Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    To już wiem co brać. Czas na zakupy
    Dzięki wszystkim za sugestie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Słabszy od 18-105, nie warto.
    A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
    Jeden z największych ekspertów od sprzętu Nikona i fotografii cyfrowej w ogóle, Thom Hogan, jest akurat przeciwnego zdania. Poniżej link do jego recenzji tego obiektywu:
    http://www.dslrbodies.com/lenses/nik...-56g-af-s.html
    A konkluzja brzmi:
    "it's a bit better in most respects than the 18-105mm, which was one of my previous convenience zooms of choice" i "It's actually a pretty nice lens, and a step up from the 18-105mm in a number of ways."
    Ostatnio edytowane przez Jochen ; 18-03-2017 o 23:24

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie jestem ekspertem i napisałem ze swojego amatorskiego doświadczenia i używania obu.

  4. #14

    Domyślnie

    Miałem 18-105 i mam 18-140. Wszyscy odradzali zamianę (zmieniałem body i był w zestawie) ale przy moim użytkowaniu nie zauważyłem przewagi jednego na drugim (poza większą ogniskową, która czasami się przydaje) . Mam też N35 1.8 i bardzo polecam.
    Nikon D7200 18-140 + 35mm f1.8

  5. #15

    Domyślnie

    No więc zakupiłem i.. jestem pod wrażeniem nawet N18-105 (może dla tego, że wcześniej tylko kompaktów używałem). Nie natrzepałem jeszcze za dużo zdjęć ale po dzisiejszym zgraniu na kompa już jest kilka zasługujących na włożenie w ramkę i na ścianę.

    Teraz Off Topic:
    Zanim zrobię zdjęcie widzę parametry jakie dobieram (czas migawki, przesłona, ISO) a czy można ustawić abym po wykonaniu zdjęcia je widział na wyświetlaczu w podglądzie? Wiem co ustawiam ale za jakiś czas jak wracam do zdjęcia i jest coś nie tak to chciałbym widzieć. Mój stary kompakt to ma, jakiś wiekowy Olympus też a w D5300 coś nie mogę znaleźć.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bender192 Zobacz posta
    ...
    Teraz Off Topic:
    Zanim zrobię zdjęcie widzę parametry jakie dobieram (czas migawki, przesłona, ISO) a czy można ustawić abym po wykonaniu zdjęcia je widział na wyświetlaczu w podglądzie? Wiem co ustawiam ale za jakiś czas jak wracam do zdjęcia i jest coś nie tak to chciałbym widzieć. Mój stary kompakt to ma, jakiś wiekowy Olympus też a w D5300 coś nie mogę znaleźć.
    Możesz to włączyć. Wejdź w podgląd zdjęcia i wciśnij kółko kierunkowe do dołu. Powinieneś zobaczyć mniejsze zdjęcie, histogram po stronie prawej, a poniżej parametry z jakimi wykonałeś zdjęcie. Kolejne naciśnięcie powoduje pokazanie zdjęcia, na którym widać obszary prześwietlone. W zależności na jakim ekranie podglądu zostawisz, tak będziesz widzieć po zrobieniu kolejnych zdjęć. Zależy to od ustawień aparatu w menu, ale jak dobrze pamiętam ustawienia domyślne dają taką możliwość, o której napisałem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A tak na marginesie. Poczytaj instrukcję. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy
    Kanał YT ​? ??​

  7. #17

    Domyślnie

    Musiałem najpierw w menu odtwarzania -> opcje odtwarzania znaczyć co ma się wyświetlać.
    Ale pomogłeś, podziękował.

    Instrukcję, przeczytałem to za dużo powiedziane ale przejrzałem

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bender192 Zobacz posta
    Musiałem najpierw w menu odtwarzania -> opcje odtwarzania znaczyć co ma się wyświetlać.
    Ale pomogłeś, podziękował.

    Instrukcję, przeczytałem to za dużo powiedziane ale przejrzałem
    Aha. Być może ja też zmieniałem w menu i zapomniałem Ale liczy się pozytywny efekt i rozwiązanie wątpliwości. Teraz pozostaje robić fotki i cieszyć sprzętem
    Kanał YT ​? ??​

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 23:48
  2. jaki obiektyw portretowy do d5300?
    By Gabi3014 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 19:59
  3. Obiektyw do Nikona d5300
    By Marta13121992 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2016, 14:18
  4. D5300 jaki drugi obiektyw ?
    By VEN in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 19:57
  5. Jaki obiektyw do D5300 ?
    By witux in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-09-2015, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •