Close

Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 133
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A jeśli jest to mega ważne zlecenie, to nagrałbym je dwoma osobnymi urządzeniami.
    Cienko widzę bieganie z dwoma (sklejonymi ze sobą?) aparatami.
    No cóż. Wychodzi na to, że jestem może za bardzo przewrażliwiony. Faktem jest, że jeden dysk właśnie mi padł, po wielu, wielu latach używania różnych dysków, z których żaden nigdy nie padł. Ten jeden padł, niedługo po zakupie. Sprzedawca wymienił na nowy... Po prostu słuchając znajomych zacząłem się zastanawiać, że skoro nigdy żadna karta mi nie padła przez tyle lat, to może wisi nade mną jakaś czarna seria, która nadrobi zaległości.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A jeśli jest to mega ważne zlecenie, to nagrałbym je dwoma osobnymi urządzeniami.
    Takie zabezpieczenie ma sens! Każde ważne i niepowtarzalne ujęcie nagrywam 2 aparatami. Czasem 2 osoby a czasem aparat stoi na statywie i filmuje szerszy plan.
    Na weselach jestem co sobotę. Przysięgę, pierwszy taniec czasem oczepiny zawsze na 2 kamery.
    To dobre urozmaicenie planów i spokojna głowa. Z kartami tak jak wyżej pisałem nigdy nie miałem problemów.
    Ludziom padają karty bo kupują na allegro i w marketach w promocji. Oczywiście to tylko moje domysły ale gdzieś wyczytałem że podrabianie kart to dość powszechny proceder.

  3. #43

    Domyślnie

    Nawet profesjonalne kamery stosowane prze filmowców mają pojedyncze sloty i nikt tam z tego powodu włosów z głowy nie rwie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #44

    Domyślnie

    Coś małego ( najchętniej do schowania do kurtki) pod gimbal jednoręczny z dobrymi funkcjami video . 4k obowiązkowo .
    Jak na razie to Sony r100v , panasonic gx85 i więcej nie znalazłem
    Może z matrycą apsc?
    R | 35 | 50 | 135

  5. #45

    Domyślnie

    Mam parę zleceń na przyszły rok śluby + video reportaże (do 30 min). Fotografuję d700 i d750 zastanawiam się czy kupić specjalnie do filmowania sony a6300 lub fuji xt20 czy coś z nikona budżetowego do filmów?

    Nie będą to mega produkcje jakiś teledysk, zapowiedź ślubu + z pleneru.
    Jaki zestaw polecilibyście? Ma on być lekki, z fajnym HD lub 4K. Microfon zewn. rode mam.

  6. #46

    Domyślnie

    A czy Waszym zdaniem jest sens liczyć na sensowne efekty z nikonem D500 do filmu?
    Nie potrzebuję jakości 4K, chodzi mi raczej o w miarę wygodną pracę.
    Wiem że autofocus odpada, ale czy ktoś z Was ma może doświadczenia z manualnym ostrzeniem?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maniek822 Zobacz posta
    A czy Waszym zdaniem jest sens liczyć na sensowne efekty z nikonem D500 do filmu?
    Jeżeli film ma być miłym dodatkiem do robienia zdjęć, to może mieć to sens, ale jeżeli to główny cel, to chyba lepiej sobie sprawić w tej cenie Sony A7s. Ostrzenie manualne bez FP jest średnio wygodne, nawet w D500...

  8. #48

    Domyślnie

    Witam, co sądzicie o Canonie EOS M10 + EF-M 15-45mm do filmów? Znajoma chce nagrywać filmy do neta i spodobał jej się ten model. Z tego co widzę to kosztuje około 1500zł więc taki jest mniej więcej budżet. Zdaję sobie sprawę, że niewielki ale czy w takiej kwocie to dobry wybór czy jest może coś "lepszego"? Potrzebuje czegoś uniwersalnego bo do końca nie wiem co i jak chce nagrywać

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    Dzięki za sugestię, na początku też myślałem, żeby jej doradzić g7 lub Sony A6000 ale ze względu na budżet darowałem sobie Ale z tego co widzę to za 1500 ciężko będzie znaleźć coś sensownego więc albo dołoży lub kupi używkę g7/A6000 albo zostanie z tym co sobie upatrzyła czyli M10 od Canona

Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do filmowania
    By Manly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 15:20
  2. Jaki aparat/sprzęt do filmowania
    By Pawlo123 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 12:21
  3. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  4. Podstawy filmowania,
    By YaPKnn in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 13:31
  5. Filtry do filmowania
    By KaniaKowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •