Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D3200 czerwony krzyżyk zamiast zdjęcia na wyświetlaczu aparatu

    Witam.Proszę o poradę...Po zrobieniu zdjęcia fotografię można obejrzeć na wyświetlaczu. Po wykonaniu kilku następnych pojawia sie czerwony krzyżyk w miejscu zdjęcia i fotografia jest niedostępna.Dzieje się to na różnych kartach więc zapewne nie wina karty.Proszę o poradę.Czy to wina aparatu czy jakiejś złej konfiguracji ustawień?Aparat użytkuje moja znajoma i może ona coś pokręciła. Ja nie wiem jaka jest tego przyczyna.Z góry dzięki za pomoc .
    tak to wygląda na poniższej fotografii
    Ostatnio edytowane przez bastek73 ; 02-06-2017 o 09:10
    Nikon D 800,Nikon D300, Nikon Z6, Sigma art 35/1,4 , Sigma 105 1,4 art, AF-S Nikkor 17-55/2,8, Nikkor 70-200 AFS VR ,Tamron 90 /2,8 ,SB800 , Helios 40-1 85 mm f 1,5 ... Quantuumy..itd.

  2. #2

    Domyślnie

    Może jednak ktoś doradzi? Napis CAT to odbicie telefonu którym był
    o robione zdjęcie...dla jasności.
    Nikon D 800,Nikon D300, Nikon Z6, Sigma art 35/1,4 , Sigma 105 1,4 art, AF-S Nikkor 17-55/2,8, Nikkor 70-200 AFS VR ,Tamron 90 /2,8 ,SB800 , Helios 40-1 85 mm f 1,5 ... Quantuumy..itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Powoli, dokładnie i mniej chaotycznie.

    Zrobiłeś telefonem zdjęcie wyświetlacza D3200, zaś "Cat" to odbicie bluzki?

    Robisz zdjęcia aparatem D3200. Po zrobieniu zdjęcia, każde się wyświetla? Jednak po zrobieniu kilku następnych, niektóre z nich nie są już wieświetlane - w ich miejscu pojawia się czerwony krzyżyk?

    Czy formatujesz tę kartę czasem w tym aparacie? Czy używasz tej karty w innych urządzeniach zapisujących na niej dane? Jak długo używasz tej karty?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Zmień kartę.
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Sformatuj kartę, jak nie to karta do wymiany, tak niestety bywa.
    Jak były fotki na karcie, to po sformatowaniu użyj programu Digital Image Recovery, kartę włóż do czytnika, może odzyska parę fotek.

  6. #6

    Domyślnie

    FelTom dziękuję za odpowiedź i pozostałym użytkownikom także.Foto robione telefonem CAT .Jest dokładnie taj jak piszesz czyli:
    Po zrobieniu zdjęcia, każde się wyświetla Jednak po zrobieniu kilku następnych, niektóre z nich nie są już wyswietlane - w ich miejscu pojawia się czerwony krzyżyk.

    Każe sformatować bo nie ja jestem użytkownikiem tego aparatu i nie wiem czy była ta karta kiedykolwiek formatowana .Swoją drogą nie myślałem że to może być prawdopodobna przyczyną.Powiadomię o efekcie
    Nikon D 800,Nikon D300, Nikon Z6, Sigma art 35/1,4 , Sigma 105 1,4 art, AF-S Nikkor 17-55/2,8, Nikkor 70-200 AFS VR ,Tamron 90 /2,8 ,SB800 , Helios 40-1 85 mm f 1,5 ... Quantuumy..itd.

  7. #7

    Domyślnie

    Sformatowanie co jakiś czas to jedno, zaś używanie tej karty z TYLKO JEDNYM URZĄDZENIEM ZAPISUJĄCYM DANE, to drugie.
    Miewałem takie cyrki, jak używałem karty raz w aparacie Nikona, raz Samsunga... Na tej samej karcie robiąc kolejne zdjęcia innym aparatem. Teraz każdy ma swoją
    Ale te różne urządzenia do zapisu może to być cokolwiek innego. Komputer przy kopiowaniu plików na tę kartę, telefon jeśli to karta mikroSD używana przez adapter raz do aparatu a raz bez do telefonu, czy dwa różne aparaty fotograficzne...

    Powodzenia!
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jedyna skuteczna metoda na przyszłość. Wkładasz czystą kartę do aparatu i zawsze robisz format. Potem zdjęcia. Wielu producentów oprócz wytycznych dla danego systemu plików wymyśla swoje, nikomu niepotrzebne dodatki, które razem z równie nikomu niepotrzebnymi dodatkami ze sterownika pamięci karty tworzy czasami piękny bukiet errorów. Mistrzami świata w tej dziedzinie są wszelkiego rodzaju odtwarzacze multimedialne.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Aby uzyskać wspaniały, czerwony krzyżyk zamiast zdjęcia wystarczy np. wyjąć kartę z aparatu, włożyć w czytnik podłaczony do komputera, a potem bezpośrednio z karty otworzyć zdjęcie np. w przeglądarce fotografii na komputerze. Jeśli oprócz przeglądania zrobisz cokolwiek ze zdjęciem (na przykład obrócisz je o 90% - czyli faktycznie obrócisz na karcie i to się tam zapisze) - wtedy, po powtórnym włożeniu karty do aparatu będzie ci się wyświetlał zamiast zdjęcia piękny, czerwony krzyżyk. Tak, jak pisał FelTom - aparat musi mieć swoją kartę i jedyna operacją, którą z nią powinno robić się w innych urządzeniach, to odtwarzania bez żadnych zmian lub z niej kopiowanie. Jeśli cokolwiek zrobisz i to zapisze się na karcie - jest olbrzymia szansa na czerwony krzyżyk. Nie znaczy to wcale, że to zdjęcie będzie stracone - np. zdjęcia obracane na karcie za pośrednictwem przeglądarki fotografii na kompie są dalej na karcie, można je oglądać na komputerze, kopiować itd, ale po włożeniu do aparatu będzie widoczny na wyświetlaczu LCD tylko czerwony krzyżyk...
    Ostatnio edytowane przez Bushi ; 07-06-2017 o 10:23
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Jedyna skuteczna metoda na przyszłość. Wkładasz czystą kartę do aparatu i zawsze robisz format. Potem zdjęcia.
    Plus używaj karty sprawdzonych producentów, kupione w sprawdzonych sklepach.

    Cytat Zamieszczone przez Bushi Zobacz posta
    Nie znaczy to wcale, że to zdjęcie będzie stracone - np. zdjęcia obracane na karcie za pośrednictwem przeglądarki fotografii na kompie są dalej na karcie, można je oglądać na komputerze, kopiować itd, ale po włożeniu do aparatu będzie widoczny na wyświetlaczu LCD tylko czerwony krzyżyk...
    To też prawda.
    @bastek73, sprawdzałeś jak ta karta czyta się na komputerze?

Podobne wątki

  1. Zolty kolor zamiast zdjecia w Camera RAW
    By japaz59 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 21:53
  2. Zdjęcia na wyświetlaczu i monitorze
    By xlenka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 20:12
  3. Wisiorek dla faceta - krzyżyk czy medalik?
    By otwieracz in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 10:59
  4. zdjęcia online na monitorze\notebook-u
    By 1979 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 10:51
  5. co zamiast albumu na zdjęcia?
    By tomski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •