Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Tworzenie logo/znaku wodnego z pliku png

    Witam,

    Drodzy forumowicze, szukam sposobu by w PS umieścić znak graficzny jaki mam zapisany w pliku png (tło przezroczyste) na wielu zdjęciach, w tym samym miejscu, tj. np. w prawym dolnym rogu (niezależnie od wielkości i położenia zdjęcia (pion-poziom).
    Wiem jak zrobić operacje, tu radzę sobie. Natomiast nie wiem jakich funkcji użyć, by program dodał logo z pliku i umieścił w danym miejscu.
    Używałem funkcji "umieść" ale nie dało się tam poprawnie (lub nie potrafię) zdefiniować miejsca by stale logo gościło w tym samym rogu. Nawet 2-3 poziome zdjęcia posiadały różnice w położeniu loga.
    Eksperymentowałem z 9 punktami względem których układało się logo, ale po powielaniu operacji na innych zdjęciach - efektu brak.
    Nadmienię, że przeszukałem kilkanaście poradników i tutoriali i nie znalazłem odpowiedzi na powyższe.

    Z góry dzięki za pomoc!

    Szymon
    Nikon D90 | S 17-70 2,8-4,0 OS HSM | N 50 1.8 | Metz AF 48-1 | pasja

  2. #2

    Domyślnie

    Operacje to robią chirurdzy. W PS od automatyzacji są akcje i skrypty.
    O ile dobrze pamiętam, to akcje działają w wymiarze pikseli i zawsze liczone od górnego lewego rodu, więc przy różnym rozmiarze zdjęć, logo będzie w różnych miejscach.

    Natomiast w przypadku skryptów, to już wszystko zależy od tego jak go sobie napiszesz, niestety tu trzeba trochę programowania.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli masz LR, to chyba najprościej jest to zrobić przy jego pomocy. Nic nie trzeba kombinować. Szablonów można mieć wiele, przy eksporcie wybrać odpowiedni i po problemie. Może dlatego, że w LR to takie proste nigdy nie interesowałem się jak to można zrobić w PS. Jeżeli nie masz LR to niestety trzeba zaczekać aż ktoś kto robi to w PS się odezwie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymku Zobacz posta
    Drodzy forumowicze, szukam sposobu by w PS umieścić znak graficzny jaki mam zapisany w pliku png (tło przezroczyste) na wielu zdjęciach, w tym samym miejscu, tj. np. w prawym dolnym rogu (niezależnie od wielkości i położenia zdjęcia (pion-poziom).
    1. Pobierasz i instalujesz ImageMagick:
    https://www.imagemagick.org/download...16-x64-dll.exe

    2. Znak wodny kopiujesz do folderu ze zdjęciami do przerobienia, w moim przykładzie będzie to "watermark.png"
    3. W folderze ze zdjęciami tworzysz podfolder, w moim przykładzie będzie to "wm"
    4. Otwierasz konsolę ("okno DOS") w folderze ze zdjęciami
    5. Kopiujesz i wklejasz do konsoli poniższy kod, po czym zatwierdzasz go enterem:

    Kod:
    for %G in ("*.jpg") do magick composite -gravity SouthEast -geometry +5+5 watermark.png %G wm/%G
    W powyższym przykładzie znak wodny zostaje umieszczony w prawym dolnym rogu (SouthEast) i przesunięty w pionie oraz w poziomie o 5 pikseli (+5+5).
    Pliki z nałożonym znakiem wodnym znajdują się w podfolderze "wm" (oryginały pozostają nietknięte).
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #5

    Domyślnie

    A nie lepiej użyć programu dedykowanego do wstawiania znaków wodnych ?? np. uMark - darmowy do użytku niekomercyjnego.
    A nie bawić się w jakieś skrypty, kopiowania plików, itp...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A nie lepiej użyć programu dedykowanego do wstawiania znaków wodnych ?? np. uMark - darmowy do użytku niekomercyjnego.
    A nie bawić się w jakieś skrypty, kopiowania plików, itp...
    Wszystko dobrze, i w rzeczy samej ów program robi to co chce. Jest tylko jedno ale: ingeruje w cały plik.

    W PS po umieszczeniu logo (jako nowa warstwa) bardzo podoba mi się to, że mogę dodać cień + kontur, które nie zmieniają intensywności gdy zmieniam przenikanie (np. na 60%). I na takim właśnie efekcie najbardziej mi zależy.

    Reasumując: chciałbym by plik z logo zawsze był umieszczany stałym miejscu od wybranych krawędzi, miał stałe rozmiary niezależnie od wielkości zdjęcia (px) i dało się go poddawać edycji (warstwy).

    W zasadzie całość sprowadza się to tego, jak umieścić plik w odpowiednim miejscu.


    Szymon
    Nikon D90 | S 17-70 2,8-4,0 OS HSM | N 50 1.8 | Metz AF 48-1 | pasja

  7. #7

    Domyślnie

    Też kiedyś próbowałem to zrobić w PS na akcjach, ale mi akcje przyjmowały jednie pozycję w pikselach liczoną od prawego górnego rogu.
    Bardziej praktyczne wydaje mi się użycie skryptów do tego. Gdyby działał mi PS to spróbował bym napisać, kilka prostych skryptów już napisałem, niestety PS pogniewl się na mój komputer do niej chce działać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Też kiedyś próbowałem to zrobić w PS na akcjach, ale mi akcje przyjmowały jednie pozycję w pikselach liczoną od prawego górnego rogu.
    A nie prościej nagrać akcję, która będzie:
    1. ładować przygotowane wcześniej logo w psd (z dodanym obrysem i cieniem, jak sobie życzył szymku)
    2. Zaznaczamy warstwę tła i logo, z menu wybieramy warstwa/wyrównaj/dolne krawędzie, potem warstwa/wyrównaj/prawe krawędzie
    3. Wybieramy warstwę z logo, wciskamy "V" (move tool) i kursorami przesuwamy do góry i w lewo o żądaną ilość pikseli
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A nie prościej nagrać akcję, która będzie:
    1. ładować przygotowane wcześniej logo w psd (z dodanym obrysem i cieniem, jak sobie życzył szymku)
    2. Zaznaczamy warstwę tła i logo, z menu wybieramy warstwa/wyrównaj/dolne krawędzie, potem warstwa/wyrównaj/prawe krawędzie
    3. Wybieramy warstwę z logo, wciskamy "V" (move tool) i kursorami przesuwamy do góry i w lewo o żądaną ilość pikseli
    To jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które pozwala dodatkowo pozycjonować logo w najbardziej odpowiednim miejscu dla każdego zdjęcia. Jeśli taką operację zastosujemy jako ostatnią, to "chwytając" myszką można przesuwać logo dowolnie. No chyba, że stworzymy to w osobnej warstwie. Kwestia jak komu wygodniej. Niemniej jednak dla mnie to było najwygodniejsze rozwiązanie gdy korzystałem z PS'a.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam.

    A ja zapytam Szanownych Państwa jak najlepiej zrobić sobie logo? Jakoś nie mogę ogarnąć tego tematu
    W czym problem, mianowicie, jeśli stworzę je to jest albo za duże zajmujące dużo miejsca, albo prawie nie widoczne jak np. sam podpis... Kombinuję od dawna oglądając poradniki na yt., ale niestety albo ja nie potrafię, albo jestem zbyt głupi by ogarnąć temat... Kolejne pytanie, jaki program polecacie do tego? Jakie wymiary dać tworząc nowy projekt? i dalej, chcąc dodać np. grafikę aparatu, podpis np. z ozdobnych liter (czcionka by posiadała polskie litery jak "ł") czy odpuścić i dać Komuś kto ogarnie temat?

    Póki co proszę o porady, będę sam kombinował, a jak nie, to kogoś poproszę o zrobienie - ciekawe ile to kosztuje?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Masowe wstawianie znaku wodnego takiego jak nazwa dyskoteki
    By civolid in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 18:52
  2. Dodawanie znaku wodnego na serwerze
    By dejote in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 13:56
  3. Tworzenie spisu treści w pliku PDF
    By ku6i in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 13:47
  4. Kopiowanie znaku wodnego w PS
    By gregzorba in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 23:14
  5. Brak znaku wodnego w Lightroomie 3
    By elektronik_tk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 03:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •