Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 133
  1. #11

    Domyślnie

    Jak będą to filmy w których ujęcia nie są za długie, to najlepiej brać bezlusterkowce Sony z S-Log.
    Ani Canon (nawet z ML), ani Nikon nie dają takiej jakości materiału.
    Jedyny minus Sony, to przegrzewanie się, więc gdy rejestruje się długi materiał mogą być problemy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Najlepszy z Nikonów do filmów to D750.
    Właśnie ze względu na dostęp do obiektywów zdecydowałem się na Nikona.
    W porównaniu z Canonem 5D Mark II/III obraz wypada na podobnym poziomie. Przewagą jest odchylany ekran w Nikonie.
    AF we wspomnianych modelach do filmu się nie nadaje więc trzeba się oprzeć na manualu.
    Bezlustarkowce Sony oczywiście biją na głowę wspomniane wcześniej modele. Podobno niezły jest także Panasonic.
    Jednak dostęp do obiektywów dla mnie jest decydujący.

  3. #13

    Domyślnie

    Do sony podepniesz szkła i canona i nikona. http://briansmith.com/nikon-lens-ada...mount-cameras/

    Do canona szkła nikona. Do nikona tylko szkła nikona. Z nowoczesnych oczywiscie. Więc z całej stawki to nikon ma najuboższą liczbę szkieł.
    ;]

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Zakladasz, ze.ktos potrzebuje dodatkowej szklarni. A jesli ma to co potrzebuje z bagnetem F?
    Co innego gdy ktoś ma wybrać system, a co innego gdy ktoś juz ma to co potrzebuje.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Najlepszy z Nikonów do filmów to D750.
    Właśnie ze względu na dostęp do obiektywów zdecydowałem się na Nikona.
    W porównaniu z Canonem 5D Mark II/III obraz wypada na podobnym poziomie. Przewagą jest odchylany ekran w Nikonie.
    AF we wspomnianych modelach do filmu się nie nadaje więc trzeba się oprzeć na manualu.
    Bezlustarkowce Sony oczywiście biją na głowę wspomniane wcześniej modele. Podobno niezły jest także Panasonic.
    Jednak dostęp do obiektywów dla mnie jest decydujący.
    Dodał bym też D7200 jeśli DX, używam do filmowania i polecam. Przy wykorzystaniu płaskich profili naprawdę można wykręcać fajny obraz, szklarnia Nikona to bajka. Wyjście słuchawkowe, dobry wbudowany mikrofon stereo(pod tym względem nawet lepiej niż D750).
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zakladasz, ze.ktos potrzebuje dodatkowej szklarni. A jesli ma to co potrzebuje z bagnetem F?
    Co innego gdy ktoś ma wybrać system, a co innego gdy ktoś juz ma to co potrzebuje.
    Jeśli to do mnie to sprostuję - niczego nie zakładam, stwierdzam fakt. To wszystko.
    ;]

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    OK, fakt. Ja napisałem, co z tego wynika. Dla stałych użytkowników systemu niewiele, dla "nowych" - sporo.

  8. #18

    Domyślnie

    W jego przypadku mimo że to stały użytkownik systemu znaczy wiele, bo do sony też można podpiąć szkła nikona, więc jeśli ma co trzeba z bagnetem F to ma co trzeba do sony. Wpis Maćka jakby temu przeczył, brać nikona bo najwięcej szkieł jest. Stąd mój post. Do sony można podpiąć sony/canon/nikon/m42 co najmniej. Do nikona tylko szkła nikona i m42. Nie musi się gość ograniczać do nikona bo ma szkła nikona.
    ;]

  9. #19

    Domyślnie

    Do filmowania w chwili obecnej to bezlusterkowce Sony, Panasonic czy nawet Fuji możliwości filmowymi bija na głowę wszystkich producentów lustrzanek. Obecnie kosztujące po 8-15 tyś modele Canona czy Nikona nie maja nawet porządnego 4K bez cropa
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #20

    Domyślnie

    Do filmowania najlepsza będzie kamera wideo.
    Z Nikonów najlepszymi aparatami do filmowania są D5500 - D5600.

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do filmowania
    By Manly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 15:20
  2. Jaki aparat/sprzęt do filmowania
    By Pawlo123 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 12:21
  3. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  4. Podstawy filmowania,
    By YaPKnn in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 13:31
  5. Filtry do filmowania
    By KaniaKowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •