Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    w niedalekiej przyszłości będę potrzebował drugie body do d810 i też przez chwilę myślałem o d500
    poprzednio miałem d610 i jakość materiału była bardzo zbliżona do d810, więc to też jest alternatywa żeby dokupić d610 lub d750
    jednak po przeczytaniu setki stron tu na forum nadal ciągnie mnie w stronę D3s/D4 (w zależności od budżetu).
    Wiele osób pisało, że nadal woli cykać np. D3s niż przykładowo d750 czy d800
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Robiąc śluby powinieneś mieć 2 body. Trzeba mieć rezerwę. I w takiej sytuacji do ślubów D4 (ew D3s) ze względu na obrazek (plastykę, wysokie ISO), a do sportu D500 - przyoszczędzisz na szkłach. D4 czy D3s mają więcej fps niż D500, do sportu będą super, ale .. co z teleobiektywami? Możesz kupić przejściowo np. Nikkora 200-500 i zrezygnować z D500.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Robiąc śluby powinieneś mieć 2 body. Trzeba mieć rezerwę. I w takiej sytuacji do ślubów D4 (ew D3s) ze względu na obrazek (plastykę, wysokie ISO), a do sportu D500 - przyoszczędzisz na szkłach. D4 czy D3s mają więcej fps niż D500, do sportu będą super, ale .. co z teleobiektywami? Możesz kupić przejściowo np. Nikkora 200-500 i zrezygnować z D500.
    Jezeli chodzi o tele to w planach mam 300mm 2.8 i tutaj tez lepszy dla mnie bylby d500 bo dalby mi ekwiwalent 450mm. Jared Polin robil porownanie d750 i d500 i zdecydowanie pod kazdym wzgledem polecal d500 ktora ma bebechy d5. Rozni sie glownie tym ze jest DXem i pstryka 10kl/s a nie 15kl/s. Zawsze mialem na slubach w rezerwie d300s. Nie stac mnie na wielkie inwestycje, bede mial ok. 10 tys na body. I tutaj moge miec d3s za 6 do 7 tys ale z przebiegiem i oczywiscie mala matryca itp. D4 w dobrym stanie to jakies 12 tys. Dlatego tez w planowanym budzecie miesci sie d500. 8500 tys a wiem ze mam nowy aparat i nie musze sie martwic co dzialo sie z uzywka np d3s czy d4 przed tym jak trafila w moje rece.

  4. #24

    Domyślnie

    Dotyczy to każdego używanego sprzętu. Kwestia tego, czy ewentualne naprawy będą się kalkulować...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slodkinysa Zobacz posta
    Jezeli chodzi o tele to w planach mam 300mm 2.8 i tutaj tez lepszy dla mnie bylby d500 bo dalby mi ekwiwalent 450mm. Jared Polin robil porownanie d750 i d500 i zdecydowanie pod kazdym wzgledem polecal d500 ktora ma bebechy d5. Rozni sie glownie tym ze jest DXem i pstryka 10kl/s a nie 15kl/s. Zawsze mialem na slubach w rezerwie d300s. Nie stac mnie na wielkie inwestycje, bede mial ok. 10 tys na body. I tutaj moge miec d3s za 6 do 7 tys ale z przebiegiem i oczywiscie mala matryca itp. D4 w dobrym stanie to jakies 12 tys. Dlatego tez w planowanym budzecie miesci sie d500. 8500 tys a wiem ze mam nowy aparat i nie musze sie martwic co dzialo sie z uzywka np d3s czy d4 przed tym jak trafila w moje rece.
    Każdym aparatem można wiele zdziałać i każdy ma cechy które mogą być w danym zastosowaniu najlepsze. Ale nie ma co się łudzić - D500 to nie jest klasa D5, D4, ani d3s. Zarówno jeśli chodzi o komfort pracy (pomijam wagę która może być czasem bezwzględnym atutem D500), jak i łatwość wykorzystania obrazka (choć np. jeśli będziemy wykorzystywali tylko miniatury na WWW to moze się okazać że wszystkie mają do tego tak samo dobry obrazek).
    Komfort pracy przy 10fps jest bez porównania lepszy na jednocyfrowcach (na d5 bardziej komfortowo się pracuje przy 12fps niż na d500 przy 10fps), możliwość pracy na relatywnie długich czasach tak samo, zasilanie bez porównania, podobnie wizjer. AF w d500 jest fantastyczny, ale po kilkudniowej "zabawie" z D5 jestem przekonany że podobnie jak w przypadku D3/d300 to nie jest poziom D5 - więc teksty o "tych samych środku" są jak zawsze marketingowych bełkotem (AF w d500 to mniej więcej poziom d4/d4s - czasem trochę lepiej, czasem gorzej). Fotografowałem na d2x i d300, D700 i d3, D4 i d800 oraz d500 i d5 i wiem na 100% że dopłata do jednocyfrowego body nie wynika tylko z marketingu i złodziejskiej polityki firmy. Oczywiście jak zawsze - fotograf musi sam ocenić co jest dla niego istotne. Ale fajnie jeśli będzie miał świadomość że od tańszych body nie może oczekiwać tego samego co od topowych modeli.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #26

    Domyślnie

    Jared Polin chyba dobrą pęge bierze od Nikona, więc poleca nowe modele a nie używki
    ostatnio zwróciłem na to uwagę oglądając jego test lampy sb700, tak więc najlepiej samemu potestować i wyciągnąć wnioski... w sumie nie jest złym pomysłem nawet pożyczyć sprzęt na weekend bo lepiej wydać kilka stówek niż wpakować w sprzęt i za chwile sprzedawać z dużo większą stratą
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

  7. #27

    Domyślnie

    Staem przed podobnym dylematem .Mając d3 brakowało mi trochę lepszego bufora,lepszego iso powyżej 1600,możliwości video. d500 oferuje postęp we wszystkim ale nie w jakości obrazowania i charakterystyki obrazowania ze względu na format dx. Z racji budżetu 10tys zacząłem rozważać d3s i d4. D3s niestety ale są w większości przypadków dość wyeksploatowane .Nawet jak ktoś się ogłasza ,że ma mniej niz 100 tys to body wygląda na co najmniej powyżej 250 tys a kręcenie liczników w d3 i d3s jest dość powszechne. Te ładne z realnym niskim przebiegiem chodzą w granicach 6500-7500 tys. Od mniej więcej 9000 tysięcy można znaleźć d4 a za tysiąc więcej d4 z przebiegiem rzędu 50-70 tysięcy w pięknym stanie. Mój wybór padł na d4.

  8. #28

    Domyślnie

    Cieszę się, że wątek nieco się rozwinął każda opinia jest na wagę złota i z pewnością pomoże mi w wyborze body. Będę zerkał na oferty D4 na allegro i na ebayu. Zobaczymy co uda się wyrwać

  9. #29

    Domyślnie

    @Pawel Pawlak, jak zwykle wyważona emocjonalnie odpowiedź. Nie mam tak długiego i dużego doświadczenia jak Ty, ale wnioski często identyczne...

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Komfort pracy przy 10fps jest bez porównania lepszy na jednocyfrowcach (na d5 bardziej komfortowo się pracuje przy 12fps niż na d500 przy 10fps), możliwość pracy na relatywnie długich czasach tak samo, zasilanie bez porównania, podobnie wizjer.
    Przy moim użytkowaniu "komfort" pracy zaczyna się przy 8fps. Może dla niektórych będzie to trudne do zrozumienia, ale przy 7 czuję lekki dyskomfort. Przy 9fps jest zupełnie okej. Także pracując na granicy własnego "komfortu" w kwestii fps, 2 fpsy mogą być na miarę złota.
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    AF w d500 jest fantastyczny, ale po kilkudniowej "zabawie" z D5 jestem przekonany że podobnie jak w przypadku D3/d300 to nie jest poziom D5
    Używałem D300. Przesiadając się na D3 poczułem, że jest lepiej, ale bez efektu WOW. Jednakże gdy po paru miesiącach używania D3 użyłem równolegle D300, okazało się jak ogromna różnica je dzieli.
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    teksty o "tych samych środku" są jak zawsze marketingowych bełkotem
    I właśnie w tym rzecz. Osoby nie mogące sprawdzić tego namacalnie nie obiorą tego jako marketingowego bełkotu. Dla wielu nowsze zawsze będzie oznaczać "lepsze".
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    wiem na 100% że dopłata do jednocyfrowego body nie wynika tylko z marketingu i złodziejskiej polityki firmy.
    Zawsze będzie lepiej. Ale nigdy proporcjonalność "lepszości" nie będzie adekwatna do wzrostu cen. Nie oszukujmy się- używanie topowego sprzętu to też dopłata za sam "prestiż". I piszę to jako osoba używająca sprzętu profesjonalnego nie tylko w branży fotografii.
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Oczywiście jak zawsze - fotograf musi sam ocenić co jest dla niego istotne.
    I to jest najtrudniejsza kwestia wszelkiego doradzania osobom których się nie zna osobiści. Bo jak można lepiej doradzić komuś kto sam nie wie czego potrzebuje, wiedząc jednocześnie jak "pracuje" na obecnym sprzęcie i jakie ma wyniki/efekty... I tutaj z pomocą a wręcz zbawieniem (moim zdaniem) przychodzą właśnie takie opinie jak Pawła. O ile nie powinno się ich traktować jako wyroczni (zresztą jak innych, a tym bardziej innych) to jednak powinny dać do myślenia... Do bardzo głębokiego myślenia...

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki Nikoniarz
    Pisząc o komforcie pracy przy 10fps miałem na myśli także to, że mająca taką samą szybkość ustawioną na d4, d5 i d500 - 10fps, w d500 po prostu obraz jest najmniej ciągły, najmniej widać w trakcie serii. lustro jest zdecydowanie najwolniejsze i zdecydowanie trudniej w nim śledzić szybko zmieniającą się akcję niż w pozostałych wymienionych body (d3s nie miałem dawno w łapach, ale sądzę że też ma szybsze lustro niż d500). W d5 lustro jest tak błyskawiczne, że mimo 12fps widać obraz bardziej ciągły niż w d500 przy 10fps. Ja z tego powodu często zwalniam D500 do 9fps albo nawet do 8fps.
    Muszę jednak uczciwie dodać, że czasem mam wrażenie że seria w d500, przy ustawionym priorytecie ostrości mniej zwalnia niż w d4 ( a więc pewnie także niż w d3s który ma śledzenie trochę słabsze niż d4).
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SB800 + D500
    By madness in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 03:58
  2. d500 i sterowanie błyskiem
    By krzysiek17-18 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 23:36
  3. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •