Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Irix 15mm i poszukiwacze złotego graa...wróć! holdera!

    Witam
    Borykam się z takim problemem - z okazji nabycia drogą kupna swego pierwszego UWA - rzeczonego Irixa, zachciało mi się przed nadejściem ładniejszego niż obecnie widzimy za oknem nieba sprawić holder do tegoż.
    No i właśnie tu pojawia się pewien zgrzyt - Nisi czy Haida(na tej drugiej filtr 3.0 jakoś się wykosztuję, ale ja nie o tym...) albo nie mają w ofercie holderów 100 z wkręcanym pierścieniem 95mm, albo coś źle szukam.
    Jedyne holdery z takim wyborem rozmiaru jakie spotkałem to z dalekiego alichina Co specjalnie mi nie przeszkadza, o ile ktoś ma jakieś z nimi doświadczenia(jeśli mają się rozpaść przy okazji nie niszcząc zamieszczonego szkła, nie szkodzi, kupię 3 na zapas )
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    NiSi robi holdery dla 95 mm, ale pod filtry 150 :
    https://nisifilters.com.au/product/n...or-hasselblad/
    Lee ma również pierścień dla 95, pod SW150:
    http://www.leefilters.com/index.php/...-lens-adaptors
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 20-03-2017 o 01:33

  3. #3

    Domyślnie

    No tak, nie wspomniałem o tym, ale chodzi mi o holder pod filttry rozmiaru 100. Użytkownik cadman w poście http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3763033 wspominał, że do Irixa doskonale podpasowują filtry rozmiaru sto. Irix to będzie mój pierwszy i osattni obeiektyw z tak jebi..ną soczewką (jak wygram w lotto i sprawię sobie nikkora 600mm to sumie...po co mi do niego filtr szary )

  4. #4

    Domyślnie

    Wysłałem waidomość do supportu producenta (sam jestem ciekaw, co napiszą), jak oni widzą ten problem i czy coś polecą.
    Podzielę się odpowiedzią.

    Zastanawiam się tylko, dlaczego chcesz używać filtrów prostokątnych, zamiast nakręcanych, skoro jest taka możliwość. Filtry gradientowe dość skutecznie zastąpisz obróbką RAWów albo HDR-em.
    Nie wiem czy będzie taniej, na pewno będzie wygodniej.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Pyssson A co do stosowania kwadratowych zamiast to po to by była jedna ramka jeden filtr to rule them all czy jaoś tak

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety, nie ma za co. Brak odpowiedzi.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem skąd borą się tak absurdalne ceny tych holderów? Przecież to kawałek plastikowej ramki i chinole powinni to już dawno klepać w tysiącach rodzajów jak adaptery do obiektywów.

    Kiedyś jak miałem jeszcze Tokine 16-28 to wpadłem na pomysł aby taki holder narysować w Corelu i wyciąć siebie w robocie laserem ze sklejki. Koszt byłby śmieszny ale nie zdążyłem zrealizować pomysłu bo sprzedałem lustrzankę
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #9

    Domyślnie

    Na wiadomym portalu były niedawno jakieś holdery w cenie chyba 50-80 zł, do systemu 100. Jakością wykonania nie grzeszą, i winietują okropnie. Ale można je tak przerobić, że winieta właściwie znika - tylko bardzo delikatny przyciemnienie w samym czubku narożnika zostaje. Co prawda, finalnej przeróbki na razie nie zrobiłem, bo rzadko używam, i zwykle radzę sobie tak, że filtr trzymam ręcznie. Daję radę nawet przy długich czasach, a cóż dopiero krótkich Krótko mówiąc, na razie nie używam holdera i nadal żyję

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Ok ja już zamówiłem irix i teraz co do niego potrzebne będzie mi jakieś ND i polar co mam kupić żeby nie pójść z torbami proszę o radę...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Irix 15mm f/2.4 na NR
    By superlama in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 09:29
  2. Rybie oko (Fisheye) do FX czy Irix 15mm
    By vego07 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 19:30
  3. Pierścień 77mm do filter holdera lee???
    By vienko in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 18:04
  4. [ Krajobraz ] poszukiwacze złota...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •