Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    maniak666
    Gość

    Domyślnie Ray Masters-czy kto już tego używa?

    Jak w tytule wątku. Cos, ktos?
    http://camerafilters.eu/

  2. #2
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    No cóż, nikt widocznie nie używa. Będę pierwszy. Zamówiłem i czekam. Z opinii w necie zapowiadają się niezle. Przetestuję na sobie.

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem ciekawy Twojej opini Andrzeju... Teraz dopiero doczytałem sobie, więc kto wie... może czas na zmianę "smażenia"
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  4. #4
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarekf34 Zobacz posta
    Jestem ciekawy Twojej opini Andrzeju... Teraz dopiero doczytałem sobie, więc kto wie... może czas na zmianę "smażenia"
    U nich nie ma na czym smażyć. Ja po mękach z nakręcanym BS od Heliopana uciekłem całkiem w system LEE. W każdym razie komplet stopperów zagoscił w plecaku. Miałem wczesniej holder i jakies połówki, ale poczułem chęć uzupełnienia zarówno rozpiętosci gradacji, jak i stopnia twardosci przejsc. LEE jest niestety dosyc drogie, NiSi podobnie a z tą firmą jakis czas temu się spotkałem Czekam jutro na porównawcze rawy tzn. Lee i Ray Masters, choć już czekam na odbiór filtrów. Adampa ma obydwa systemy to się obada, choc twierdzi że aż tak kolosalnej różnicy niet. A jak sobie przejrzysz jego prace to też nie widać które są z którego systemu, co dla mnie raczej dobrze o tych Ray Mastersach swiadczy. No, ale obaczymy jak dojdą i potestujemy. Najwyżej będą to zle zainwestowane pieniądze...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    U nich nie ma na czym smażyć.
    Jest czym Andrzeju http://camerafilters.eu/full-nd-filt...ll-filter.html, smażyć do bólu
    Ciekawe tylko jak z bocznym wpadającym światłem bo nie widzę za bardzo, aby była pianka jak w Lee.
    Nie mniej jednak ceny zachęcają
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  6. #6
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    W sumie chyba dlatego, że mam komplet"patelni" od LEE nie zwróciłem specjalnej uwagi na ofertę Ray Masters.

  7. #7
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Nie dawało mi to spokoju i jeszcze raz zajrzałem do linka podesłanego przez @Jarkaf34. Jareczku-nie posmażysz na tym. Zobacz sobie najmocniejszy ND16 jaki to ma faktor-ledwie 4 stops. A najmniejszy stopper od LEE -Little-6 http://www.leefilters.com/index.php/camera/bigstopper.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie Andrzeju... Nie zauważyłem tego A to szkoda.
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  9. #9
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Kilka spostrzeżeń na szybko. Otrzymałem od kolegi z innego forum dwie takie same klatki. Jedna z założoną połówką LEE druga z filtrem Ray Masters. Ray Masters nieco ochładza scenę daje nieco bardziej niebieski aniżeli LEE zafarb. Bez problemu do skorygowania w LR-bo tej wołarki używam. Tak ze przy użyciu tylko jednego filtra wszystko jest OK. Nic na razie nie mogę powiedzieć o łączeniu filtrów tej marki np. z polarem tudzież któryms ze stopperów systemu LEE. Moje zamówienie jeszcze nie dotarło, toteż takich testów nie jestem na razie w stanie przeprowadzić. Jak dotrą i będę miał możliwosc poplenerowania, wtedy kilka kolejnych spostrzeżeń.
    To na razie tyle.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarekf34 Zobacz posta
    Dokładnie Andrzeju... Nie zauważyłem tego A to szkoda.
    Tak to jest jak w weekend się patrzy na filtry i te "16" to mi się skojarzyło jako 16 stopni .
    Dlatego napisałem, że można smażyć do bólu
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Drift Masters - Poznań
    By Nikolai in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 20:55
  2. Clikpic.com - uzywa ktos tego?
    By jackrabbit in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 09:48
  3. [ Sport ] Masters Of Dirt Katowice
    By gadula85 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 15:46
  4. [ Reportaż ] Masters nr 3
    By vuki in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2007, 19:03
  5. Czy ktos tego używa? lub miał z tym styczność?
    By leszeg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •