Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67
  1. #11

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałem wszystkim podziękować za podpowiedzi.

    Dziś odebrałem aparat ze sklepu.
    Faktycznie przy uruchamianiu aparat zapytał się o język i datę.
    Sprawdziłem przebieg i zgadza się z tym co ja osobiście zrobiłem. Na dzień dzisiejszy całe 11 sztuk
    Dziękuję i pozdrawiam
    GrzegorzM

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Londyn/Lubin
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    A gdzie jest taki przycisk?
    W D7200 trzeba przytrzymać dwa przyciski, oznaczone zieloną kropką, czyli ISO + korekcja/kompensacja ekspozycji.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys.ldn Zobacz posta
    W D7200 trzeba przytrzymać dwa przyciski, oznaczone zieloną kropką, czyli ISO + korekcja/kompensacja ekspozycji.
    To nie przywraca ustawień fabrycznych...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys.ldn Zobacz posta
    W D7200 trzeba przytrzymać dwa przyciski, oznaczone zieloną kropką, czyli ISO + korekcja/kompensacja ekspozycji.
    Jak w każdym innym. Tylko, że to przywraca ustawienia początkowe a nie fabryczne.

  5. #15

    Domyślnie

    Aby nie otwierać nowego tematu, pomyślałem, że odświeżę ten temat, mimo, że dotyczy innej sprawy - teraz mojej. Mam D7200, kilka obiektywów Nikona i Tokiny, ale dotąd nie miałem żadnej Sigmy (wszystko przede mną). Zwykle staram się kupować Nikkory, ale ponieważ w obrębie tych wartości zooma ta Sigma wydaje się nie do pobicia w kategoriach cena/jakość/jasność, a potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego, w miarę jasnego i w miarę taniego, przymierzam się do zakupu...

    Jest tak:

    Mam zamiar kupić nową Sigmę 17-50 f2,8.

    W salonie dużego, znanego w Warszawie sklepu foto uzgodniłem, że sprowadzą z magazynu 3 sztuki tego właśnie obiektywu, abym mógł spośród nich jeden egzemplarz wybrać. Będę mógł każdy z obiektywów dokładnie obejrzeć oraz każdym z nich, u nich na miejscu, zrobić po kilka zdjęć próbnych przed zakupem.

    Poczytałem trochę nasze Forum w tematach tej Sigmy, mam swoje przemyślenia, ale na pewno zawsze warto też zasięgnąć rady osób, którzy przeszli już zakup i użytkują to szkiełko - kto pyta - nie błądzi . Tak więc, ponieważ wielu z Kolegów ma/miało tą Sigmę, proszę o Was o pomoc przez podpowiedź:

    1. Na co zwrócić uwagę przy porównaniu tych trzech egzemplarzy, aby wybrać najlepszy,

    2. Jak ustawić aparat do tych kilku próbnych zdjęć, by porównanie ich miało sens i uwypukliło ewentualne słabe strony danego egzemplarza obiektywu w tych miejscach, gdzie one ewentualnie mogą być.

    Oczywiście zdaję sobie sprawę z możliwości tak późniejszej pewnej korekty w samym body, jak i możliwości kalibrowania w Sigmie, ale nie o to teraz chodzi - ponieważ wydaje się, że trafiają się egzemplarze troszkę lepsze i troszkę gorsze, chciałbym wybrać ten najlepszy z tych trzech lub, w najgorszym wypadku... żaden.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  6. #16

    Domyślnie

    Ja zwrócę uwagę na jeden z faktów- nie jest dla Ciebie problemem, że pierścień ogniskowych działa w Sigmie "odwrotnie"?

  7. #17

    Domyślnie

    Tak szczerze - nie wiem, myślę, że jestem w stanie się przyzwyczaić, jeśli szkiełko będzie mi pasować i będzie niezłe. Jak nie - zawsze mogę potem sprzedać, jeśli w dłuższym okresie czasu będzie to dla mnie stanowić duży dyskomfort.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  8. #18

    Domyślnie

    Odwrotne kręcenie pierścieniem nie jest jakimś strasznym problemem. Można przywyknąć. Jeżeli chodzi o wybieranie najlepszego, zrób zdjęcie w LV na kilku ogniskowych i zobacz czy ostrość jest ok. Jeżeli będzie ok, a przez wizjer będzie BF/FF, to wyślesz obiektyw na kalibrację do Gdyni. Ta Sigma jest bardzo fajnym szkiełkiem, dobrze ją wspominam

  9. #19

    Domyślnie

    Mnie drażni w tej sigmie kręcenie pierścieniem ostrości, trzeba na niego uważać

  10. #20

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw+Głowica Nikon D7200 Sigma 150-600 Sport
    By macgeb in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 07:54
  2. Sigma 17-50 f/2.8 OS HSM + Nikon d7200
    By dannywrocek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 20:15
  3. D5500 + SIGMA A 18-35MM F/1,8 DC HSM Czy D7200 + SIGMA 17-50MM F/2.8 EX DC OS HSM
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 12:33
  4. NIkon D7200 + Sigma 17-50 f/2.8EX DC OS HSM na początek
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:24
  5. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •