Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Mała Hanka z prośbą do Was :)

    Żarty żartami ale teraz na poważnie. Przyszedł czas zmierzenia się z sesją mojej małej córeczki - rzecz której się bardzo bałem - zupełnie nie moja bajka.
    Dodatkowo podchodzę do fotek emocjonalnie a nie ma nic gorszego w ocenie ich jakości i poprawności stąd gorąca prośba o pomoc.
    Dzisiaj nie wiele udało się zrobić. Płacz i brak współpracy - ale to co mam pokaże.
    Tym razem poważnie liczę na Wasze porady i będę za nie bardzo wdzięczny.
    1
    2

    Od razu dodam, że zdaję sobie sprawę z kiepskiego ułożenia dziecka na 1 ale to i tak najlepsze z wielu. Nie było dzis mowy o współpracy
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Dziecko musi spac, ulozenie to masakra, zwlaszcza gdy zona patrzy (teksty o meczeniu dziecka etc).

    Najlepiej robic sesje do 2 tyg, potem jest juz ciezko z zawijaniem itd.

    Maluch musi byc najedzony i spokojny, white noise z youtuba tez pomaga. Przyda sie ktos, kto bedzie lekko palcem asekurowal malucha, palce odcinasz w PS.

  3. #3

    Domyślnie

    No własnie wszystko prawda. Mała właśnie ma 2 tygodnie i trochę walczy. Mniej też trochę śpi.
    Żona faktycznie jęczy lekko że niewygodnie ma brzuchu. Chyba też za zimno było, dowiedziałem się dzis że farelką tzreba dogrzewać.
    Jutro kolejna próba. White noise też będzie.
    Ehhh - powiem Ci że ciężka to sprawa. Wolę pracować z dorosłymi.
    A co myslisz o obróbce 1? Nie mogę się jakoś zdecydować jezeli chodzi o expo i kontrast. Z jednej strony chcę delikatnie, z drugiej znowu jakoś za niemrawo mi się wydaje.
    Masakra

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze jedno - świecę błyskiem z softa dość mocno oddalonego (w porównaniu do portretów). Czy to właściwe światło?
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #4

    Domyślnie

    Myśle ze źle podchodzisz do tego zdjęcia. Właściwe pytanie brzmi.... czy chce mieć zdjecie takie jak sryliard innych ludzi czy może jednak coś innego..

  5. #5

    Domyślnie

    Wstyd się przyznać ale właśnie tak podchodzę. Odpaliłem na goglach "newborn foto", zakładkę grafika i szukałem natchnienia.
    Mam wprawdzie swoją wizję ale żona...
    Ja bym to widział tak jak lubie - w czerni i bieli z czarnym tłem. Mocno i kontrastowe.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  6. #6

    Domyślnie

    JEzuuus... potrafisz człowieka do zawału tytułem doprowadzić... "mała Hanka z prośbą do Was"... już myślałem, że jakaś zrzuta potrzeba (odpukać!) :P
    kamień z serca


    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Wstyd się przyznać ale właśnie tak podchodzę. Odpaliłem na goglach "newborn foto", zakładkę grafika i szukałem natchnienia.
    Mam wprawdzie swoją wizję ale żona...
    Ja bym to widział tak jak lubie - w czerni i bieli z czarnym tłem. Mocno i kontrastowe.
    Skoro tak lubisz to tak rób... nie słuchaj bab bo to do zguby doprowadza :P


    Jak chcesz aby było tak, że żona chce tak jak to robią inni to uśpij dzieciaka i wsadź do plecaka foto.. będzie i po żony stronie i po Twojej

    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7

    Domyślnie

    Przyznam że z tytułem trochę tak specjalnie. Chciałem zainrygowac bo potrzebuje pomocy a mała szybko rośnie.
    Fotka w plecaku super
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  8. #8

    Domyślnie

    A co myślicie o takim stylu? Oczywiście to jest totalnie nieudane bo mała była już wściekła ale chodzi mi o podejście do tematu?
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  9. #9

    Domyślnie

    Pozdrawienia z pola bitwy
    Ja mam za sobą 2 próby zdjęć noworodkowych. Przy jednej i drugiej upociłam się jak szczur, po pierwsze z nerwów, po drugie z temperatury panującej w pomieszczeniu. Aby maluch był spokojny, najlepiej aby temperatura oscylowała w okolicy 27-28 stopni - wtedy nie będzie wybudzać się z zimna. Po drugie jak jest niespokojny pomimo pełnego brzuszka to polecam ten "white noise" https://www.youtube.com/watch?v=OEvmogdF0Vk ale można wypróbować wiele innych. Do układania możesz pooglądać filmiki z Kelly Brown https://www.youtube.com/results?sear...rn+photography Sama oglądałam warsztaty przez nią prowadzone na Creative Live. Jak Hania jest niespokojna, to można ją owinąć kawałkiem elastycznego materiału lub szalem żony. Jeżeli maluszek nie lubi pozycji na brzuszku, to zawszem można ładnie ułożyć na boczku czy na plecach.
    Na pierwszym zdjęciu ubranko mocno zlewa się z kocem, wić użyłabym czegoś bardziej kontrastowego, aby pięknie wydobyć detal tej koronki.
    Zdjęcie czarno-białe jest świetne. Idealnie wpisuje się w lifestyle newborn https://www.google.co.uk/search?q=li...w=1353&bih=840
    Jedną z moich ulubionych pozycji w b/w jest na tzw. "Simbę" http://www.masterphotographersassoci...-the-year-aoe/ Niestety nie miałam okazji jej zrobić, bo pierwszym razem robiłam zdjęcia wnuczkowi podczas urlopu w PL, a jak fotografowałam synka koleżanki to zabrakło mi czasu - byłam u niej 2 razy po 4-5 godzin z czego maluch płakał\jadł\sikał\strzelał kupki przez większość czasu.

    Co do światła się nie wypowiem, jestem laikiem w tym temacie. Ja starałam się wykorzystać zastane.

  10. #10

    Domyślnie

    Wielkie dzięki @kolorowooka. Bardzo mi pomogłaś. Już teraz wiem że WSZYSTKO zrobiłem źle. Dzisiaj zbieram siły i jutro ruszam do walki. Jeszcze tylko chciałbym kupić takie futerko długowłose jak na filmiku Kelly
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mała prośba w podjęciu decyzji ;)
    By ts76 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 15:40
  2. Mała prośba o nietypowy test D3.
    By Yelen in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 01:30
  3. mała prośba
    By Blister in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-04-2007, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •