Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Ogólnie sprawa przedstawia się tak. Niedawno miałem zlecenie na chrzest. Zabrałem swoje arty a zoomy zostawilem w domu. Stwierdziłem że nie ma się co objuczać sprzętem. Najdłuższą ogniskową była 85. Zwykle to w zupełności wystarcza także pewny ruszylem do kościoła. Na miejscu rozpakowałem sprzęt, ubrałem szelki z aparatami, założyłem pas z sakwami, obiektywy znalazły się na swoim miejscu. Sprawdziłem czy wszystko działa i byłem gotów do akcji. Z racji tego że klienci jeszcze się nie pojawili postanowiłem znaleźć pastora żeby z nim pogadać co i jak. Pierwszym zaskoczeniem było to że pastorem była kobieta. Potem było juz tylko gorzej. Na wstępie zabiła mnie informacją że w czasie chrztu nie można robić zdjęć. Zrobiłem wielkie oczy ale stwierdziłem że najwazniejszy jest spokój. Zapytałem więc czy jest jakiś moment w którym będę mógł jednak upamiętnić ten moment dla rodziców. Pani pastor wskazała mi dwa momenty w ułożonej przez siebie liturgii gdy będę mógł zrobić kilka zdjęć. Zapytałem też gdzie będę mógł wowczas stanąć. Wtedy zostalem dobity wiescią że mam usiąść w ławce z gośćmi i się nie ruszać żeby nie przeszkadzać. Wziąłem głęboki oddech i jedyne co mi przeszło przez myśl to to że nie mam 70-200 i że pragnę. Skończyło się tym że nagiąłem nieco zasady i zrobiłem kilka zdjęć ale widziałem spojrzenie Pani pastor. Ta sytuacja dała mi do myślenia.

  2. #12

    Domyślnie

    Przekonałem się że 85 to czasem za mało. Nie myślałem wcześniej o kupnie porządnego 70-200. Sigmy używała głównie moja żona do portretów. Na plenerach sprawdzała się świetnie ale w ciemnych kościołach było już tak sobie przez to nie chciało mi się jej zwykle taszczyć. Przekonałem się że to błąd. Sądziłem że większość w ciemno poleci mi nikkora vrII ale tak się nie stało. Widzę więc że chyba warto poczekać na nowe konstrukcje tamrona i sigmy.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale może taniej uderzyć do tej Pani pastor zamiast koszty robić

  4. #14

    Domyślnie

    Z kobietą nie wygrasz;P To tak przy okazji dnia kobiet

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj to jeszcze parasolką możesz oberwać

  6. #16

    Domyślnie

    No i teraz to mam niezlą zagwostkę. Nowy tamton g2 jest praktycznie w tej samej cenie co sigma 135. Liczylem ze sigma bedzie tansza z 500 zł a tamron drozszy o 1000 zl. Teraz pytanie czy światło, bardziej zwarta konstrukcja i mniejsza waga sigmy, czy wiekszy zakres, uniwersalność i stabilizacja w tamronie.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    No i teraz to mam niezlą zagwostkę. Nowy tamton g2 jest praktycznie w tej samej cenie co sigma 135. Liczylem ze sigma bedzie tansza z 500 zł a tamron drozszy o 1000 zl. Teraz pytanie czy światło, bardziej zwarta konstrukcja i mniejsza waga sigmy, czy wiekszy zakres, uniwersalność i stabilizacja w tamronie.
    Jeżeli masz jasną 85kę to ja bym szedł bez najmniejszego zastanowienia w 70-200. To daje Ci w reportażu nieporównywalnie większe możliwości ( mimo, że ciemniej). 200 mm to jest zupełnie inna kompresja perspektywy, wycięcie tematu z tła. W dodatku ten G2 pozwoli zrobić bardzo fajne zblizenia z uwagi na minimalną odległość ostrzenia. Do tego podczas pleneru zyskujesz uniwersalność. Mając 85 ja bym się nie zastanawiał ani chwili.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #18

    Domyślnie

    Hm może masz i rację. Szczerze to szkoda mi razygnowac z posiadania 70-200. Nie mogę się doczekać testów tych szkieł. Wiem że pod koniec roku ma wyjsc jeszcze sigma sport ale co do zoomów to chyba wolę tamrona bo ma lepszą stabilizację. Sigma to dla mnie przede wszystkim stałki.

  9. #19

    Domyślnie

    To może warto poczekać na tego sporta. Skoro jesteś w "systemie Sigmy" to myślę, że warto iść dalej w tym kierunku. 70-200 sport z pewnością będzie kompatybilne z dockiem.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #20

    Domyślnie

    Patrząc na politykę sigmy w stosunku do tamrona to na pewno spotr będzie lepszy optycznie i mozliwe ze lepiej wykonany ale też i z 1000 zł droższy. Akurat canon i nikon każe płacić tyle za swoje konstrukcje że sigma może sobie spokojnie pozwolic na cenę 7500 bo szkło i tak pewnie znajdzie nabywców. Mi po głowie chodzi raczej to że mając 70-200 rzadko chciało mi się je taszczyć na zlecenia bo jest wielkie i ciężkie. Stałkę wrzucam do sakwy na pasie i mam zawsze przy sobie. W sumie 135 ze światłem 1.8 powinno podobnie separować od tła jak 200 2.8

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy N 24-70 zacina sie zoom :-(
    By pmedela in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 23:07
  2. zoom 24-70 2.8 wymiana gumki zoom
    By ulead in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 13:50
  3. Tbiektyw Tamron AF Aspherical Zoom 1:3,5 - 5,8 f-28-80 średnica 58mm zoom 0,7m (2,29f
    By wilczeg1 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 20:45
  4. ZOOM w całości czy ZOOM składany?
    By h2o in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 22:14
  5. Nowy zoom Olka
    By Michu in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2006, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •