików .lcp (W PS, najlepiej 6)?


    EDIT - Total Commander znalazł bez problemu te pliki.
    C:/ProgramData/Adobe/cameraRaw/LensProfiles/1.0/Nikon/...
    tylko że i tak tam wrzuconych PS nie widzi ....
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-03-2017 o 17:02
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezpłatny ProDRENALIN - stabilizacja + korekta dystorsji
    By pgi in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 12:15
  2. Lightroom a własne profile Picture Control
    By mr-paul in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 12:51
  3. D300s - korekta dystorsji w puszcze
    By Kris_Wolf in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 00:55
  4. Program do likwidacji dystorsji.
    By piotr w in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 23:23
  5. soft do korekcji dystorsji ?
    By mach64 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2004, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •