Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 67
  1. #41

    Domyślnie

    O.K., Zosiek, masz rację w tym, co piszesz.
    Natomiast moje skromne doświadczenie jest takie, że kupując Nikkory nie ma AŻ TAKICH PROBLEMÓW. Nakładając Nikkory, Tokiny czy Tamrony - albo nie musiałem robić nic, albo delikatnie skorygować w body (pamiętaj, że jestem tylko amatorem i nie mam przerostu syndromu "perfekcjonisty" - nie pcham prawie każdego obiektywu do serwisu i kalibracji. Profesjonalistów rozumiem, bo w pracy też staram się być jak najbardziej profesjonalny). Natomiast tutaj, to co widziałem na dwóch pierwszych egzemplarzach w sklepie - to tragedia. Zupełnie rozjechane ostrzenie. Czegoś takiego, jak przy tym pierwszym jeszcze nie widziałem. Rozumiem, drobne rozjechanie. Ale bez przesady... Jakbym coś takiego dostał pocztą, to po prostu odesłałbym z powrotem, nie myślał o żadnej kalibracji, tylko o tym, że dostałem kompletnie zepsuty obiektyw. I prawdopodobnie Sigmy omijałbym już z daleka. Jakieś normy i standardy muszą być - korekta powinna być drobna, chyba że coś z body jest nie tak, ale to już specyficzna historia.
    Bardzo Ci dziękuję za życzenia - i tak, czy inaczej bedę zadowolony, bo kocham focić!
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  2. #42

    Domyślnie

    To prawda, Sigma góruje w problemach celności AFu, ale ja Nikkora 17-55 2.8 też musiałem kalibrować, żeby była ostrość na 2.8 w całym zakresie i z każdej odległości. Nie ma reguły. Jak kupuję Sigmę za 1500 to mogę przeboleć fakt kalibracji, ale w Nikkorze za ponad 5k to nie powinno mieć miejsca
    Do tego w każdym aparacie jest inaczej, więc ja jestem po akcji kalibracji wszystkiego... Czyli aparaty i Nikkory do wzorca, a Sigmy do jednego z korpusów. Dużo spokoju daje takie coś Ale miałam Sigmę 17-50 2.8, której nie musiałem kalibrować. Działał bardzo dobrze z D7100

  3. #43

    Domyślnie

    Witam, proszę o pomoc bo mam dostać na 1 czerwca nikona d7200 i chciałam z obiektywem sigma 17-50mm do zdjęć nocnych. Natomiast w sklepie odradzono kupna tego obiektywu moim rodzicom bo coś jest nie tak, że niby to stara technologia - aparat nowy a biektyw przestażały... Proszę o pomoc o co chodzi z tą 'nikompatybilnością"?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KPJ Zobacz posta
    Witam, proszę o pomoc bo mam dostać na 1 czerwca nikona d7200 i chciałam z obiektywem sigma 17-50mm do zdjęć nocnych. Natomiast w sklepie odradzono kupna tego obiektywu moim rodzicom bo coś jest nie tak, że niby to stara technologia - aparat nowy a biektyw przestażały... Proszę o pomoc o co chodzi z tą 'nikompatybilnością"?
    Słuchanie sprzedawców w sklepie bywa zgubne... Kupuj śmiało, a o niedogodnościach możesz poczytać w wielu wątkach naszego forum. W każdym bądź razie jest kompatybilny

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe co zaproponowali zamiast sigmy, pewnie nikkora 18-140

  6. #46
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KPJ Zobacz posta
    Witam, proszę o pomoc bo mam dostać na 1 czerwca nikona d7200 i chciałam z obiektywem sigma 17-50mm do zdjęć nocnych. Natomiast w sklepie odradzono kupna tego obiektywu moim rodzicom bo coś jest nie tak, że niby to stara technologia - aparat nowy a biektyw przestażały... Proszę o pomoc o co chodzi z tą 'nikompatybilnością"?
    Kupuj smialo. Ja mam zestaw D7100 + S17-50 i bylem w szoku jak dobrze ten zestaw sobie radzi w wieczornych i nocnych sceneriach. Wiec podejrzewam, ze z D7200 bedzie jeszcze lepiej. A sprzedawcy, to wiadomo... Moze im cos niezbyt schodzi i chca sie tego akurat pozbyc i wciskaja ludziom kit

  7. #47

    Domyślnie

    dziękuję za powyższe odpowiedzi

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @planf.pl
    Myślę, że uszkodziłeś Sigmę mechanicznie, może przekręciłeś lub zablokowałeś kręcący się pierścień ostrości? Zwłaszcza, że zdaje się, na to narzekałeś, zresztą słusznie.
    @Bushi
    Nikt Cię na siłę nie namówi do zakupu. Nie bierz braku podobnej światłem, zakresem i właściwościami optycznymi konkurencji dla tego szkła za jakiś hurraoptymizm. Jeśli chcesz kombinować z używanymi, może coś znajdziesz satysfakcjonującego. Ale nie ma za bardzo alternatywy dla tego szkiełka za 1,5k zł, jeśli chodzi o nowe, bo
    - N17-55- cięższy, bez VR, 4x droższy;
    - N16-80- fajny zakres, ale tam, gdzie potrzebujesz jasno do portretu, robi się już ciemniej, no i "tylko" 3x cena Sigmy;
    - Tamron czy Tokina o podobnym zakresie i świetle są słabsze optycznie i trochę droższe;
    - Sigma 18-35, mniejszy zakres, cięższa i większa, bez OS, 2x droższa.
    To tak najkrócej. I jak tu żyć?
    Okazało się, że to nie uszkodzenie mechaniczne zawinione a zblokowanie mechanizmu przez zużycie. Zużycie - wykonanych 1000 fotografii!
    __________________________________________________ ______________________________
    Paweł Staszak. Strona autorska: www.planf.pl/blog. Zdjęcia, poradniki fotografii portretowej, felietony.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez planf.pl Zobacz posta
    Okazało się, że to nie uszkodzenie mechaniczne zawinione a zblokowanie mechanizmu przez zużycie. Zużycie - wykonanych 1000 fotografii!
    No ale miałeś pecha po prostu. Ja kupiłem Sigmę 105 2.8 OS i pierwsza, którą dostałem, miała nieruszający się pierścień ostrości... AF nie działał, wymienili mi na nową i pięknie działa do dziś. Za to 17-50 kupiłem używaną, zrobiłem ze 20k fotek i jedyne ale to nietrzymająca się osłona słoneczna...

  10. #50

    Domyślnie

    Zużycie tego mechanizmu mogło mieć różne przyczyny. Mogłeś trafić na wadliwy egzemplarz lub trochę w tym pomóc, ale to już sam wiesz
    Mój egzemplarz po ponad 20k zdjęć pracuje tak samo jak po wyjęciu z pudełka, więc to nie jest tak, że każda Sigma rozpada się po tysiącu wykonanych zdjęć. Oczywiście masz prawo być rozczarowany i dać temu wyraz, tak samo jak faktem jest spora grupa zadowolonych użytkowników.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw+Głowica Nikon D7200 Sigma 150-600 Sport
    By macgeb in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 07:54
  2. Sigma 17-50 f/2.8 OS HSM + Nikon d7200
    By dannywrocek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 20:15
  3. D5500 + SIGMA A 18-35MM F/1,8 DC HSM Czy D7200 + SIGMA 17-50MM F/2.8 EX DC OS HSM
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 12:33
  4. NIkon D7200 + Sigma 17-50 f/2.8EX DC OS HSM na początek
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:24
  5. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •