Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D810 - problem z wbudowaną lampą

    Hej
    dziwna sprawa i w zasadzie pierwszy raz na coś takiego trafiłem po wielu puszkach nikona...
    przy otwieraniu wew. lampy coś jakby nie stykało i nie wykrywa że jest otwarta, czyli jak lekko przymknę klapkę flasha to pojawia się ikona flasha
    wygląda to tak jakby ewidentnie coś nie stykało w tym czujniku otwarcia lampy
    trafiłem na to zupełnie przypadkowo bo praktycznie nigdy z wbudowanej lampy nie korzystam
    aparat jest na gwar. jeszcze sporo ponad rok, więc zastanawiam się czy drążyć teraz temat czy przy okazji np. czyszczenia matrycy to zgłosić, rozumiem że jedyny sposób dostania się do tego czujnika to otwarcie puszki?
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PITT Zobacz posta
    Hej
    dziwna sprawa i w zasadzie pierwszy raz na coś takiego trafiłem po wielu puszkach nikona...
    przy otwieraniu wew. lampy coś jakby nie stykało i nie wykrywa że jest otwarta, czyli jak lekko przymknę klapkę flasha to pojawia się ikona flasha
    wygląda to tak jakby ewidentnie coś nie stykało w tym czujniku otwarcia lampy
    trafiłem na to zupełnie przypadkowo bo praktycznie nigdy z wbudowanej lampy nie korzystam
    aparat jest na gwar. jeszcze sporo ponad rok, więc zastanawiam się czy drążyć teraz temat czy przy okazji np. czyszczenia matrycy to zgłosić, rozumiem że jedyny sposób dostania się do tego czujnika to otwarcie puszki?
    Drążyc temat!

  3. #3

    Domyślnie

    jednak się skusiłem i zaniosłem nikona do serwisu, leży tam od 4 maja i cały czas jest status: oczekiwanie na dostawę części zamiennych...
    wiem ile może potrwać naprawa, czasami aż włos jeży się na głowie jak czytam że autoryzowany serwis trzyma aparaty po kilka m-cy... to nie jest przecież produkcja aparatu na specjalne zamówienie a naprawa, która powinna a wręcz musi być naprawiona możliwie jak najszybciej.
    Śmieszne jest też to że bardzo często aparaty nie należą do tych najtańszych i jeśli ktoś jest wyjęty z pracy przez np. 2-3 m-ce to chyba powinien na ten czasu kupić sobie drugą puszkę
    Niebawem będą 2 m-ce, aparat ma niecały rok, więc jest to naprawa gwarancyjna a nie pogwarancyjna... czy faktycznie ten zapis w regulaminie że pomimo ustalonego czasu 14 dni, naprawa może się przedłużyć z powodu dostawy cześci zamiennych, daje serwisowi furtkę na trzymanie aparatu kilka m-cy?
    Jak to wygląda w praktyce bo zapewne wiele osób już to przerabiało.
    Czy ktoś ma porównanie do serwisu Canona? Dla mnie zmiana systemu nie stanowi problemu a nic mnie bardziej nie irytuje jak tego typu sytuacje.
    W zasadzie to myślę czy nie spróbować Fuji skoro i tak aparat się naprawia i naprawia
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

  4. #4

    Domyślnie

    temat załatwiony, trochę to trwało, ale najważniejsze że wszystko ok.
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

Podobne wątki

  1. Problem z lampą wbudowaną
    By kapslok in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 00:09
  2. D300 - problem z wbudowaną lampą
    By poiytg in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 19:52
  3. Problem z wbudowaną lampą D
    By Bandora in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 21:07
  4. problem z wbudowaną lampą d80
    By kontrastowo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 22:30
  5. [problem:] wbudowana lampa (D80)
    By everyman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •