Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 112
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    koesh a co z tym tele fuji nie tak ??
    Miałem go pożyczonego z XM-1 jeszcze przed tym jak się wyleczyłem z bezluster i nie wiem ale 230mm ze światłem f/6.7 to chyba tylko do zdjęć plam na słońcu
    Do tego jak szukałem ten obiektyw to trafiłem na dwa z ułamanymi mocowaniami co nie dziwi jak popatrzysz jak wygląda plastikowy bagnet w tym obiektywie ale to akurat kwestia siłowego zastosowania

    W oly/panas masz 14-140mm co przy przeliczniku matrycy daje fajne ogniskowe.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    W canonie miałem 10-18, 55-250, 50, i stare manuale
    .....
    Dobre ! Canonier pyta Nikoniarzy jaki konkurencyjny system wybrać

    A tak na serio. W m4/3 masz kilka niesamowitych stałek, ale matryce ledwo dorastają tym z canon'a. Da się robić dobre foty ale przy krajobrazach możesz być rozczarowany.
    Fuji i Sony to całkiem fajne matryce aps-c. W tym pojedynku chyba mały plus dla Sony za szkło.
    Natomiast kilka nowych korpusów u Fuji kusi swą klasyczną ergonomią np. X-T2 czy starszy X-T1. Słyszałem trochę pozytywnych opinii o stałkach fuji.
    Na pewno użytkownicy chwalą ten system za bardzo celny AF. I przyznam się, że jeśli bym miał zmieniać system, to Fuji jest moim faworytem.
    Ale razie pozostaję z bagnetem F

  3. #13

    Domyślnie

    Bez przesady z tą ciemnicą na f6.7. Praktycznie to jest jedynie 0,5ev więcej niż f5,6 (zuiko) i jedynie 0,25ev więcej niż f6,3 (sony) - więc różnice są kosmetyczne, tymbardziej że głębia ostrości z zuiko na 150mm f5,6 odpowiada tej na aps-c przy 200mm f8,0. Używałem XC 50-230 z X-T10 i nadawał się bez zastrzeżeń do typowych zastosowań kitowego telezooma - jakieś zbliżenia, detale budynków, trochę roślin/kwiatów, portrecik, nisko lecący śmigłowiec... zeszłego lata zrobiłem nim przynajmniej 30% zdjęć. Z pozytywnych cech - szybki AF, rewelacyjna stabilizacja no i cena (za swojego dałem 450zł)
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  4. #14

    Domyślnie

    wyrwiflak a co powiesz o wizjerach w tych 3 modelach co mialeś, w którym najlepszy?
    i fucus peaking który najlepiej sobie radzi?

  5. #15

    Domyślnie

    Jeszcze tak na szybko kilka zdjęć z X-T10 i XC50-230: http://imgur.com/a/wj4Ot

    Peaking najlepszy ma Sony, potem Fuji, w olku nie używałem więc nie wiem
    Wizjer subiektywnie najlepszy ma X-T10, potem na drugim razem olek i sony bo dokładnych różnic między ich wizjerami nie pamiętam... od któregoś modelu Olympus korzysta z wizjerów Sony więc to są podobne konstrukcje.
    Ale możliwe że najbardziej wolę wizjer Fuji bo mam do niego lepsze szkła niż do Sony czy Olka
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Miałem go pożyczonego z XM-1 jeszcze przed tym jak się wyleczyłem z bezluster i nie wiem ale 230mm ze światłem f/6.7 to chyba tylko do zdjęć plam na słońcu
    Totalna bzdura 50-230 jest bardzo dobrym budżetowym zoomem. Owszem plastikowy, ale lekki i naprawdę bardzo dobry optycznie. Oczywiście cena sklepowa jest z kosmosu, ale po weryfikacji na rynku wtórnym ceny są więcej niż atrakcyjne.
    Fuji

  7. #17

    Domyślnie

    Jak chcesz relatywnie tanie 50mm, to Sony. Jak chcesz robić portrety, to raczej Fuji (56/1.2, 23/1.4). I w sumie tyle. Olka bym olał ze względu na matrycę.

  8. #18

    Domyślnie

    Ale akurat obiektyw 50-230 fuji to nieporozumienie.
    Kupiłem go za 1 zł, jako dodatek do zestawu, z zamiarem sprzedaży, zrobiłem kilka zdjęć i ... do tej pory nie sprzedałem
    Na wycieczki z rodziną jak znalazł
    jpg z puszki

  9. #19

    Domyślnie

    Ja się czaję od jakiegoś czasu na rynku na to szkło w dobrej cenie, a Wy mu tu reklamę robicie Oj nieładnie! Ten kto ma to wie że tym zdjęcia nie idzie zrobić Jak coś to z chęcią przygarnę jak ktoś ma do oddania za suchy chleb dla konia. Siedziałem w Sony, siedzę w Fuji. Sony ma rewelacyjny focus peaking, używanie tego ze starymi tanimi jak barszcz manualami to sama przyjemność. Fuji też ma, ale ten w Sony działa zdecydowanie lepiej - a może tak - przyjemniej się go używa, jest bardziej czytelny. Systemowymi szkłami Fuji wygrywa zdecydowanie - bardzo dobre szkła. Swoje body Sony zniszczyłem przez nieuwagę (gleba), a że kusił mnie system Fuji to postanowiłem spróbować i chyba zostanę tu na dłużej. Też myślałem na początku nad X10 ale mi kompletnie nie przypasował wizjer na środku body. Niby w lustrach jest podobnie ale ta puszka jest tak mała że niewygodnie mi się to trzymało. Tak mnie zniechęciło że kupiłem na początek X-M1 bez wizjera, a potem X-E1 jak już obadałem system. I właśnie taki X-E1 czy 2 świetnie mi leży w łapie ze względu na boczny wizjer. Także radzę to sprawdzić organoleptycznie. Do Sony jeszcze wrócę ze względu na zabawę manualami. Ale to może pod koniec roku.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki Panowie
    Przejrzałem szkła systemowe, olek ma ich najwięcej i dość tanio, fujik drogie jak cholera, ale solidne, sony tak nijak
    Muszę mieć także do dobrego operowania Heliosem, czyli ten piking musi być dobry, ale to w każdym z 3 body jest,
    i dalej mam zagwozdkę, fujik najbardziej mnie kręci, ale ze względu na ceny ograniczyłbym się do kitów,
    olek też mi się podoba, ale znowu ta mniejsza matryca, zależy mi ładnym bokehu, a tu trochę ciężej ogarnąć,
    sony... mają ludzie i chwalą

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 13:17
  2. Fuji X-T10 vs Sony A6000 vs Olympus OM-D E-M10
    By ogranicznik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 10:14
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 11:29
  4. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  5. Sony 16-50 vs Sony 20
    By motoluka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 15:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •