Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: SB-600

  1. #1

    Domyślnie SB-600

    Panowie czy warto jeszcze interesować się używaną lampa SB-600 czy już większość na rynku są zbyt zajechane. A może warto kupić i najwyżej wymienić palnik. Mogę wydać max 500zl bo chce się pobawić z lampa i nie wiem czy mi się to spodoba.

  2. #2

    Domyślnie

    A może dodasz +/- 10% na YN685?
    Wiem, że to nie ten producent, nie te wymiary i waga, ale jest gwarancja i dodatkowe możliwości, jeśli jednak Ci się spodoba (tzn. możliwości - jeśli zechcesz z nich skorzystać - będą wymagały kolejnych wydatków, na wyzwalacz-sterownik radiowy, bo lampa ma wbudowany odbiornik).

  3. #3

    Domyślnie

    Dołożenie 100-200zł to nie problem lampa ma być uzupełnieniem możliwości jakie daje mi sigma 17-50 i dlatego zastanawiam sie nad używaną.

  4. #4

    Domyślnie

    Podobno co Nikon to Nikon, ale za tą cenę masz albo używaną bez gwarancji, albo nową z polską gwarancją i rękojmią (2 lata).

  5. #5

    Domyślnie

    ja jakoś dwa lata temu trafiłem tu na forum SB 600 w stanie idealnym , Twój budżet wydaje się ok.

    a co do spodobania - dla mnie osoby która uczy się wszystkiego - lampa to była rewolucja dla zdjęć w pomieszczeniach mam stałki ze światłem 1.8 ale to lampy nie zastąpi.

    popatrz - teraz widziałem SB700 w dobrej cenie na forum naszym.

  6. #6

    Domyślnie

    SB-600 raczej nie były kupowana przez profesjonalistów, także jest szansa na egzemplarz który jeszcze długo posłuży. Mam dwie SB-600, obie kupione jako używane. Jedna już ma nawet lekko przebarwioną szybkę, ale nadal działa. Kupiłem ją jakieś 5-6 lat temu, gdy miała już kilka lat i wiedziałem że była intensywnie eksploatowana (w domowym studio). Zabieram ją niemal zawsze gdy mam robić zdjęcia. Pozwala rozjaśnić cienie w słoneczny dzień oraz doświetlić wnętrze zabytkowego budynku podczas zwiedzania. W lecie nie ma u mnie lekko .
    Drugą dokupiłem niedawno i używam tylko przy zdjęciach w pomieszczeniach. Czasem robię amatorskie portrety rodziny i wtedy druga lampa się przydaje. Dobrze by było mieć trzecią .

    Kiedyś miałem starą lampę z automatyką tyrystorową i też dawała duuużo radości i umożliwiła zrobienie wielu zdjęć, które inaczej by nie powstały lub były gorsze. Zewnętrzna lampa to dobra rzecz .

    Długo wcale nie myślałem o zdalnym uruchamianiu i na początek nie jest to konieczne. Dla mnie, rzecz nabiera większego sensu gdy ma się 2 lub więcej lamp. Jak trafisz w DOBRYM stanie to warto kupić SB-600 inaczej jak pisali koledzy wcześniej lepiej pomyśl o czymś nowy na gwarancji. Ta konstrukcja ma już ponad 10 lat i starsze lampy mogą zacząć "się sypać". Palnik to nie wszystko co może się zepsuć.

  7. #7

    Domyślnie

    Znalazłem kilka lamp od pierwszego właściciela wyglądających dobrze na zdjęciach. Brak rys itp co może świadczyć o małym zużyciu a jak nic się nie uda to kupie jakąś nowa ale nie systemową.

  8. #8

    Domyślnie

    YN685 a jak sie tam lampa spisuje wam? Bo jest to ciekawa alternatywa do używanej systemowej

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Maya Zobacz posta
    YN685 a jak sie tam lampa spisuje wam? Bo jest to ciekawa alternatywa do używanej systemowej
    ja stoje przed podobnym wyborem, a wlasciwie zastanawiam sie czy nie sprzedac swojej praktycznie nieuzywanel sb600 na rzecz 2x yn685
    boje sie jednak jak z jakoscia tych yn i czy nie bede zalozal pozbycia sie 600, ktora kupilem jako nowa i wiekszosc czasu lezala nieuzywana poza jakimis domowymi imprezami raz do roku
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •