Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Wg. mnie to nie wina popychacza skoro przysłona jest sterowana poprawnie. Mnie się wydaje że coś z "elektroniczną" komunikacją body-szkło. Wcześniej z tym obiektywem aparat działał dobrze?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Może kwestia konfiguracji aparatu?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    No i co z tego Rozmawiałem swego czasu z serwisantami, bo miałem podobny problem (D3s + TC + 400/2.8 i zdjęcia w pionie, bo w poziomie było ok). Popychacz w obiektywie może być delikatnie wygięty, ale nie na tyle, żeby sprawiał problemy z innymi aparatami, a w aparacie może być delikatnie wygięty w drugą stronę*i inne szkła nie sprawiają problemu. Ale zestaw widocznie jest zbyt rozregulowany i aparat sypie błędami.
    Ale on domyka przysłonę w tym aparacie z tym obiektywem! I jednocześnie wywala błąd

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wg. mnie to nie wina popychacza skoro przysłona jest sterowana poprawnie. Mnie się wydaje że coś z "elektroniczną" komunikacją body-szkło. Wcześniej z tym obiektywem aparat działał dobrze?

    Może kwestia konfiguracji aparatu?
    Wygląda jak komunikacja, ale nie pasuje mi, że ustawia przysłonę, jaką trzeba i exif zawiera poprawne informacje.
    Jeszcze nie kupiłem tej puszki
    Ostatnio edytowane przez gżś ; 14-03-2017 o 20:53
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  3. #13

    Domyślnie

    A próbowałeś sprawdzić co się wyświetla gdy zmienisz sterowanie z pokrętła na pierścień? Mam na myśli zmianę w opcjach body.

  4. #14

    Domyślnie

    U mnie również domykał przysłonę i robił poprawnie naświetlone zdjęcie Tylko później wyskakuje error, trzeba raz jeszcze wdusić spust, wybierak wraca na swoje miejsce i można kolejne zdjęcie robić Po którym oczywiście jest error I tak w kółko

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A próbowałeś sprawdzić co się wyświetla gdy zmienisz sterowanie z pokrętła na pierścień? Mam na myśli zmianę w opcjach body.
    Nie mogłem znaleźć tego ustawienia. Gdzie w menu tego szukać?
    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    U mnie również domykał przysłonę i robił poprawnie naświetlone zdjęcie Tylko później wyskakuje error, trzeba raz jeszcze wdusić spust, wybierak wraca na swoje miejsce i można kolejne zdjęcie robić Po którym oczywiście jest error I tak w kółko
    Tu jest trochę inaczej, bo l od razu można robić następne zdjęcie. Bo rozumiem, że u Ciebie po zdjęciu zostawał z zamkniętą przysłoną i trzeba było nacisnąć spust, żeby odbiła?
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  6. #16

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc, to nie pamiętam Coś tam przeskakiwało, jakby wybierak wracał, ale co dokładnie się działo, to nie wiem. Męczyłem serwis, coś tam testowali, prostowali i już jest ok

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gżś Zobacz posta
    Nie mogłem znaleźć tego ustawienia. Gdzie w menu tego szukać?
    Elementy sterujące (chyba menu F). Dostosowanie klawiszy funkcyjnych. Ustawienie przysłony.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Elementy sterujące (chyba menu F). Dostosowanie klawiszy funkcyjnych. Ustawienie przysłony.
    Dzięki, faktycznie - dokładnie f7. Spróbuję jutro umówić się z gościem jeszcze raz i obadać, czy sterowanie przysłoną ze szklanki pomoże.
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  9. #19

    Domyślnie

    Sprawdziłem, używając pierścienia na obiektywie dostaje się ten sam err.
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gżś Zobacz posta
    Ale do tej teorii nie pasuje mi fakt, że szkło hula z d3s bez problemu..
    To bez znaczenia. Mi na tym samym aparacie raz działało, raz nie. Na innych aparatach - na niektórych działało, na innych nie.
    Ile lat ma ta Tokina? 25? Stawiam na to, że ma soft do wymiany. I całkiem możliwe, że serwis nie będzie miał nowszego softu, albo walnie ci cenę która cie zniechęci.
    Podepnij obiektyw do aparatów takich jak Nikon D70, D200 - zobaczysz czy będzie OK. Jak tak to znaczy, że mam racje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:24
  2. zniszczenie przesłony
    By TYPEK in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 20:58
  3. D300 -preselekcja przesłony
    By siedemczwartych in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 06:28
  4. ustawianie przesłony
    By rybaak in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 23:02
  5. Największy numer przesłony f/8
    By AMI in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2007, 07:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •