Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    W jaki sposób uzyskałeś taką "fakturę" zdjęcia, kojarzącą się z analogowym ziarnem ? nakładane w LR, czy jakaś grubsza zabawa w PS ?

  2. #32

    Domyślnie

    Fajna jest trójeczka. Takie sobie kadrowanie. Mnie osobiście w Twoich zdjęciach przeszkadza to, że większą uwagę przywiązujesz do strony technicznej samego zdjęcia nie widząc i nie starając się uzyskać coś więcej od samego modela. Wiem, że mogłeś to zrobić lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 10-01-2018 o 12:09

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    W jaki sposób uzyskałeś taką "fakturę" zdjęcia, kojarzącą się z analogowym ziarnem ? nakładane w LR, czy jakaś grubsza zabawa w PS ?
    Nie pamiętam dokładnej obróbki. Rawów dawno już nie mam, ale z kolorami to zawszę robię tak, najpierw w ligtroomie coś kombinuję, ale na pewno nie używałem tam presetów typu VSCO, tylko wszystko suwakami "na oko" wywołuję zdjęcie do JPG. Później te JPG retuszuję w PS'ie na końcu robię jakieś minimalne poprawki kolorystyczne w PS'ie.

    Wiem, że mogłeś to zrobić lepiej.
    Możliwe chociaż to było bardziej towarzyskie spotkanie, więc między kawą i ciastkiem z pogaduchami było kilka pstryków
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-01-2018 o 12:07

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Później te JPG retuszuję w PS'ie na końcu robię jakieś minimalne poprawki kolorystyczne w PS'ie.
    Efekt jest ok, w sensie zdjęcia wyglądają dobrze, więc wyjdzie że się czepiam, czemu tak? Dlaczego nie edytujesz w PSie rawa, przecież zakres kolorów, informacji i możliwości jest bez porównania większy? Albo czemu nie wołasz zdjęcia w ACR i od razu nie otwierasz w PSie? Z moich obserwacji i prób wynikało, że w zakresie kolorów i końcowej ostrości zdjęcia, jpg przegrywa tam, gdzie nef czy tiff dopiero się rozgrzewają

  5. #35

    Domyślnie

    Ja jestem przyzwyczajony do lightrooma, może dlatego że często robię masówkę lightroomem i tam nauczyłem się wszystkiego bardzo intuicyjnie... Co nie oznacza że nie robię czasami tak jak piszesz, ale zawszę wracam do LR - jakoś tak...

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja jestem przyzwyczajony do lightrooma, może dlatego że często robię masówkę lightroomem i tam nauczyłem się wszystkiego bardzo intuicyjnie... Co nie oznacza że nie robię czasami tak jak piszesz, ale zawszę wracam do LR - jakoś tak...
    A to ja masówkę też w LR robię, tylko jak przykładowo chcę jakieś poprawki zrobić w PSie, to klikam (w LR) prawym i wybieram "Edit in" i później Photoshop, dzięki czemu edytuję rawa, a nie jpg. Możliwości pracy z kolorem, ewentualne operacje wymagające dużej ilości danych wypadają tak lepiej niż na jpg. Ale tak jak mówię, nie chcę wyjść na czepialskiego Ważne, że efekt końcowy masz bardzo dobry

  7. #37

    Domyślnie

    Nie no spoko, przecież się nie czepiasz Ja robię identico jak Ty. W sumie nie pamiętam dokładnie takich szczegółów z obróbki z tej sesji bo trochę czasu temu była, ale tutaj chyba kończyłem na jpg ps'ie. Czasami w ogóle nie ruszam PS'em po wywołaniu z LR. Ale często mam już gotowe zdjęcia z poziomu ligtrooma, i specjalnie ładuję je żeby zrobić jakiś mały retusz twarzy w ps'ie, albo usunąć jakiegoś przyszczka, bo w ligtroomie denerwują mnie te narzędzia do naprawiania skóry, miejsc ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-01-2018 o 15:33

  8. #38

    Domyślnie

    Spoko ale... 4 obcięty łokieć, 5'ka za dużo góry.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Przy kawie
    By szymon708 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 10:29
  2. ...na kawie...
    By .:Ania:. in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 00:59
  3. [ Portret ] Przy kawie...
    By kabal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 14:59
  4. [ Portret ] Przy kawie 2
    By kabal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •