Close

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 133
  1. #51
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    prosiłbym was o radę, poszukuję lustrzanki do fotografii (na chwilę obecną amatorskiej, krajobraz, pseudo sesje) chciałbym coś w miarę przyszłościowego (nie starego, ale też nie najnowszego sprzętu), ponadto służyłaby ona do nagrywania filmów (coś pokroju vlogów) więc liczyłbym w tej kwestii na stosunkowo dobra jakość, przy słabszym oświetleniu. Rozpatruję głównie używany sprzęt, dlatego stawiam na coś ze średniej półki 3k/4k oficjalnie i przy dobrych wiatrach, może uda mi się dostać to urządzenie za około 2k. Bardzo dziękuję !

  2. #52

    Domyślnie

    Jakiś czas temu też o to dopytywałem w tym wątku. Jeśli to ma być nikon to seria 5000 np 5400 lub 5500 będzie wystarczająca.
    Jeśli pogodzisz się z manualnym ostrzeniem - będzie dobrze

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maniek822 Zobacz posta
    Jakiś czas temu też o to dopytywałem w tym wątku. Jeśli to ma być nikon to seria 5000 np 5400 lub 5500 będzie wystarczająca.
    Jeśli pogodzisz się z manualnym ostrzeniem - będzie dobrze
    D5400? Zrobiłeś nowego Nikona?

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    D5400? Zrobiłeś nowego Nikona?
    Oj - masz racje
    Przepraszam za pomyłkę.

  5. #55

    Domyślnie

    Witam. Poprosze o porade. Korzystam z D300 , teren krzaczory, bagienka- zwierzaki. Brakuje mi funkcji nagrywania filmów. Jakie body Nikona byście polecili w kwocie do 4 tys w solidnej obudowie. Monitor nie uchylny.

  6. #56

    Domyślnie

    Żadnego Nikona... Chyba, że chcesz się męczyć z AFem Chcesz filmować i robić zdjęcia, kupuj bezlustro. Do 4k zł masz Sony A7 z kitem, bardzo się nada. Za połowę tego masz A6000 z kitem, też się nada.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Żadnego Nikona... Chyba, że chcesz się męczyć z AFem Chcesz filmować i robić zdjęcia, kupuj bezlustro. Do 4k zł masz Sony A7 z kitem, bardzo się nada. Za połowę tego masz A6000 z kitem, też się nada.
    Kit (pewnie standardowy, bo z innymi A7 nie sprzedają) do filmowania zwierza gdzieś na bagnach? Nie jest to najlepszy pomysł niezależnie od tego czy będzie to na FF czy na APS-C. Kwestia szkieł jest tu nie bez znaczenia a tu niestety bagnet FE nie ma czym zabłysnąć. Te 4 tysie to na cały zestaw czy tylko na aparat-kamerę?

  8. #58

    Domyślnie

    Mam kilka obiektywów wiec raczej nie chce zmieniać systemu. Chce poprostu body nikona nie gorsze od D300 i z opcją nagrywania. Obiekty na które czatuje nie są szybkie, listy, bobry, łosie itd, wiec chyba szybkość af nie ma wielkiego znaczenia

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamor Zobacz posta
    Mam kilka obiektywów wiec raczej nie chce zmieniać systemu. Chce poprostu body nikona nie gorsze od D300 i z opcją nagrywania. Obiekty na które czatuje nie są szybkie, listy, bobry, łosie itd, wiec chyba szybkość af nie ma wielkiego znaczenia
    Żadnego Nikona nie odważę się polecić Niegorszy pod jakim względem? Jak tylko parametrów, to każda nowsza seria D5xxx, ale nie chcesz ekranu ruchomego. Jak tak samo pewny i pancerny, to D500, ale cena nie w Twoim zasięgu. Jak kompromis, to D7200, ale on wcale nie będzie dobry do nagrywania.
    Ja mam D500 i przy nagrywaniu filmów Sony A6000 z kitem rozkłada go na łopatki...

  10. #60

    Domyślnie

    Jakość wideo w D7200 wcale nie jest zła, powiedziałbym nawet, że jak na FHD jest dobra, tylko trzeba się liczyć z tym, że AF-C w lustrzankach podczas nagrywania praktycznie nie istnieje (nie licząc Canona) więc zdając się na automatyczne ustawiania musisz się liczyć z tym, że aparat często będzie szukał ostrości co w rezultacie popsuje Ci ujęcia. Zostaje więc ostrzenie manualne a jeśli koniecznie potrzebujesz AFu w trakcie filmowania to niestety czeka Cię zmiana systemu na lustrzanego Canona lub bezlusterkowe Sony.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-05-2018 o 17:24

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do filmowania
    By Manly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 15:20
  2. Jaki aparat/sprzęt do filmowania
    By Pawlo123 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 12:21
  3. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  4. Podstawy filmowania,
    By YaPKnn in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 13:31
  5. Filtry do filmowania
    By KaniaKowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •