Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Bo masz po prostu krótkie palce. Jeśli ktoś ma długie, to wie w czym problem...
    Hmmm jak jeszcze w kosza grywałem to piłkę łapałem jedną ręką. Może bardziej kwestia tego że ja focę amatorsko, a nie zawodowo i nie muszę aparatu przez pół godziny mieć przy oku.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  2. #22

    Domyślnie

    Fashion/Beauty - AF w D600 jest wystarczający, chyba że ustawiasz swoje modelki w wyścigach jakiś
    Do tego będziesz miał dobrą matryce, ładne kolory w RAW'ie. Dobrego wystarczającego AF'a do portretowania z którym można zrobić reportaże spokojnie, takie jak reportaż ślubny.

    D600/D610 ma lepszego AF'a niż moje dawniejsze C5dmk2 C50D0, ma lepszego AF'a niż Canon 6D. Tylko przez forumowych maruderów jest niedocenionym aparatem. Ale Ci którzy posiadają ten aparacik, wiedzą że można nim wiele zrobić. Mimo tego że posiadam D750, mam możliwości finansowe zmiany D600 na coś lepszego, to jednak D600 zostawiłem sobie, bo spokojnie oblatuję nim reportaże ślubne, plenery ślubne, oraz jakieś sesje z modelkami. Też mam duże dłonie i nie przeszkadza mi ergonomia tego aparatu, jest w miarę wygodnie - nawet nie dokupowałem gripa. D750 faktycznie jest wygodniejszy, ma lepszego AF'a - ale trzeba sporo dopłacić, a jednym i drugim można robić dobre foty. Przewagą w tych aparatach jest 24 mpx - dla mnie idealnie, nie za dużo jak w D800/810 i nie za mało jak w takim D700/D3 lub nawet D4. Do tego dojdzie Ci lepsza GO przy portretowaniu, lepsze wysokie iso, lepsza rozpiętość tonalna - więcej możliwości przy obrabianiu RAWów. Myślę że kupując D610 będziesz czuł duży skok.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-03-2017 o 12:09

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Fashion/Beauty - AF w D600 jest wystarczający, chyba że ustawiasz swoje modelki w wyścigach jakiś
    Do tego będziesz miał dobrą matryce, ładne kolory w RAW'ie. Dobrego wystarczającego AF'a do portretowania z którym można zrobić reportaże spokojnie, takie jak reportaż ślubny.

    D600/D610 ma lepszego AF'a niż moje dawniejsze C5dmk2 C50D0, ma lepszego AF'a niż Canon 6D. Tylko przez forumowych maruderów jest niedocenionym aparatem. Ale Ci którzy posiadają ten aparacik, wiedzą że można nim wiele zrobić. Mimo tego że posiadam D750, mam możliwości finansowe zmiany D600 na coś lepszego, to jednak D600 zostawiłem sobie, bo spokojnie oblatuję nim reportaże ślubne, plenery ślubne, oraz jakieś sesje z modelkami. Też mam duże dłonie i nie przeszkadza mi ergonomia tego aparatu, jest w miarę wygodnie - nawet nie dokupowałem gripa. D750 faktycznie jest wygodniejszy, ma lepszego AF'a - ale trzeba sporo dopłacić, a jednym i drugim można robić dobre foty. Przewagą w tych aparatach jest 24 mpx - dla mnie idealnie, nie za dużo jak w D800/810 i nie za mało jak w takim D700/D3 lub nawet D4. Do tego dojdzie Ci lepsza GO przy portretowaniu, lepsze wysokie iso, lepsza rozpiętość tonalna - więcej możliwości przy obrabianiu RAWów. Myślę że kupując D610 będziesz czuł duży skok.
    świetnie, dzięki za sensowną odpowiedź

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ok. Daj znać co wybrałeś
    Ok! muszę coś wybrać, bo ponoć mają być podwyżki w kwietniu..

  6. #26

    Domyślnie

    Ja trochę nie rozumiem tego narzekania na AF w D610/D600, mam go już kilka miesięcy, po przesiadce z DXa i w "normalnych" warunkach szybko ostrzy i się nie myli. AF nie daje rady wtedy kiedy jest prawie zupełnie ciemno, ale w takich warunkach nie fotografuję zbyt często. Pewnie gdybym zarabiał na fotografii bardziej bym się zastanawiał czy nie dopłacić do np d750.

  7. #27

    Domyślnie

    Mam teraz obie puszki d600 i d750
    Szczerze mówiąc d600 bardzo fajna puszka.
    Af bardzo przyzwoity. D750 czuć ze sprawniej działa ale to nie jest przepaść jak czasami czytałem na tym forum
    Jakość obrazka jak dla mnie wręcz identyczna
    R | 35 | 50 | 135

  8. #28

    Domyślnie

    Mialem D90 mam D610. Roznica jest bardzo duza. Pod wzgledem AF i kazdym innym.
    Ale to chyba oczywiste, ze tak jest.
    Mz zamiast D610 kupuj D600. To ten sam aparat, a masz w bonusie dozywotnia gwarancje.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    Mz zamiast D610 kupuj D600. To ten sam aparat, a masz w bonusie dozywotnia gwarancje.
    A moim zdaniem pic na wodę fotomontaż... Wystarczy, że serwis przy którymś serwisie dopisze "zalany" i po sprawie. Oczywiście dotyczy to każdego modelu. Niemniej jednak wątpię, czy będzie im się opłacać "dożywotnie" serwisowanie.

  10. #30

    Domyślnie

    Serwis tyle przerobił tych D600 i jeszcze nikomu nie odmówił naprawy w ramach akcji serwisowej. Jak wysyłasz na akcje serwisową to nawet nie wymagają dokumentów, nawet paragonu nie wymagają. Cokolwiek się działo z aparatem, jest akcja serwisowa i tego serwis się trzyma, ja jak dzwoniłem ze swoją 600 przestraszony że nie mam papierów, serwisant powiedział wysyłaj Pan, zrobimy. Co jest ostatnio z tym zalaniem, poszla jakaś fama od użytkownika której takiej sytuacji nie doświadczył i jest powielana na forum :/
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 17-03-2017 o 14:20

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Upgrade do PSE 9
    By fotosr in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 10:25
  2. upgrade do windows 7
    By remnaj in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 21:25
  3. Upgrade statywu
    By Al Koholik in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 10:34
  4. upgrade F80 do S
    By h2o in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 13:16
  5. UPGRADE biosu
    By sradek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •