Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kafi44 Zobacz posta
    ...to mi odpisał że kalibratory zawsze go zawodziły, kalibruje na oko do odbitek i wzorca.
    i

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na oko to wiesz...
    Napisz tu na forum do Tom01, zapytasz o cenę monitora jak i kalibracji, jak się zdecydujesz to ci zrobi kalibracje na różne targety i będzie super.

  3. #13

    Domyślnie

    Na oko, to można równie dobrze "w ciemno" (na ślepaka) i upierać się że tak jest dobrze...

    Ja nie żałuję że wydałem na Xrite żadnej złotówki ?
    Planujesz zakup lepszego monitora....


    Z jakiś powodów nie zadowalała cie jakość obróbki na klapie ? a przecież na nim też można by odrabiać mając ustawienia "na oko".

    Wychodzi ze oko oku nierówne ?

    wysłane z mojej Szklanej Kuli
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  4. #14

    Domyślnie

    Ale 8-9 stówek to nie mała kasa. Nie dałbym tyle za kalibrator. Lepiej zapłacić u kogoś, kalibruje się chyba co 2000 godzin, zanim tyle wyświecisz wyłączając monitor jesli go nie potrzebujesz to bedziesz raz na sezon kalibrował. 8-9 stów jak dołożysz do laptopa to kupisz znacznie mocniejszy.
    ;]

  5. #15

    Domyślnie

    Ale można odbić to sobie za usługę u kogoś i koszt się wraca ?

    wysłane z mojej Szklanej Kuli
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kafi44 Zobacz posta
    Nie no żarówki w ikei kupuje
    Powoli zmienia się mój plan zakupu kalibratora. Wszyscy odradzają, a ja myślałem że to dobry pomysł. Zapytałem fotografa, który mój ślub robił, jak to jest z tym kalibrowaniem to mi odpisał że kalibratory zawsze go zawodziły, kalibruje na oko do odbitek i wzorca.
    W zasadzie zawsze te 8 - 9 stówek w kieszeni
    Jeżeli ktoś takie rzeczy mówi to ja zawsze odsyłam go do tego linku https://pl.wikipedia.org/wiki/Szachownica_Adelsona , a jezeli po przeczytaniu dalej "kalibruje" na oko, to pewnie pomóc mu nie można.
    Odnośnie zakupu kalibratora, to chyba nie warto. Można pożyczyć w Mastiff u Tom1 lub gdziekolwiek za jakieś 150zł. Kalibrowanie dzisiejszych monitorów graficznych co dwa trzy lata przy średnich wymaganiach zupełnie wystarcza. A należy pamiętać, że czujniki kalibratorów niestety się szybko starzeją i po kilku latach należy kupić nowy. Więc kupowanie kalibratora do jednego monitora jest raczej średnio opłacalne.

  7. #17

    Domyślnie

    Swój kalibrator ma sens jeśli ktoś często potrzebuje rekalibrować i ma jakieś pojęcie na ten temat. Kalibracja, POPRAWNA, to nie jest kilka razy "Next" w programie. Inna sprawa, że czujniki się starzeją. Co jakiś czas trzeba go wymieniać i ten koszt należy też uwzględnić w kosztorysie całego przedsięwzięcia.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Bezprzewodowy dysk zewnętrzny do laptopa.
    By zoom2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 18:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 19:22
  3. Laptop + monitor zewnętrzny
    By Robik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 22:49
  4. DIGIMATE III jako dysk zewnętrzny do laptopa?
    By ktm777 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 00:30
  5. Zewnętrzny dysk do laptopa
    By Fredflinstone in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •