Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: D5200 czy d3300

  1. #1

    Domyślnie D5200 czy d3300

    Witam
    Jak w tytule co wybrać. D3300 czy d5200
    Podaje linki do konkretnych zestawów.
    D3300 ma lepszy obiektyw niż d5200. Jaka konfiguracja lepsza.
    http://www.foto-net.pl/sklep/produkt...-18-55-VR.html
    http://www.foto-net.pl/sklep/produkt...II-czarny.html
    Aparat dla żony na urodziny. Pewnie będzie używany tylko w trybie auto do robienia zdjęć z wakacji imprez itp. Czyli amatorsko.
    Też jestem laikiem w tym temacie także nie krzyczcie na mnie od razu.
    Pozdrawiam
    Dzięki z gory

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Booner Zobacz posta
    Witam
    Aparat dla żony na urodziny. Pewnie będzie używany tylko w trybie auto do robienia zdjęć z wakacji imprez itp. Czyli amatorsko.
    Ja bym wybrał 5200, mimo że starszy obiektyw, to masz odchylany ekran i więcej pół autofokusa.
    Z drugiej strony 5200 to leciwa konstrukcja, nie lepiej dołożyć trochę i kupić D5500 z nowym 18-55 AF-P?
    D3300 z linku coś drogi i ma starszą wersję obiektywu, w MM jest już ze szkłem AF-P https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...Q&gclsrc=aw.ds

    Ja bym brał D5500 https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...f-p-18-55mm-vr, ma dotykowy ekran w którym ostrość ustawiasz jak w smartfonie więc dla żonki na wakacje jak znalazł.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie będzie używać tylko trybu auto, należy sobie zadać w pierwszej kolejności pytanie czy lustrzanka naprawdę jest jej do tego celu potrzebna.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym na twoim miejscu kupił Fujifilm X-A10 + XC16-50, jeśli nikon i ma być lustzranka to zestaw z D5200/D5300, ewentualnie D3300 ale może udałoby się z obiektywem 18-105VR.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Jeśli faktycznie będzie używać tylko trybu auto, należy sobie zadać w pierwszej kolejności pytanie czy lustrzanka naprawdę jest jej do tego celu potrzebna.
    No właśnie sek w tym ze musi być lustrzanka. Nie pytaj dlaczego. Ja tez bym wolał cos małego i po ręcznego, ale.....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Ja bym wybrał 5200, mimo że starszy obiektyw, to masz odchylany ekran i więcej pół autofokusa.
    Z drugiej strony 5200 to leciwa konstrukcja, nie lepiej dołożyć trochę i kupić D5500 z nowym 18-55 AF-P?
    D3300 z linku coś drogi i ma starszą wersję obiektywu, w MM jest już ze szkłem AF-P https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...Q&gclsrc=aw.ds

    Ja bym brał D5500 https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...f-p-18-55mm-vr, ma dotykowy ekran w którym ostrość ustawiasz jak w smartfonie więc dla żonki na wakacje jak znalazł.
    Ten d3300 z media lepszy od tego co wysłałem?.
    A jakie są różnice pomiędzy tym obiektywem z media a tym co wysłałem?
    Jeżeli chodzi o odchylany ekran w 5200 to to raczej zbędny Bajer. Chodzi o to żeby robił dobre zdjęcia.
    Mam tylko 2000 wiec na tego d5500 nie starczy mi.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak chcesz to co napisałeś wyżej to wchodzisz w system. A system to worek bez dna. Za chwilę spodobają się Tobie zdjęcia z lampą, potem stwierdzisz, że lepszy obiektyw, a potem statyw no i porządna torba i lepszy aparat... Zastanów się czy o to chodzi? Jak tak to D3300 /nówka/ i używany 18-105. Przeskoczysz ciut 2k, ale nie zaboli, ew. nówki tylko będzie 3 stówki w górę.. Jak nie o to chodzi - poszukaj nie lustrzanki a rozbudowanego kompaktu. Nie przekroczysz pułapu cenowego a też zdjęcia, takie jak planujesz, będzie robił. Kup tylko takiego ze stopką do lampy błyskowej, może się przydać. Jak fotografia wciągnie to sprzedasz bez przesadnie wielkiej straty i... patrz post od początku. Jak nie wciągnie, będziesz miał fajne, pamiątkowe zdjęcia robione na zielonym niskim kosztem.
    ps. odchylany ekran to nie jest zbędny bajer, a przydatna rzecz. Pamiętaj, że lustrzanka swoje wymiary i ciężar ma. Do kieszeni nie schowasz.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 09-03-2017 o 19:55
    Tutaj jest... podpis

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Booner Zobacz posta
    No właśnie sek w tym ze musi być lustrzanka. Nie pytaj dlaczego. Ja tez bym wolał cos małego i po ręcznego, ale.....

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Ten d3300 z media lepszy od tego co wysłałem?.
    A jakie są różnice pomiędzy tym obiektywem z media a tym co wysłałem?
    Jeżeli chodzi o odchylany ekran w 5200 to to raczej zbędny Bajer. Chodzi o to żeby robił dobre zdjęcia.
    Mam tylko 2000 wiec na tego d5500 nie starczy mi.
    Lepszy bo tańszy i ma nowszy obiektyw który posiada cichszy silnik autofokusa.
    Rozumiem że żona uparła się na lustrzankę przez stereotyp że jak ładne zdjęcie to musi być zrobione lustrzanką? Mimo wszystko podjął bym próbę przekonania do jakiegoś bezlusterkowca, no a jak już koniecznie musi być lustro to chyba ten D3300 z 18-55 AF-P.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Lepszy bo tańszy i ma nowszy obiektyw który posiada cichszy silnik autofokusa.
    Rozumiem że żona uparła się na lustrzankę przez stereotyp że jak ładne zdjęcie to musi być zrobione lustrzanką? Mimo wszystko podjął bym próbę przekonania do jakiegoś bezlusterkowca, no a jak już koniecznie musi być lustro to chyba ten D3300 z 18-55 AF-P.
    No właśnie uparła się na lustrzankę. Już dawno męczyła ale mi zawsze szkoda kasy było. No ale niech ma, ja tego na wakacjach targał nie będę.
    Jeszcze bardzo poważnie się zastanowię nad tym obiektywem 18-105.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Brałbym na twoim miejscu http://www.euro.com.pl/lustrzanki/ni...m-czarny.bhtml bo cena rewelacyjna, taniej nie będzie bo przecież jest D3400.
    Zostanie w kieszeni 350zł i jak dołożysz 200zł na kolejny prezent to masz używanego nikkora 1.8/35

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Booner Zobacz posta
    No właśnie uparła się na lustrzankę. Już dawno męczyła ale mi zawsze szkoda kasy było. No ale niech ma, ja tego na wakacjach targał nie będę.
    Jeszcze bardzo poważnie się zastanowię nad tym obiektywem 18-105.
    To może w tej cenie jakiś porządniejszy aparat starej daty, pokroju powiedzmy d300 (najtańszy z mikroregulacją af, żeby nie wysyłać po serwisach, jak obiektywy trafiać nie będą) + standardowy ciemny, uniwersalny zoom, ale i od razu tania, jasna 50tka, która da efekt "wow", torba do targania od razu, karta, czytnik. Jak się wciągnie, to możliwości nieporównywalne, a jak nie, to szybciej zniknie zapał na targanie, a jak nic się po drodze nie uszkodzi, to sprzedasz wszystko w cenie zakupu, ewentualnie z symboliczną stratą i będziesz mógł kupić mały bezlusterkowiec/kompakt czy smartfon z dobrym modułem foto.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Live view D3300-D5200 przysłona
    By jamme1266 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 12:14
  2. Jakie body? D3300 VS D5200 + parę dodatkowych pytań
    By marek12321 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 16:30
  3. D3200 x D3300 x D5100 x D5200 - który na pierwszy aparat
    By Dusty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 19:48
  4. D5200/d3300 + n 60/2.8g = ???
    By PiterM in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 10:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •