Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Klaudia

  1. #11

    Domyślnie

    Nie odzywałem sie za wiele w temacie bo wyżej napisałem że zapodam jakaś surówke i to też zrobię - tyle że po prostu nie miałem kiedy do tego usiąść.
    Co do koloru skóry:
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ......................... Poza tym nie rozumiem argumentu, że skóra na twarzy ma inny kolor niż na nogach. Przecież to normalne
    Tu jakby trochę więcej światła poszło na nogi i mniej na buzie.
    - to jest dokładnie to co sam bym napisał - po pierwsze tez nie rozumiem argumentu że skóra na twarzy musi mieć taki sam odcień jak na reszcie ciała, a po drugie w tym konkretnym przypadku dokładnie za mało światła poszło na twarz i wręcz musiałem delikatnie ją wyciągać z cienia przy retuszu.

    Co do zdjęć "beauty" - robiliśmy je na końcu sesji - jako całkowity spontan / bonus - lubię po prostu ten setup światła i często na modelkach go wykorzystuje. W tym przypadku nawet już nie było wizażystki wiec np z "przylizaniem" włosów walczyliśmy sami z modelką, nie mogło być nawet mowy o jakiejkolwiek bardziej "pojechanej" stylizacji.

  2. #12

    Domyślnie

    - to jest dokładnie to co sam bym napisał - po pierwsze tez nie rozumiem argumentu że skóra na twarzy musi mieć taki sam odcień jak na reszcie ciała, a po drugie w tym konkretnym przypadku dokładnie za mało światła poszło na twarz i wręcz musiałem delikatnie ją wyciągać z cienia przy retuszu.
    Tak myślałem z tym światłem.
    Odnośnie tej skóry i jednolitego koloru na całym ciele, to też często spotykam się z takimi komentarzami. Chociaż wszyscy wiemy że kolor skóry na tyłku będzie inny niż na twarzy Chyba że ktoś ciśnie solara na waleta

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To też pewnie kwestia makijażu. Makijaż na buzi na nogach już nie Często na sesjach tak bywa. Poza tym nie rozumiem argumentu, że skóra na twarzy ma inny kolor niż na nogach. Przecież to normalne
    Tu jakby trochę więcej światła poszło na nogi i mniej na buzie.
    w dwóch pierwszych setach nie było różnicy(a przynajmniej nie tak widocznej) a zakładam ze makijaż również obejmował twarz, po prostu to zauważyłem,
    dodatkowo na 6-tce brudna stopa zmora pracy w studio, na 7-ce jakaś dziwna czarna kreska pod nogami modelki(cień?)
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  4. #14

    Domyślnie

    Proszę bardzo poniżej obiecane surówki w połączeniu z takim samym cropem po retuszu:

    1.

    2.

  5. #15

    Domyślnie

    Teraz widać, że modelka ma raczej źle dobrany fluid, dlatego twarz wygląda trochę sztucznie. Po prostu kolorystycznie mocno odróżnia się od reszty ciała.
    Dx + S + SB
    flickr

  6. #16

    Domyślnie

    Twarz trochę zbyt wyretuszowana i kolor skóry nienaturalny. Reszta super. Dla mnie światło okej. Bardzo dobra sesja.

  7. #17

    Domyślnie

    Czego oczekujecie po takiej sesji i retuszu, że zobaczycie każdego pora i pryszcza na twarzy. Retusz jest ok, makijaż dobry. Taki to teraz rodzaj fotografii. Chcecie mniejszy retusz z pryszczatymi cerami i z naturalnymi laskami z włosami pod pachami, to wsio oglądać stare zdjęcia z jakis polaroidow. Pogodzcie się z tym że teraz to jest pewien rodzaj fotografii i tak to ma wyglądać, a jeśli jesteście retro i to razi to nie przegladajcie takich zdjęć. Ps: skąd tu tyłu fachowców od makijażu, fluid źle�� dobrany, mejkap źle zrobiony, jasne dłonie, ciemna cera normalnie same wizażanki co to jest fluid ? 😀😀😀

    Komentarz pisany, oczywiście trochę w formie ironii

    Moim zdaniem, sesja dobra i widać pewne umiejętności fotografa, i nie tylko chodzi o focenie i obróbkę, ale też o dobieranie ekipy pod taką sesje, dużo osób nie potrafiłoby zrobić nawet w 10% takich zdjęć
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-04-2017 o 03:33

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Klaudia
    By Piotrek Charchuła in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 19:09
  2. [ Portret ] Klaudia
    By blackangelek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 22:27
  3. [ Portret ] Klaudia
    By blackangelek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •