Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    polecił bym Ci używanego panasa gx7 z 12-32 lub nowe http://www.e-fotojoker.pl/panasonic-...4#.WMFCV9ThCt8
    używki na niemieckim ebaju można wyłapać od 450€ - do rozważenia (i wcześniejszego pomacania gdzieś)

    Cytat Zamieszczone przez draco_krk Zobacz posta
    Panasonic LX100 jeśli 12MP wystarczy. Cenowo jednak też ponad budżet.
    tu spokojnie poniżej 400€ - czyli jak wyżej

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    @Mr.Pietrek, generalnie to wszystko przekracza twój zakładany budżet
    Chcesz używkę czy nówkę?
    nie mam nic co używek w dobrym stanie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Jak duże te wydruki? Jeśli do A3 to LX100.
    max A4 - więc wszystkie powyższe raczej spoko

    dzięki za sugestie
    Ostatnio edytowane przez Mr.Pietrek ; 13-03-2017 o 11:49

  2. #12
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Ja szczerze nie rozumiem ludzi, którzy mają pełną klatkę i zadowala ich jakość obrazu z małej matrycy. Powstaje pytanie, czy rzeczywiście jest sens żeby siedzieli w pełnej klatce. Ja próbowałem zejść do matryc 1/4 FF (LX100) i niestety obrazowanie jakie dostałem jest dla mnie nieakceptowalne.
    W świetle tego jeśli aparat ma być mały (w domyśle taki, który da się wcisnąć do kieszeni) i dawać sensowną jakość obrazu, zostaje tylko Ricoh Gr i Nikon A (które mają tą samą matrycę i obiektyw). Nikona można kupić taniej, ale kosztem ergonomii, która jest trochę jak w typowej małpce. Ricoha obsługuje jak lustrzankę i to jest przepastna różnica.
    Jeśli ekwiwalent 28mm to za szeroko, jest jeszcze Leica X1, ale nie wiem jak się pracuje tym aparatem, a jego obiektyw niestety bardziej odstaje.
    Poza powyższymi są jeszcze Fuji X100, które już jednak są spore i ciężkie. Pozostałe konstrukcje niestety odstają już wyraźnie w dół pod względem jakości obrazu.

  3. #13

    Domyślnie

    Sony a6000 nie zmieści się w kieszeni?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Ja szczerze nie rozumiem ludzi, którzy mają pełną klatkę i zadowala ich jakość obrazu z małej matrycy. Powstaje pytanie, czy rzeczywiście jest sens żeby siedzieli w pełnej klatce. Ja próbowałem zejść do matryc 1/4 FF (LX100) i niestety obrazowanie jakie dostałem jest dla mnie nieakceptowalne.
    W świetle tego jeśli aparat ma być mały (w domyśle taki, który da się wcisnąć do kieszeni) i dawać sensowną jakość obrazu, zostaje tylko Ricoh Gr i Nikon A (które mają tą samą matrycę i obiektyw). Nikona można kupić taniej, ale kosztem ergonomii, która jest trochę jak w typowej małpce. Ricoha obsługuje jak lustrzankę i to jest przepastna różnica.
    Jeśli ekwiwalent 28mm to za szeroko, jest jeszcze Leica X1, ale nie wiem jak się pracuje tym aparatem, a jego obiektyw niestety bardziej odstaje.
    Poza powyższymi są jeszcze Fuji X100, które już jednak są spore i ciężkie. Pozostałe konstrukcje niestety odstają już wyraźnie w dół pod względem jakości obrazu.
    Łukasz!
    Posiadam FF i 1/4FF (LX100) i nie widzę tej przepastnej różnicy w jakości obrazowania. Tym bardziej, że kolega szuka uzupełnienia do FF tam, gdzie nie chce dźwigać klamotów.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Ja szczerze nie rozumiem ludzi, którzy mają pełną klatkę i zadowala ich jakość obrazu z małej matrycy.
    do tej pory nie spoglądałem w tę stronę bo mnie właśnie nie zadowalała :P

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Powstaje pytanie, czy rzeczywiście jest sens żeby siedzieli w pełnej klatce.
    Pytanie jest sensowne z Twojego punktu widzenia, w szerszej perspektywie chyba jednak niekoniecznie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Ja próbowałem zejść do matryc 1/4 FF (LX100) i niestety obrazowanie jakie dostałem jest dla mnie nieakceptowalne.
    Ja szukam czegoś co będzie akceptowalne. Jeżeli idzie o sample jakie oglądałem do tej pory z tego korpusu to szału nie ma, ale krzywdy też W każdym razie nie na tyle by to był jeden z trzech aparatów jakie mam teraz na celowniku : )

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Posiadam FF i 1/4FF (LX100) i nie widzę tej przepastnej różnicy w jakości obrazowania. Tym bardziej, że kolega szuka uzupełnienia do FF tam, gdzie nie chce dźwigać klamotów.
    Dokładnie - uzupełnienie to słowo klucz. Alternatywą jest zupełny brak zdjęć. Właśnie to przerabiałem tej zimy i chcę z tym skończyć : )

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Lustrzanka czy aparat z wymienną optyką?
    By triobix in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 13:06
  2. Jaki kompakt z wymienną optyką?
    By bazej in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 23:42
  3. Samsung NX100 kompakt z wymienną optyką
    By Facet in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 238
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 11:28
  4. Który kompakcik z wymienną optyką?
    By franz55 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 13:53
  5. Kiedy kompakt nikona z wymienną optyką ?
    By cammal in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 19:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •