Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Klimatycznie, fajnie, a jak mam się do czegoś przyczepić to widać trochę aberracje (zielone i fioletowe)
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Lubię centralne kadrowanie. Znudził mi się schemat i obowiązek książkowego kadrowania w złotych punktach itp. czasami można zrobić coś na przekór, a tych zdjęć jakoś nie wyobrażam sobie w innych kadrach.
    Pozwolę sobie zauważyć, że centralne kadrowanie też jest schematem, bodaj najbardziej oklepanym ze wszystkich.
    Nigdzie nie czytałem o obowiązku stosowania złotych podziałów. O ile pamiętam, wszędzie czytałem zachęty, by szukać sposobu na złamanie schematu.
    Chociaż stosowanie schematów nie jest złem, jeżeli ma uzasadnienie. Zatem skoro taka jest Twoja świadoma wizja, to ok.
    Ciekawa seria.

  3. #13

    Domyślnie

    W sumie teraz wszystko jest jakimś schematem, tak dużo tego ... W każdym razie podziękował za opinie

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Kwestia obróbki, modelka była dobrze doświetlona - tak jak planowałem. Gasić nie gasiłem światła, bo nie było przepałów na modelce. Może chodzi o kwestie obróbki, jest taka faktycznie "przydymiona" ale tak to miałem w planach. Nie planowałem ostro świecić, czy doświetlać dodatkowo lampami, waląc ostrym światłem...
    Jeśli taki miałeś zamysł to nic nam do tego, jednak wrzuciłem sobie 1 strzał do PS i wyciągając światło wygląda to imho lepiej (żywiej, pełniej).
    Popatrz na histogram:
    https://www.dropbox.com/s/nrdoqlw4i5hzt1v/kb.jpg?dl=0
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #15

    Domyślnie

    Na początku na różne sposoby próbowałem obrabiać foty, też było podciąganie świateł, ale w ostateczności spodobało mi się tak jak jest i tak zostawiłem Histogram też widzę jak obrabiam zdjęcia. Fajnie że istnieje histogram i można sobie przeglądać zdjęcia/ekspozycje przez taki wykres, aczkolwiek robiąc różne zdjęcia nie trzeba się stosować do idealnego pomiaru histogramu, można z niego korzystać też w niekonwencjonalny sposób. Jeśli zerkniesz na blogu przez pryzmat histogramu na resztę tych zdjęć, zobaczysz praktycznie identyczny histogram na każdym zdjęciu
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 10-03-2017 o 11:11

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    .. co górne 20-30% piątki wnosi do zdjęcia? .
    No właśnie.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    5 podoba mi się i bardzo modelce, ze względu właśnie na ten cień na czole i na brodzie wraz ze światłem, także raczej nie pójdzie do śmieci
    To dlaczego to co najciekawsze w zdjęciu tak skrupulatnie zminimalizowałeś? Jak coś się podoba to to wydobywaj, a nie ukrywaj.
    Ciemne jest ciężkie, jasne jest lekkie. Generalnie nie umieszcza się ciężkiego u góry, tylko na dole. Ciężkie spada na dół. Grawitacja Utnij te ciężką, ciemna górę, przytłączająca modelkę. Ciaśniejszy kadr pokaże to o co chodzi w tym zdjęciu (no chyba, że okaże się, że są niedoróbki i dominująca twarz się nie broni).
    Nie patrz na to co mówi modelka. One patrzą tylko na to jak "wyszły na zdjęciu", a nie na zdjęcie jako całość.

  7. #17

    Domyślnie

    Zgoda z tą przestrzenią, faktycznie jest dziwny kadr gorzej trochę jak mi się takie cięcie podoba i nie chciałabym tego inaczej widzieć z drugiej strony troszkę żałuję że nie zabrałem innych szkieł, żeby porobić troszkę ciaśniej, chociaż nie planowaliśmy z tego poważnej sesji, tylko jakieś spacerowe pstryki ...

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Nie miałeś szkieł - OK, ale .... wykadrowanie z 24 Mpx pozwoli na wykonanie powiększenia co najmniej 40x50 cm ze świetną jakością. A o publikacji w necie to już w ogóle nie mówię.
    Zdjęcia z D700 da się publikować w necie. 12 Mpx.

  9. #19

    Domyślnie

    Do publikowania w necie to nawet mniej wystarczy niż 12mpx
    ps. sesja nie opiera się tylko na tym jednym zdjęciu, są inne
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 10-03-2017 o 15:38

  10. #20

    Domyślnie

    Bardzo klimatyczne zdjęcia ! Nie szaleję z ich ocenianiem pod kątem poprawności technicznej, czy innymi takimi niuansami- zostawię to dla tych bardziej doświadczonych użytkowników, mi po prostu bardzo miło było nacieszyć nimi oko. Jak dla mnie dobra robota, a no i uroda modelki bardzo ciekawa.
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przy kawie
    By szymon708 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 10:29
  2. ...na kawie...
    By .:Ania:. in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 00:59
  3. [ Portret ] Przy kawie...
    By kabal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 14:59
  4. [ Portret ] Przy kawie 2
    By kabal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •