Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Tiffen uv haze 52 mm - bliki

    rozczarowal mnie ten filtr. choć i przed kupnem zdziwiłem się, ze tiffen to taka taniocha - z 20 zl przeceniono na 10 w mmarkt, więc kupiłem przezornie dwa. i niestety dają dziwne zielonkawe odblaski, kiedy obiektyw złapie jakąś lampę. używałem hoya i jakichś selco i takich odblaskow nie dawały.

  2. #2

    Domyślnie

    Po co zakładać na obiektyw kompletnie bezużyteczny kawałek szkła?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    choć i przed kupnem zdziwiłem się, ze tiffen to taka taniocha - z 20 zl przeceniono na 10 w mmarkt, więc kupiłem przezornie dwa.
    ekhm.... czy tylko ja widzę tutaj ".........." ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Po co zakładać na obiektyw kompletnie bezużyteczny kawałek szkła?
    ale może nie wchodzmy w niekończące się spory za i przeciw filtrom uv... czasem zakładam.
    a tu takie mam spostrzeżenie co do tego tiffena

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz wiesz czemu 20 (przecenione na 10) a nie 200pln. Ciesz się, że ta lekcja nie była droga
    Ale te filtry możesz użyć do zdjęć koncepcyjnych. Usmaruj je tłuszczem, farbą czy coś, użyj ciekawego światła i może będziesz miał odjechane zdjęcia. Drogiego filtra w ten sposób raczej nie użyjesz
    Ostatnio edytowane przez cezary-k ; 06-03-2017 o 08:53 Powód: uzupełnienie wypowiedzi
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  6. #6

    Domyślnie

    Tiffen to jest optyczny szajs, to jest drogie tylko dlatego, ze sprowadzane z USA...

    10 PLN to nie jest tragedia, w najgorszym wypadku bedziesz mial kiedys oprawke do przelozenia lepszego szkielka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Tiffen to jest optyczny szajs, to jest drogie tylko dlatego, ze sprowadzane z USA...

    10 PLN to nie jest tragedia, w najgorszym wypadku bedziesz mial kiedys oprawke do przelozenia lepszego szkielka
    o chciałem potwierdzenia, że to szit

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    o chciałem potwierdzenia, że to szit
    no to masz przynajmniej w kontekscie tych najtanszych Tiffenow, bo za wciskanie tego ludziom do obiektywow sklepy powinny tak naprawde doplacac

    ale z drugiej strony, Tiffen robi kilka filtrow niespotykanych nigdzie indziej, gdzie jakosc optyczna jest wystarczajaca. a efekt wart uwagi. osobiscie mam ich ocieplajacego polara i ocieplajacy 812 i to daje piekne efekty na zdjeciach, nie psujac ich jakosci... mam tez takie dziwactwo jak Warm Pro Mist 1/4 i to tez raz na jakis czas produkuje sliczne zdjecia, ale w landszaftach jest raczej filtrem do sporadycznego uzywania

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Strawberry Haze [Beauty]
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 11:49
  2. Bliki w oczach
    By Michaelg in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 19:46
  3. marumi uv haze
    By krolewicz in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 22:51
  4. [ Glamour/Beauty ] haze
    By nin in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-03-2008, 10:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •