Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie wspomnienia z Islandii

    a więc od początku...

    Od dawna marzyłem o wyprawie na Islandię... W grudniu ubiegłego roku trochę "na gorąco" kupiłem bilety lotnicze, by 03.03 być już na lotnisku w Keflavíku.
    Nasz budżet "taniej" wycieczki został mocno nadwyrężony, gdyż koszty praktycznie wszystkiego były sporo wyższe niż zakładaliśmy. Jednak nie żałuje ani jednej złotówki (korony?) wydanej na tą podróż.
    Niestety byliśmy tam tylko 4 dni... może to i dobrze? Bo dziś wiemy, że to z pewnością nie ostatnia nasz wizyta na tej wyspie!

    Co do zdjęcia - w krajobrazach dopiero raczkuje, więc chętnie poczytam rad bardziej doświadczonych kolegów

    Ostatnio edytowane przez artman ; 13-03-2017 o 22:20
    D700+MB-10___d600____d3s___F14/2.8____S20/1.8____S35/1.4A___50/1.8___S85/1.4hsm___C85/1.5___T55-200____

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda to niesamowicie. Nigdy tam nie byłem więc wybacz pytanie - co to jest??
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #3

    Domyślnie

    Na żywo jest jeszcze lepiej jest to plaża w pobliżu lodowca, który stopniowo wpada na początku do jeziora, a następnie do oceanu, gdzie bryły lodu cofają się na brzeg.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne zestawienie kolorów ale brakuje mocniejszego akcentu, bardziej zdecydowane kadrowanie/perspektywa mogłoby by pomóc.
    Chętnie zobaczę więcej

  5. #5

    Domyślnie

    Kadr bym "ułożył" z naciskiem na ten blok lodowy z prawej bo ma świetną fakturę, tak jak Zahir pisze.
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie Aurora

    Dziękuję za porady

    Czas na drugie zdjęcie - zorza polarna, zamarznięte jezioro na wzgórzu i zachód Księżyca. I to wszystko na raz!


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Fajne zestawienie kolorów ale brakuje mocniejszego akcentu, bardziej zdecydowane kadrowanie/perspektywa mogłoby by pomóc.
    Dokładnie. Przy obecnym kadrze trochę jest w nim bałaganu. Tak na oko - gdybyś np. odciął te kawały lodu będące skrajnie po lewej stronie i kawałek nieba od góry, moim zdaniem znacznie wzmocniłoby to kadr.
    Dwójka wygląda jakoś blado na moim monitorze, jakby prześwietlona...
    Z rawów - po drobnych korektach - z obu zdjęć da się zrobić mocne obrazki. Ze wskazaniem na 1.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Dwójka wygląda jakoś blado na moim monitorze, jakby prześwietlona...
    Z rawów - po drobnych korektach - z obu zdjęć da się zrobić mocne obrazki. Ze wskazaniem na 1.
    Mam identyczne zdanie. Na 2 również nie wykorzystałeś potencjału jaki jest w tej fotce. Spróbuj przyciemnić zdjęcie i dać trochę kontrastu. Prawa strona jakaś mydlana się wydaje.
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie to samo miałem napisać. Fota jest dla mnie zdecydowanie za jasna i słabo obrobiona a szkoda bo ma duży potencjał. Sam bym się chętnie pobawił
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  10. #10

    Domyślnie

    Tak myślałem, że za jasno - miałem ciemniejszą wersję... więc wiem już które wydrukować na płótno
    jednak z dwójki dużo już wyciągnąć się nie da... było to 20sekund na ISO 3200 więc po pierwsze mało detali, a po drugie szum już jest wyraźny :/

    Mam jeszcze jeden kadr:

    Ostatnio edytowane przez artman ; 17-03-2017 o 18:00

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Puste papierki, niespodzianki i spełnione marzenia... cz.2
    By Pyzik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 07:18
  2. [ Krajobraz ] Puste papierki, niespodzianki i spełnione marzenia... cz.1
    By Pyzik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 14:17
  3. [ Architektura ] Spełnione marzenie
    By fabick in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 16:09
  4. [ Krajobraz ] Islandia
    By robinhood in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 19:53
  5. [ Sport ] Nie spełnione marzenie
    By ska in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •