Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie D3s, D4 czy D500?

    Cześć drodzy! To mój pierwszy post, ale bardzo ważny dla mnie, dlatego też mam nadzieję, że profesjonalnie mi podpowiecie.

    Obecnie używam Nikona d7100, jednak po tym sezonie ślubnym chciałbym zainwestować w nowe body. Głównym zastosowaniem nowego korpusu byłaby fotografia ślubna i szeroko pojęty reportaż plus SPORT przez duże S.

    Posiadam szkła
    - Sigma 10-20 f3.5
    - Sigma 24 f1.4
    - Sigma 85 f1.4
    - Nikkor 70-200 2.8 VR

    Zastanawiałem się cały czas nad nowym D500. Sprawny autofokus, 10kl/s dość duża matryca ale DX. Pewien znany na północy fotorepo podpowiedział mi jednak d3s lub d4. I teraz mam wielki dylemat. Niektórzy polecają d3s niż d4. D3s jest sporo tańszy. W cenie d500 mógłbym wyrwać nawet dwa korpusy d3s. Nie wiem jednak czy 12mpx to nie będzie dla mnie za mało.

    Trochę nieskładnie to napisałem także moje pytanie brzmi. Z moim setem obiektywów i fotografią, którą uprawiam który z wymienionych body byście wybrali?

    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

    Pozdrawiam
    Mateusz.

  2. #2

    Domyślnie

    Poza Sigmą 10-20 masz same FXy. Jeżeli Twoim głównym zajęciem jest reportaż, to oczywiście FX będzie lepszym wyborem niż DX. Nie wypowiem się na temat D3s i D4. 12 MPX to mało i całkiem wystarczająco, to zależy. Możesz pomyśleć o D750. Jeżeli odpowiada Ci ergonomia D7100 i nie będzie Ci przeszkadzać brak czasów krótszych od 1/4000, to D750 może być dla Ciebie idealny. Masz matrycę FX 24 MPX, z bardzo dobrym AFem i ergonomią, którą znasz. Cenowo mieści się w używanym D4. Ale to luźne sugestie tylko

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ... Możesz pomyśleć o D750.
    ufff... juz myslalem, ze nikt tego nie napisze...

  4. #4

    Domyślnie

    Z d750 jet ten problem, że robi 6kl/s. Początkowo wychodziłem z założenia, że d750 to 100 procent wybór. Później wyszedł d500 i wszystko się pogmatwało. Jeden z fotoreporterów, który robi sport stanowczo odradził, mówił, że jest wolny i miał problemy z AF.

  5. #5

    Domyślnie

    Warto mieć świadomość, czy autorowi nie będzie przeszkadzać "skrócenie" ogniskowych przy przejściu na FX. W innym przypadku zakup 300/2.8 może trochę "namieszać" w planach...

  6. #6

    Domyślnie

    Ja chciałem spytać co znaczy SPORT przez duże S ?

  7. #7

    Domyślnie

    Mam d4 i d500 i tam am gdzie nie potrzebuję DXowego wydłużenia ogniskowej albo gabarytów d500, biorę D4.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Warto mieć świadomość, czy autorowi nie będzie przeszkadzać "skrócenie" ogniskowych przy przejściu na FX. W innym przypadku zakup 300/2.8 może trochę "namieszać" w planach...
    Oczywiscie 300 2.8 w planach na przyszly rok. Jak dobrze pojdzie. Chociaz wolalbym przy FX 400 2.8. Gdybym wzial FX wymienilbym tez 24mm 1.4 na 35mm 1.4.

    D750 ma ten minus, że w sporcie mi się nie sprawdzi. Z drugiej strony mam d4 które można wyrwać za 10 tyś. No i o połowę taniej można zgarnąć d3s. Wszystkie cechy które potrzebuję ma d500 jednak to jest DX. Dlatego też pytam Was bo może macie doświadczenia z DX kontra FX. Ja takowych niestety nie mam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Ja chciałem spytać co znaczy SPORT przez duże S ?
    Wiedziałem, że ktoś o to spyta chciałbym rozpocząć współpracę z agencją foto. W sporcie szybka seria jest bardzo pomocna. Nie potrzebuję sprzętu do zdjęć z zawodów syna, bardziej chciałbym się skupić na profesjonalnym sporcie.

  9. #9

    Domyślnie

    A co w takim razie nie pasuje Ci w d500 ?
    O jakie doświadczenia Ci chodzi ? ja stale focę FX i DX i nie mam z tym najmniejszego problemu ?
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 17-03-2017 o 14:52
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    A co w takim razie nie pasuje Ci w d500 ?
    O jakie doświadczenia Ci chodzi ? ja stale focę FX i DX i nie mam z tym najmniejszego problemu ?
    99 procent fotografów twierdzi, że do ślubów tylko FX. Jednak wydaje mi się, że d500 spokojnie by sobie poradził. Mimo wszystko mam wątpliwości, musiałbym przetestować osobiście dwa body i sprawdzić jak z używalnym iso. Poza tym między FX a DX widać dużą różnicę w głębii ostrości przy niskich przysłonach?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SB800 + D500
    By madness in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 03:58
  2. d500 i sterowanie błyskiem
    By krzysiek17-18 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 23:36
  3. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •