Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Armenia, Gruzja i trochę Górskiego Karabachu zwanego też od niedawna Republiką Arcachu.

    W miarę potrzeby (głównie własnej ) będę tu wrzucał foteczki moje popełnione w tych krajach jakiś już czas temu a do których nie chciało mi się do tej pory jakoś zabrać. Może w podsumowaniu postaram się też napisać kilka słów o tym jak mi się podróżowało po tych pięknych krainach, albo po prostu ograniczę się do kilku informacji praktycznych. Specjalistą od Kaukazu nie jestem i raczej nie będę, ale coś mi tam jeszcze w głowie zostało. Na początek Kazbek (mimo, że był na końcu), bo akurat za to się już wcześniej zabrałem.

    Solo

    i z klasztorem Cminda Sameba.

  2. #2

    Domyślnie

    Oba zdjęcia bardzo mi się podobają. Piękne kadry.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #3

    Domyślnie

    Przekimałem się na tej rozjeżdżonej "równince" kilka nocy w namiocie. Wrażenia bezcenne, gdy niemal stratowało nas stado koni

    Łezka się w oku kręci... może wrócę w te okolice na jesieni lub w przyszłym roku.

    Oba zdjęcia bardzo fajne. Ładna konwersja do W&B.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  4. #4

    Domyślnie

    Piękne kadry. Czekam na ciąg dalszy oraz opowieść o podróżowaniu po Kaukazie. Ciągle się tam wybieram.

  5. #5

    Domyślnie

    1. bardzo ladnie, ale zacienione miejsca w dolinie (jarze? wawozie?) zbyt zacienione. Slady opon troche przeszkadzaja. Ludzik bardzo ladnie. P.S. juz sie "balem", ze kolega czarnuch na stale zniknal.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Pięknie, ciekaw jestem reszty zdjęć (i wrażeń!)
    flickr | momenty.net
    Wyobraźnia i parę szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    ...Łezka się w oku kręci... może wrócę w te okolice na jesieni lub w przyszłym roku...
    Ja też trochę tęsknię za Armenią i Karabachem. Piękne kraje i zajebiści ludzie. Gruzji mimo, że głównie ją chciałem zobaczyć, jedynie liznąłem bo plany mi się w trakcie podróży zmieniły i jej miejsce wskoczył Karabach. Ale i tak nie żałuję. Może innym razem.

    Cytat Zamieszczone przez wojtekd3 Zobacz posta
    Piękne kadry. Czekam na ciąg dalszy oraz opowieść o podróżowaniu po Kaukazie. Ciągle się tam wybieram.
    Znam to z autopsji. Do Gruzji wybierałem się przez kilka lat, ale ostatecznie zawsze wybierałem coś innego. W końcu się zaparłem, kupiłem na tyle drogie bilety by nie kusiło odpuścić i w ten sposób sam się zmusiłem do wyjazdu. Brawo ja.

    A co do zdjęć to dziękuję za uwagi i obiecuję, że następne będą dużo gorsze lub nie będzie ich wcale. W końcu to nie jest dział zdjęciowy więc nie ma się co wysilać Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Ehhh moje miejsce wracam tam regularnie
    CZekam na Gorski Karabach... Probowales z Gorskiego Karabchu wjechac do Azerbejdzanu?
    Kumpel dostal bana na wjazd do tego kraju po tym jak pojechal do Karabachu a potem pokazal zdjecia w jakims magazynie
    ____________
    D610, D300s, torba szkiełek i głowa pełna pomysłow

  9. #9

    Domyślnie

    Z Nagornego nie mam za dużo zdjęć, bo robiłem przeważnie komórką a dodatkowo praktycznie tam nie trzeźwiałem. To co mam nie do końca mi się podoba, ale może coś wybiorę. Granica między Karabachem a Azerbejdżanem (i chyba także między Armenią i Azerbejdżanem) jest zamknięta. Wyrabiając wizę w Stepanakercie można poprosić by jej nie wbijali w paszport i zamiast tego dali ją na oddzielnej kartce, którą można sobie wpiąć i w razie czego wyjąć z paszportu. Do Azerbejdżanu można się za to łatwo dostać z Gruzji. Tyle, że ja mam jeszcze głowę pełną historii o azerskich okrutnikach i jakoś mnie Ormianie mocno do Azerbejdżanu zniechęcili. Może kiedyś po drodze do Iranu. Kilka zdjęć poglądowo, bo selekcji nadal nie zrobiłem a tego co już po pijaku obrobiłem nie chce mi się zmieniać. Karabach jest debest.

    Święta góra Ormian, Ararat, ku ich rozpaczy leży obecnie w granicach Turcji. A wydaje się tak blisko jakby można było do niej dorzucić kamieniem z monastyru Khor Virap. W Armenii wszystko ma w nazwie Ararat, od banków i najdroższych koniaków po pastę do zębów.

    Popularne parasolki do których można się łatwo dostać po godzinnym trekkingu doliną Hunot. Po drodze widoki są naprawdę piękne.

    Trekking na górę jest tylko nieznacznie dłuższy. Oczywiście o ile przypadkiem nie zapytasz kogoś o kubeczek i skończy się mega chlaniem 70% księżycówki i 4 godzinną ucztą na krzywy ryj.

    Trzeba przyznać karabaskiej młodzieży, że do imprezowania podchodzą na poważnie, bo zabrali ze sobą całe jagnię, tonę przekąsek, torty, szampidry, jakąś maszynerię do parzenia chaja i kilkanaście litrów czegoś naprawdę mocnego. Aż nawet trochę się dziwię, że w drodze powrotnej nie pospadaliśmy do kanionu.

    Co zaś się tyczy wizy do Azerbejdżanu to muszę się przyznać, że kolaborowałem z ich śmiertelnym wrogiem i w sumie nie wiem czy nadal jestem tam mile widziany.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-03-2017 o 10:41

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gruzja i Armenia - kilka pytań?
    By cz4rnuch in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 10:28
  2. reportaż Armenia-Gruzja
    By zerolik in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 16:42
  3. Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 16:37
  4. [ Krajobraz ] Kwadraciak z górskiego potoku
    By Sławomirowski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 14:18
  5. [pytania] Gruzja, Armenia, Azerbejdżan
    By vertigo in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 10:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •