Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78
  1. #11

    Domyślnie

    Zdjęcie takie, że rączki aż same rwały się do obróbki. W robocie nie mogłem wysiedzieć.

  2. #12

    Domyślnie

    W lightroomie nie odpala mi pliku raw. Pobrałem dng obrobiłem ale przy próbie zapisu xmp wyskakuje komunikat że metadata zapisywana jest w oryginalnym pliku . Jak mam to rozumieć? Wszystkie dane zapisane są w pliku JPG którego wywołuje z LR? Czy wtedy mam wysłać sam plik jpg?

  3. #13

    Domyślnie

    Ja dzisiaj już tyle obrobiłem... Ale dobra, rawek ciekawy to zaraz zasysam, jedno więcej można podziubać

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gswito Zobacz posta
    W lightroomie nie odpala mi pliku raw. Pobrałem dng obrobiłem ale przy próbie zapisu xmp wyskakuje komunikat że metadata zapisywana jest w oryginalnym pliku . Jak mam to rozumieć? Wszystkie dane zapisane są w pliku JPG którego wywołuje z LR? Czy wtedy mam wysłać sam plik jpg?
    W jakim Lr Tobie nie odpala? Ja dziś obrabiałem właśnie w Lr i nie miałem żadnych problemów.
    Kanał YT ​? ??​

  5. #15

    Domyślnie

    Dokładnie wersja 5.0.0.10. Wyskakuje - The file is not recognized by the raw format support in Lightroom.

  6. #16

    Domyślnie

    @gswito musiałbyś zaktualizować do wersji 5.3 żeby Lr otworzył plik .NEF z D610. Taką informację znalazłem w necie. W takim razie spróbuj po zakończeniu obróbki pliku .DNG wygenerować dane w pliku .xmp akceptując wyświetlane komunikaty. Sprawdź później w folderze, z którego importowałeś czy jest tam plik .xmp o takiej samej nazwie co oryginalny plik .NEF.
    Ostatnio edytowane przez siemalysy ; 15-03-2017 o 22:01
    Kanał YT ​? ??​

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gswito Zobacz posta
    eee co to plik .cm
    Poprawiłem już. Chodziło o plik xmp. Przepraszam, ale to skutek pisania na telefonie.
    Kanał YT ​? ??​

  9. #19

    Domyślnie

    Próbowałem ale plik się nie ukazuje. Wyskakuje komunikat że metadata zapisywane są w oryginalnym pliku... znaczy że w którym obrobionym?


  10. #20

    Domyślnie

    Tak - xmp jest zapisany w wyeksportowanym jpegu.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki nr 132
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 00:25
  2. Zabawa w RAWki nr 131
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 00:39
  3. Zabawa w RAWki no 9
    By sea21 in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 21:17
  4. Zabawa w RAWki No. 4
    By Slon in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 00:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •