Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Lwów- na ile?

Domyślnie

Ok ile razy tam byles? Ja jezdze od 2010r.
    To teraz argumenty ktore i tek nie przyjmiesz do wiadomosci, mimo ze sa to fakty.
    Jadlem w roznych miejscach i nigdy nie zdazylo mi sie zaplacic wiecej niz w Polsce. konkretne kwoty ci podalem, ale ty dalej twierdzisz ze to bzdury. Wg. dzisiejszego przelicznika to 170 hrw. to ok 22-23 zl. wiec roznica miedzy twoim 35 zl to nie jest 5 zl. roznicy. Polecam podstawy matematyki.
    Wielokrotnie, zapewne wielokrotnie wiecej niz ty, rozmawialem, spotykalem sie, pilem itd. z miejscowymi. Kazdorazowo (!!!!) spotykalem sie z milym, przyjeciem (tak teraz jestesmy troche chlodniej przyjmowani niz np. 5 lat temu, ale wciaz sa dla nas bardzo otwarci) . W Polsce zadko kiedy spotykam sie z takim przyjeciem, w Polsce. Powiem wiecej, kilkukrotnie, Ukraincy ktorzy mieli malo, albo jeszcze mniej, dzielili sie ze mna jedzeniem czy alkoholem ! Marszrutki, jezdzilem w zatloczonych , jak i zupelnie pustych, podobnie jak w polsce. Co do wygladu niektorych kamienic, to recz gusty, tylko i wylacznie !! a to ze fotograficznie porazka, no coz slabemu fotografowi wszystko bedzie przeszkadzac. (swoja droga po twoich znaczkach pocztowych to mozna tylko sie domyslac co na nich jest).
    Potwierdzasz tylko ze tylko twoje argumenty sa argumentami tylko dla ciebie, bo jesli mowisz o relacji innych to sa to relacje i opinie, ale twoja i tylko twoja relacja jest argumentem smieszne Ok tylko ze sa to "argumenty" niedzielnego turysty ktory lubi ogladac miasto zza okien luksusowej taxowki ale to chyba nie ten target.

Domyślnie

Panowie, nie gra się w szachy z gołębiem... Każdy ma swoją wrażliwość, potrzeby. Każdy uważa za atrakcję co innego. Kolega akurat ma inny rodzaj wrażliwości i kultury dyskusji. Może nie widział Mehoffera w Katedrze Ormiańskiej,
    Ja będę za trzy tygodnie w Kijowie. Powłóczę się, ponownie spotkam fajnych, życzliwych ludzi. W knajpach, na ulicach...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |D750|S24-105/4|T35/1.8|N70-200/4|SB910|X-T10| fikołki 500px

Domyślnie

No blyszczysz elokwencja i ynteligencja tak ze nie ma sensu cie wyprowadzac z bledu. Wiec good luck.
    Marszrutke oceniles... nie wchodzac do niej no brawo... to mam dobra rade, bo ona bedzie dokladnie w tym stylu. Nastepnnym razem obejrzyj Lwow w necie, zaoszczędzisz, nie dasz sie wydymać, oszczędzi ci to nieprzyjemnych widokow itd.
    Pozostałych "argumentów" nawet nie skomentuje, sory nie jestem w stanie tak nisko sie pochylić intelektualnie (tak to ostatnie zdanie bylo na twoim poziomie kultury panie od bredzenia).
    P.S. Nie sil sie na odpowiedz bo zostales ignorowany... twoje posty zniknely i od razu jakos tak atmosfera zrobila sie normalniejsza.
    Ostatnio edytowane przez Devilish_Chaos ; 21-05-2017 o 20:20

Domyślnie

Lwów to jedno z najpiękniejszych polskich miast.
    Nikon D7100 + Sigma 17-50 f/2.8 + Tamron SP 70-300 F/4-5.6 Di VC USD

Domyślnie

Panowie!!! Prosze o spokój
    Nie ma się co wykłócać.

Byłem we Lwowie kilka dni temu, więc w końcu się udało... tylko nie do końca. Nie wziąłem aparatu :/ Nawet nie było ogólnie mowy aby na Ukry jechać. W planach miałem jedynie odwiedzić kumpla w Medyce. Dawno się nie widzieliśmy, zrobił imprezkę to pojechałem. Miałem następnego dnia wracać ale przekonał mnie aby pojechać do Lwowa (na szczęście paszport w plecaku był). Pieszo przez granicę, później marszutką do Lwowa (fajne przeżycie i nie rozumiem bólu Bladego Niko). Człowiek na spokojnie pooglądał sobie gospodarstwa i domostwa tamtejsze. W busie spotkaliśmy się z dwoma polskimi zakonnikami. Jechali do Kijowa ale spoko ludzie. Koszt? Jeżeli się nie mylę to max 5 zł w jedną stronę- taniocha. We Lwowie ogarnęliśmy dworce PKP, kopiec, rynek i plac przed teatrrem? Czy tam operą... nie wiem co to było. Chyba opera. Jedzenie? Kilka złociszy za wypchaną zapiekankę. W Polsce się jeszcze tak nie najadłem

Jednodniowy wypad rekonesansowy utwierdza mnie, że coraz bardziej warto tam pojechać na kilka dni
    D300 | D70 || N35/1.8 | T11-16/2.8 | S17-50/2.8 || SB-600 | YN560 ||| PRAKTICA MTL 50 | ZENIT 112 || PENTACON 50/1.8 | HELIOS 58/2
    ZAGLĄDNIJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Blady Niko Zobacz posta
    W ogóle nie rozumiem, jak można zalecać komukolwiek te "marszrutki"
    Ale i tak pamiętajcie, że taniej za wszelkie usługi, żywność itd. nie będzie, a najczęściej drożej, jak już pisałem.
    No cóż... Jak to się mówi... jeden lubi coca colę a drugi jak mu nogi śmierdzą. Uwielbiam marszrutki i ten klimat... Nie wyobrażam sobie jazdy pociągiem mając marszrutki po drodze.
    Co do cen to ja bym pomyślał nad wydaniem książki pt. "Jak na UA zapłacić więcej niż w Polsce" Bez obrazy. Jeżdżę regularnie i to jedyne miejsce gdzie wybierając hotele ustawiam sortowanie od "najdroższy".
    Twoje opisy "niedogodności" nie mają sensu. Ukraina jest jedna i niepowtarzalna... Tak jak jedna jest Chorwacja i jeden Dubaj czy Nowy Jork. I jedzie się tam właśnie po to, żeby to zobaczyć. XXI wiek daje naprawdę sporo możliwości, żeby przed wyjazdem poznać to co nas czeka na miejscu. Pisanie o odpadającym tynku ze ścian w kraju, który jest w stanie wojny i na skraju upadku to tak jakby pisać, że biedny Egipt nie pofatygował się, żeby przez kilka tysięcy lat otynkować piramidy. To taki klimat po prostu. Koniec!
    A jeszcze bardziej pociągający jest ten klimat głębiej na Ukrainie, na dole w Karpatach... Cofamy się do czasów, które nigdy już u nas się nie wrócą.
    Nikon D7100 + Sigma 17-50 f/2.8 + Tamron SP 70-300 F/4-5.6 Di VC USD

Domyślnie

bylem we Lwowie przed pomarańczka ... fakt kamienice ulice to jak by przed chwila II wojna się skończyła tak samo trolejbusy i zapchane marszrutki ale....tam tak jest w Wilnie wcale nie lepiej było centrum ok a na obrzeżach aż bida piszczy, a co do kamienic zapraszam do łodzi tam dopiero jest biednie jeśli chodzi o kamienice np okolice Przybyszewskiego Górniak i to polskie duże miasto albo jak mieszkałem w Liverpoolu takie osiedle Tobruk tam to sodomia i gomoria :3 ale wszędzie są fajne osiedla tylko często stare budynki się sypia bo cala kasa idzie na 2-3 ulice główne i tam jest ok
    d800+dk17m+dk19+ grip newell+> samyang 85 1.4 , nikkor 28 1.8g , nikkor 50 1.4 D, Jupiter 37a, YN35/2 +> sb910 + 400ws z aku +> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345