Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    23

    Domyślnie Zewnętrzny monitor do laptopa.

    Witam forumowiczów.

    Przymierzam się do zakupu monitora aby wkońcu zacząć sensownie obrabiać zdjęcia, oczywiście na własne potrzeby. Do tej pory obrabiałem na lapku Asus N61jq-xv1. W ostatnich latach obróbka własnych zdjęć mi nie idzie, raz że LR 4 za szybko nie chodzi na tym sprzęcie a dwa że jak widzę swoją pracę na innych wyświetlaczach to zazwyczaj jestem wkurzony że tak spartoliłem te kolory. Robię tylko w rawach, mam do obrobienia ze 3 tyś. zdjęć z różnych okoliczności, niektórzy się wściekają na mnie że tak długo obrabiam a niektórzy docinają "po co robisz te zdjęcia skoro i tak nikt ich nie zobaczy?" a ja poprostu nie chcę ich obrabiać na gównianym monitorze. Nie stać mnie póki co na wymianę całego sprzętu więc postanowiłem zacząć od monitora, wolno bo wolno ale już bym mógł coś robić. Myślę kupić eizo cs2420 i do tego kalibrator i1display pro.
    No i tu właśnie moje pytanie bo w lapku mam złącze hdmi. Czy jest jakaś różnica w odwzorowaniu kolorów między hdmi a dp? I czy w ogóle mój laptop kwalifikuje się do takiego zastosowania? Jakby nie było ma już z 7 lat.
    D90 + N18-105 + N35 1.8 + SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    Laptopa i tak nie wymienisz bo Cie nie stać, więc to pytanie pomińmy. W ustawieniach grafiki ustaw pełną paletę kolorów dla wyjścia HDMI bo domyślnie prawdopodobnie CI obecnie do 16-234 tonów. Poza tym nie powinno być problemu.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    DP będzie potrzebny. Wg. słów Tomka z mastiff.pl w monitorze szerokogamutowym HDMI ma jakiś (nie pamiętam opisu zjawiska) kłopot z prawidłowym przekazaniem informacji o kolorze. Laptop zawsze się przyda mocniejszy, ale skoro jakoś na nim działasz..
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie może używać hdmi, a kalibracje nowego monitora najlepiej zlecić sprzedawcy, a nie dokładać i dłubać samemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Niewykluczone, ża HDMI obetnie zakres tonalny do 16-235, podczas gdy DP da pełne 0-255...

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Spokojnie może używać hdmi, a kalibracje nowego monitora najlepiej zlecić sprzedawcy, a nie dokładać i dłubać samemu.
    A jak sprzedawca mi skalibruje monitor pod warunki zastne w pokoju w którym będzie stał monitor?
    Nowego laptopa lub stacjonarkę kupię jak się odkuję trochę po monitorze
    D90 + N18-105 + N35 1.8 + SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Niewykluczone, ża HDMI obetnie zakres tonalny do 16-235
    Co się przestawia jednym guziczkiem w ustawieniach karty graficznej.

    Kafi, Ty masz sprawić żeby warunki w Twoim pokoju nie wpływały na to co widzisz na monitorze. Nikt Ci nie będzie kalibrował monitora pod żarówki z tesco 2700K. Monitor ma pokazywać prawidłowo kolory, jeśli coś w Twoim pokoju sprawia że widzisz jakieś zafarby to zmień oświetlenie.
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Co się przestawia jednym guziczkiem w ustawieniach karty graficznej.
    Pod warunkiem, że karta to oferuje.

  9. #9

    Domyślnie

    jeśli kasa jest istotna to kalibrator można wypożyczyć gdzieś odpłatnie a te kilka stówek zostanie na dołożenie do komputera.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie no żarówki w ikei kupuje
    Powoli zmienia się mój plan zakupu kalibratora. Wszyscy odradzają, a ja myślałem że to dobry pomysł. Zapytałem fotografa, który mój ślub robił, jak to jest z tym kalibrowaniem to mi odpisał że kalibratory zawsze go zawodziły, kalibruje na oko do odbitek i wzorca.
    W zasadzie zawsze te 8 - 9 stówek w kieszeni
    D90 + N18-105 + N35 1.8 + SB-910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezprzewodowy dysk zewnętrzny do laptopa.
    By zoom2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 18:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 19:22
  3. Laptop + monitor zewnętrzny
    By Robik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 22:49
  4. DIGIMATE III jako dysk zewnętrzny do laptopa?
    By ktm777 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 00:30
  5. Zewnętrzny dysk do laptopa
    By Fredflinstone in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •