Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Softbox do fotografii noworodkowej

    Witam! Potrzebuje porady zamierzam robić sesje dziecięce i noworodkowe, zaczęłam więc kompletować wyposażenie. Chciałam kupić dwa softboxy ze światłem stałym ale pani w sklepie poleciła octę 8-kątną na 4 żarówki czy to dobre rozwiązanie? bo juro mogłabym wymienić ewentualnie, błagam o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem takie podejście, najpierw idziesz do sklepu z jednym pomysłem, w sklepie dajesz się przekonać do innego pomysłu, a na końcu pytasz na forum, czy to co kupiłaś jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

    Poskładaj, włącz, weź do ręki aparat, sprawdź, jakie parametry zdjęć możesz uzyskać (ISO-czas-przysłona) przy takich odległościach, z jakich robisz zdjęcia dzieci.
    Potem usiądź przed tą lampą (włączoną) w takiej odległości, w jakiej będą dzieci i zastanów się, czy takie światło (o takiej jasności) będzie dla nich komfortowe (ludzie mówią, że lampy błyskowe są szkodliwe dla małych dzieci, bo malutkie dzieci mają jeszcze nie do końca wykształcony wzrok - pomyśl, jak takie dziecko odczuje światło z takiej lampy świecące ciągle, np. przez godzinę).
    Potem sprawdź na pudełkach z tych świetlówek, jaki mają współczynnik wierności oddawania barw Ra (inne oznaczenie CRI), Ra = 90 to nie jest dużo, tylko mało jeśli mówimy o fotografii i prawidłowym pokazywaniu kolorów.
    Jeśli po tym wszystkim dojdziesz do wniosku, że masz wystarczające parametry (nie musisz ustawiać wysokiej czułości, żeby uniknąć szumów, nie musisz mieć zbyt długich czasów, żeby zdjęcia nie były poruszone, przysłona zapewnia Ci wymaganą głębię ostrości), że światło nie jest męczące dla fotografowanej osoby, że nie przeszkadzają Ci możliwe problemy z kolorami skóry (często widzę zdjęcia robione przy "świetlówkach", na których skóra ma trupio-siny albo "woskowy" odcień), to pod względem technicznym jest to dobre rozwiązanie. Jeśli chodzi o to, czy taka lampa spełni Twoje oczekiwania - tego nie wiem, bo nie wiem jak chcesz świecić, jakie efekty chcesz uzyskać.

Podobne wątki

  1. Szkło macro ok 100mm do fotografii noworodkowej
    By morzon in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 14:34
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 18:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •