Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 133
  1. #1

    Domyślnie Aparat do filmowania

    Witam serdecznie. Mój D90 niestety nie daje rady w temacie kręcenia filmów produktowych.
    Nie bawiłem się w filmowanie. Poradźcie proszę czy uderzać w sprzęt typu 3200, 5200 czy
    sensowniej pomyśleć o bezlusterkowcu?

  2. #2

    Domyślnie

    Do filmowania to raczej bezlustrkowiec coś w stylu Sony A6000, będziesz miał sprawny AF przy filmowaniu, focus peaking etc.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Potwierdzam. Jeśli myślisz tylko o filmowaniu to teraz liderem są bezlusterkowce SONY

  4. #4

    Domyślnie

    Mój głos na Panasonica G7. Nie mam, ale wygląda, że wciąż najciekawszy stosunek rozsądnej ceny do jakości.

  5. #5

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za podpowiedzi. Aparat ma służyć zarówno do zdjęć jaki i filmów produktowych. Nie filmowałem ale domyślam się, ze ciągły autofocus byłby przydatny.
    Słyszałem że bezusterkowe dobrze kręcą filmy ale pojawiają się opinie któych twierdzi się, ze zdjęcia już nie są tak dobre.

    Czy waszym zdaniem przesiadka na D3300 lub D5500 ma sens?

  6. #6

    Domyślnie

    A z jakiego powodu zdjęcie z bezlusterkowca ma być gorsze niż z lustrzanki jak tam jest taka sama matryca?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Mój głos na Panasonica G7. Nie mam, ale wygląda, że wciąż najciekawszy stosunek rozsądnej ceny do jakości.
    Dokładnie. Miałem go i polecam, bardzo fajny sprzęt do video.

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    A z jakiego powodu zdjęcie z bezlusterkowca ma być gorsze niż z lustrzanki jak tam jest taka sama matryca?
    Generalnie tp nie sa te same matryce. Może występuje jakiś taki przypadek, ale to nie są te same matryce. Często w matrycach bezlusterkowców są piksele odpowiedzialne za AF fazowy, czego w lustrzankach brak. Stosuje to Canon, ale Canon nie używa matryc Sony. Matryce sony w nikonach nie mają tych pikseli. Bezlustekowce Sony w większości je mają, ale nie ma ich z kolei w lustrzankach Sony, Sony ten segment zaniedbuje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Sie ma. Dawno mnie tutaj nie było. Zatrzymałem się (a może wciąż mi wystarcza D3s), ale teraz poszukuję body, które będzie najlepsze do nagrywania filmów, głownie reklamowych. Co polecicie? D810? Czy coś innego (D5 nie wchodzi w grę wiadomo dlaczego). Czy już jest lepiej jeśli chodzi o AF? Można się na nim oprzeć czy nadal pozostaje manual? Mam obiektywy, wiec chciałbym je wykorzystać, ale czy do filmowania Canon nie będzie lepszą opcją? Ma ktoś porównanie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Sie ma. Dawno mnie tutaj nie było. Zatrzymałem się (a może wciąż mi wystarcza D3s), ale teraz poszukuję body, które będzie najlepsze do nagrywania filmów, głownie reklamowych. Co polecicie? D810? Czy coś innego (D5 nie wchodzi w grę wiadomo dlaczego). Czy już jest lepiej jeśli chodzi o AF? Można się na nim oprzeć czy nadal pozostaje manual? Mam obiektywy, wiec chciałbym je wykorzystać, ale czy do filmowania Canon nie będzie lepszą opcją? Ma ktoś porównanie?
    Najlepszą opcją będzie sony A7s II
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do filmowania
    By Manly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 15:20
  2. Jaki aparat/sprzęt do filmowania
    By Pawlo123 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 12:21
  3. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  4. Podstawy filmowania,
    By YaPKnn in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 13:31
  5. Filtry do filmowania
    By KaniaKowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •